Skocz do zawartości
silver200

Moja lampa LED

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie slawku. Wiecej szczegolow nam podaj odnosnie led i zasilania. I przedewszystkim co to za czary z tym 13% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co to za czary z tym 13% ?

chodzi o stratę strumienia świetlnego diod.... ale te 13% to raczej pomyłka, a jeśli już to w odniesieniu do 1 roku a nie 50.000h świecenia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi o stratę strumienia świetlnego diod.... ale te 13% to raczej pomyłka, a jeśli już to w odniesieniu do 1 roku a nie 50.000h świecenia :]

No i właśnie tu sie mylisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dobrze wskazałem rodzaj diody to muszę cię Sławku nieco rozczarować.

1. Użyte przez Ciebie diody LED mają katalogowo 255lm/3W lub 340lm/3W co wynika z danych od ich producenta. Dokładniej rzecz biorąc taka moc występuje przy 3.255W, ale ok, nie czepiajmy się pierdół. Mam nadzieję że nie użyłeś typu C3NB ponieważ ma bardzo niski współczynnik oddawania barw i życie oświetlone takim światłem miałoby kiepskie kolory :) - to ten 340lm/3W

Reasumując 12x255lm dla ledów białych, natomiast jeśli te niebieskie to CREE XP, to liczmy z nadwyżką 30lm dla diody niebieskiej. Daje nam to 3360 - 4110lm - gdzie te 5000 ??

2. lm/W - ktoś Cie wpuścił w maliny citizeny i to ładnie. Te lepsze citizeny mają 78lm/W, niebieskie cree 23-27lm/W. Jeśli puściłeś tą lampe na 50W mocy to masz w najlepszym razie 83lm/W - zupełnie przeciętnie. Gdybyś zamiast wynalazków citizena użył cree miałbyś:

- o wiele wyższy PAR z uwagi na widmo a to jest najważniejsze

- bez żadnych manewrów do 130lm/W

3. Żywotność - przestań, NIE MA NA ŚWIECIE leda który po 50.000 godzin działania zdegraduje się tylko o 13%. Dla Twoich ledów wykres jest na stronie producenta:

citiled.jpg

Jasno widać że te 13% to masz po 10.000h potem jest już coraz więcej spadku do około 76% dla Twoich 50.000h. Zauważ że na samym dole napisano że producent NIE GWARANTUJE takich parametrów.

Nie mam pojęcia kto i w jakim celu tak Ci nakłamał, ale moim zdaniem dałeś z tym Citizenem ciała. Nie rozumiem dlaczego skoro niebieskie wsadziłęś cree, nie dałeś też cree białych. Pod każdym wzgledem byłyby lepsze od tych citizena, nawet gdybyś użył starszych z serii XR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja sie tak zastanawiam skad wlasnie u slawka taka diametralna odmiana. Calkiem niedawno w glosnym temacie pisal przeciez, ze wyleczyl sie z ledow bo traca 17% po roku, a 50% po trzech latach, a teraz napisal, ze i po ponad 10 intensywnej eksploatacji ubedzie raptem 13%. Ciezko nadazyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no a ja sie tak zastanawiam skad wlasnie u slawka taka diametralna odmiana. Calkiem niedawno w glosnym temacie pisal przeciez, ze wyleczyl sie z ledow bo traca 17% po roku, a 50% po trzech latach, a teraz napisal, ze i po ponad 10 intensywnej eksploatacji ubedzie raptem 13%. Ciezko nadazyc :)

To tylko kwestja jakości użytych LED. Zacznę po woli wszystko tłumaczyć ale

chyba skupię sie na jednym forum żeby dwa razy nie tłumaczy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dawaj tu na niezależnym póki gadamy merytorycznie bo tam na NR jak widzę znów się zaczyna dym ;)

Uważam że te Citizeny są do bani. Jak zacząłeś na Cree to i białe daj cree. Poza tym mówisz że masz za żółto - no jak ma nie być skoro te białe maja 5000K ??

Inna sprawa że pakując w niebieskie większy prąd - bardziej niebieskie nie będzie :(

Właśnie - jaki idzie tam prąd - ile mA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dawaj tu na niezależnym póki gadamy merytorycznie bo tam na NR jak widzę znów się zaczyna dym ;)

Uważam że te Citizeny są do bani. Jak zacząłeś na Cree to i białe daj cree. Poza tym mówisz że masz za żółto - no jak ma nie być skoro te białe maja 5000K ??

