Skocz do zawartości
silver200

Moja lampa LED

Rekomendowane odpowiedzi

kondor, mam do Ciebie prośbę jako założyciel wątku - spełnij swoją groźbę i nie pisz juz więcej na tym forum swoich mądrości - ok?

dziekuję i bez odbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie dajcie się naciągać na ledy z gdyni...

aaaa tu cie boli, ciekawe czy miałeś okazję choćby takiej lampy dotknąć, nie mówiąc już o powieszeniu jej nad akwarium.

Dobrze, że chociaż ostrzegasz ludzi (stopka), żeby nie zaczynali z tobą rozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis przy okazji odrobiny wolnego czasu zrobiłem tuning zasilacza i podkrecilem prad ledów.

Niestety z nieznanych mi powodów nie udało mi się uzyskać prądu większego niz 920 mA (a miało byc do 1A, no ale mówi się trudno) Jednak zrobiło się bardziej niebiesko, co mnie bardzo cieszy, bo lubię bardzo niebiesko i wreszcie jestem zadowolony z koloru, jest po prostu idealnie:) gdyby był ktoś z okolicy kto umie zrobić porządne zdjęca to zapraszam, bo ja nie daję rady;)

no i w związku z dużym hałasem wentylatora w zasilaczu zmuszony byłem go wymienić. początkowo myślałem, ze muszę kupić 24v, jednak wybór był niewielki, a i liczby nie zachwycały (db) za rada luccutusa zakupiłem lm7812 i przystąpiłem do działania.

Po zdjęciu obudowy okazało się, że jest zamontowany wiatraczek na 12v:) więc obciąłem kabelki, połączyłem na nowo i odpaliłem. A jeszcze musiałem odrobinę powiększyć dziurkę na przepływ powietrza, bo nowy wiatraczek jest większy. Na szczescie obudowa jest z aluminium, wiec poszło bardzo szybko;) Parafrazując z pewnego polskiego filmu moim uszom ukazała się ciisza:), po prostu nic:)

a tu kilka fotek:)

3153_thumb.attach

3154_thumb.attach

3155_thumb.attach

3156_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silver alez byles niedelikatny :-) hehehe; no ale najwazniejsze ze dziala jak nalezy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silver200 Jesteś chłopie normalnie BRUTAL :rolleyes:

Już chciałem napisać, że ładnie polutowałeś elementy na płytce ale tu chodziło o CHŁODZENIE.

No i właśnie o to chodzi, by WYCISZYĆ to cholerstwo maksymalnie, bo dość, jest hałasu w pomieszczeniu. A może by tak podłączyć to do wyciągu wentylacyjnego i mieć chłodzenie wymuszone, ale jednak nie przez bzyczące wentylatory, tylko przez GRAWITACJĘ, albo przez system który już pracuje i wystarczy go tylko wykorzystać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wentylacji nie da rady, bo jest za daleko, a poza tym wentylacja nie pracuje non stop;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym tylko podać info o pozyskaniu kształtownika aluminiowego, znaczy się radiatora

dla wszystkich potencjalnych diy'owców, którzy mają zamiar dłubać światełko led nad zbiornik:

http://sklep.monster.pl/Radiatory_kg%283,37138,%29.aspx

link do sklepu on-line, gdzie można zamówić bodajże 3'rzy typy radiatora aluminiowego na potrzeby lampy.

należność za materiał jest przeliczana w/g wagi, czyli dysponujemy nam potrzebną długość, zamawiamy

i odbieramy osobiście - jak ja - lub wysyłkowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snocho masz rację z tobą nie chcę gadać. Jesteś tak bogaty ze podcierasz się codziennie dolarami. Ja tak nie robię ale wyobraź sobie, że stać mnie na ledy ale ich nie kupię bo frajerem nie jestem. Wolę sobie kupić nowy żagiel greena... Przynajmniej kupię coś dobrego a nie jakieś marne ledy z gdyni, które wywalę za rok...

Tomajk ty też się strasznie mądrzysz na temat ledów a masz lampę led nad swoim 1600 litrowym wypasionym baniakiem?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad mam tylko jedno pytanie do Ciebie. Na jakiej podstawie wydajesz osąd że ledy z Gdyni są marne ? Prosiłbym o konkretną odpowiedź bo bardzo zależy mi na doskonaleniu produktu przy którym bądź co bądź pracuję.... Cały czas wyzywasz ludzi którzy przy tych lampach pracują od "najgorszych" (wliczając w to i mnie) a idę o zakład że nie wiesz o nich NIC poza tym ile kosztują. Nie masz zaręczam Ci krzty pojęcia ile trzeba pracy, czasu i wysiłku żeby ciągnąć w Polsce ten projekt więc Twoje niewybredne i obraźliwe uwagi są mocno krzywdzące. Dlatego bardzo chciałbym przeczytać konkretnie z Twojej strony - co w tych lampach jest takie złe. Z chęcią ustosunkuję się do merytorycznych uwag jeśli takie sformułujesz. Tymczasem po prostu obrażasz ludzi a sam ponoć bardzo jesteś na to wrażliwy.

Wracając do zasilacza - podłączyłem do niego 90W ledów i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że mój 350W zasilacz prawie identyczny z tym powyżej na zdjęciu może śmiało pracować BEZ wentylatorów. Moc strat jaka się w nim wydziela przy obciążeniu 90W jest spokojnie rozpraszana przez samą tylko obudowę do której przykręcone są półprzewodniki. Jest bezgłośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie zastanawiam dlaczego moderatorzy nie reaguja na takie wypowiedzi "kondona". Nawet jesli maja tak szerokie pojecie wolnosci wypowiedzi na tym forum, to jest to po prostu drazniace i imho nie powinno miec miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"kondona".

he he he he:lol::D:lol::):lol::):lol:;):lol::lol::lol:

a kolega kondor proszony jest po raz kolejny o zabranie swoich zabawek i opuszczenie tej piaskownicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem sobie podobną lampę jak Silver200 (dzięki za pomoc) do sumpa/szczepkarium. Zasilacz faktycznie ryczy (wentylator). Ale podpiąłem wentylator z zasilacza i z radiatora lampy szeregowo i jest cisza totalna. Pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondon jesteś moim idolem :D

Silwer a myślałeś już nad jakimś sterowaniem domowej roboty do tego ustrojstwa

Tak na marginesie nieżleś potraktował tą puchę zasilacza :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie myślałem, bo w tym temacie jestem zielony, mam podzielone diody na 4 grupy i zapalają się co 15 minut i odwrotnie gasną i tak wygląda u mnie wschód i zachód słońca;)

pucha od zasilacza wygląda drastycznie, ale szło lekko jak bym ciął grubszy papier;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kondor

Piszę cokolwiek do ciebie ostatni raz i walę ignora na twoje następne wypociny, które pewnie się pojawią.

Jesteś dla mnie najgorszym typem gnoja, jaki można w naszym społeczeństwie spotkać. Wątek jest o lampach, więc ch... ci do tego ile mam kasy i na co ją wydaję. Nie interesuje mnie również na co ty wydajesz swoje pieniądze, więc po prostu nie pisz o tym. Zaglądanie komuś w portfel to najgorszy typ k...stwa. Zachowaj się jak facet i zrób to, co kiedyś napisałeś - nie pisz tutaj. A jeśli brakuje ci jaj, żeby tak zrobić, to chociaż nie pisz nic do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michał nie warto ....

Jednak chyba trzeba by pomysleć o instytycji ostrzeżenia i bana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×