Inna sprawa że pakując w niebieskie większy prąd - bardziej niebieskie nie będzie :(

Właśnie - jaki idzie tam prąd - ile mA ?

cityzeny mam 6 300 K ale chyba dałem ciała z niebieskimi za mało zaraz zacznę kąbinować. Prąd 350 mA na niebieskich

zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze obserwacje po kilku godzinach

1. Jest za żółto z jednej strony baniaka wisji 250 JQI 20 000 K z drugiej nowa lampa LED wygląda że ma 10 000 K

ale to może być złudzenie

2. Sarco zwiną polipy teraz powoli wypouszcza za dużo światła dostał

3. Muszę podnieść prąd na niebieskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że podnosząc prąd nie uzyskasz liniowego przyrostu światła. 6300?? to co to za tajna dioda - Citizen przyznaje sie na stronie www tylko do takich z CT od 2700 do 5000.... Coś Ty tam za Ledy w końcu wcisnął ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj że podnosząc prąd nie uzyskasz liniowego przyrostu światła. 6300?? to co to za tajna dioda - Citizen przyznaje sie na stronie www tylko do takich z CT od 2700 do 5000.... Coś Ty tam za Ledy w końcu wcisnął ?

no teraz Ty kąbinuj co wcisnołem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu kombinować jak są dwie możliwości - albo-albo

możliwość 1: To nie jest Citizen a przynajmniej żaden z tych co są na stronie www.

opcja 2: To nie jest 6300K - i ktoś, sprzedając Ci te ledy wprowadził Cię w błąd tak samo jak w kwestii żywotności i wydajności.

Generalnie Sławek jak to mówią "Twoje małpy i Twój cyrk". Będziesz chciał to powiesz dokładnie co i jak, nie będziesz chciał to nie powiesz. Mnie zalezy na informacji o tych diodach tylko i wyłącznie z czystej ciekawości - robiąc swoją lampę w życiu bym ich (Citizena) nie użył, tylko zostałbym przy opcji którą chłopaki wcześniej wykorzystali - tylko na Cree XPE lub XPG. Tak czy siak, - nie powiesz to nie, przecież z rozpaczy z mostu na główkę skakał nie będę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 V

Prąd DC Natężenie 1 A Pobór mocy 24 W Strumień świetlny160 lm 1 440 lm

Temperatura 6 300 K

CRI 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahahahahaha >>> merytoryczne rozmowy na tym forum o ledach hahahahah dobry żart

ale pozdr :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może nie chodzi tylko o temperaturę barwową ale o widmo...

Może wcale się nie opłaca robic lamp led na diodach powerled... Firma weipro robi lampy na tych niskoprądowych >> looknijcie na googlach... Te lampy sa dość tanie. Na allegro jeden koleś sprzedawał 30 cm lampy po 150 zł... [tanio to nie jest ale na zachodzie taka kosztuje 30 dolcow] Może lampy na niskoprądowych ledach będą działały dłużej bo się nie grzeją. A to ze ich trzeba kilkadziesiąt razy więcej zastosować to nie jest duży problem dla poważnego producenta ale dla takiego który lutuje te ledy w garażu...

To ze w gdyni ktos ma firmę ktora robi lampy led nazwane po angielskiemu zresztą >> pewnie po to zeby sie wydawało że sa zachodnie... to wcale nie znaczy że te lampy są najlepsze... a to że jest burda na forach to znaczy że ci kolesie ktorzy robią te lampy w gdyni mają w swoich łapach władze nad forami i cenzurują wszystko co im jest nie na rękę...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 V

Prąd DC Natężenie 1 A Pobór mocy 24 W Strumień świetlny160 lm 1 440 lm

Temperatura 6 300 K

CRI 75

nie bardzo załapałem czego to dotyczy :( całej lampy? sekcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kondor chyba pożegnałeś się z gracją jakiś czas temu, teraz wróciłeś by znowu robić "DYM"? czy masz coś do powiedzenia na temat DIY LED ? ale sensownego.

Ja śledzę ten temat bo jestem zainteresowany i nie mam zamiaru czytać głupawych postów.

Co do tych Citizenów, to coś tam było o 6300K ale NIEDOSTĘPNE, może już są dostępne.

Sławek, zakładaj swój temat o LED bo zaczyna być mętlik, warto prowadzić dyskusję, bo głównynadprądowy może sporo wyjaśnić i podpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×