Skocz do zawartości
bartoszp90

Ryba pływa przy powierzchni

Rekomendowane odpowiedzi

@bartoszp90 ... wchodzisz na strone www.allegro.pl lub na dział targowisko tutaj i wystawiasz ogłoszenie o treści "sprzedam Pterapogona za XXX, odbiór osobisty w Warszawie"... myśle że chetny sie znajdzie, a jak przyjedzie do ciebie, to może jeszcze garścią rad sypnie (bo mam nadzieje ze kupi to ktoś ogarniający temat). Dość łatwy sposób i bez spuszczania w kibelku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge wziasc od Ciebie Pterapogona i doradze Ci przy okazji jak powinno wygladac akwarium morskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaro jak chcesz to nie ma problemu oddam go. Odnoszę wrażenie że macie mnie za sadystę, a ja oczywiście nim nie jestem, po prostu mój błąd wynikł z natłoku informacji, wszędzie co innego usłyszałem, skoro ludzie w sklepie mają 12 tysięcy litrów akwariów i maja przepiękne akwarium wystawowe to też muszą się znać na rzeczy, a wątpię żeby kierowali się tu chęcią zysku skoro, a to szczepki korali za darmo dali, a to wodę z działającego zbiornika jak poprosiłem, i doradzą i tak dalej - druga sprawa jest taka że forum to forum, a rozmawiać z kimś o tym na żywo i to rozmawiać z osobą która widać że się na tym zna to inna sprawa, skoro ma mi się zrobić zaraz syf w akwarium to oczywiście że nie chce do tego doprowadzić. Oddam jedną rybkę i po kłopocie. Starałem się po prostu znaleźć złoty środek pomiędzy opiniami ze wszystkich stron. W sklepach mówili żeby skały nie dokupywać (chęć zysku ? - nie sądzę ) na forum pisaliście żebym dołożył i dołożyłem, i tak wiele rzeczy było które wybierałem trochę z tego źródła trochę z innego. Akwarium morskie jest piękne i bardzo mi się podoba ale aktualnie nie chce większego zbiornika bo za pół roku się wyprowadzam i nie miał bym możliwości go zabrać ze sobą. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartosz90 czemu ty po prostu nie zmienisz tego wiaderka na naczyńko choć 100L przecież taki baniaczek to nawet w słodkim maleństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomajk, jeden prosty i niepowtarzalny powód - koszty :smile:, a tak poza tym ta przeprowadzka, tomajk, a jak myślisz ile bym musiał mniej więcej wydać żeby to przerobić jakoś na 100l. Na pewno odpieniacz koło 300 zł, pompa cyrkulacyjna, więcej piasku, więcej skały i tak dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakoś nie chce mi się wierzyć, że na jakimkolwiek forum napiszą że można trzymać błazna i pterapogona w 25 litrach. Może ryby ci w takiej malej przestrzeni nie zdechną ale postaw się w sytuacji, że mieszkasz w pokoiku 2x2 m z jeszcze jednym lokatorem. A potem zastanów się po co w ogóle masz ryby. jeśli po to by się męczyły - to gratuluję - osiągnąłeś cel. Ale jeśli po to by cieszyć oko i zapewnić im w miarę ludzie warunki to nie osiągnąłeś skutku. jeszcze jedno - uczyć się na błędach to raz - świadomie męczyć zwierzęta to zupełnie coś innego. a choćbyś stanął na głowie i miał naprawdę dobre intencje (czego nie neguję) nie jesteś w stanie zapewnić swoim rybom godziwych warunków bytowania.

podpisuję się dwoma rękami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest sens zakladac akwarium morskie ktore wymaga kilku miesiecy ztabilizacji,wiedzac ze za kilka miesiecy bedzie przeprowadzka do innego mieszkania.Dla mnie bezsens,albo brak cierpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tąd też mówiłem że to małe (25 litrów) założyłem dlatego żeby zobaczyć z czym to się je i jak będę robił większe w nowym mieszkaniu żeby mi było łatwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś zadał sobie choć odrobinę trudu to zobaczyłbyś że małe akwaria zakładają już doświadczenia akwaryści. z jednego prostego powodu - strasznie trudno utrzymać w nim stabilne parametry. Myślę że na start dobre będzie akwarium mniej więcej 100-200 litrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartosz90 ale z tego co piszesz wynika, że te zwierzęta, które teraz kupujesz skazujesz świadomie na rolę, KRÓLIKÓW DOŚWIADCZALNYCH i skazujesz je na ciężką niewolę za wskazaniem na karę śmierci.

Ja jednak nie będę ciebie dłużej nękał, bo sam mam też 4szt. na swoim sumieniu, z dobrej czy złej woli, jednak wykończyłem, jesteś ani nie lepszym ani nie gorszym katem niż ja.

Napiszę tylko w tym temacie tyle, ZRÓB CHŁOPIE WARUNKI TAKIE NA ILE CIĘ STAĆ, jeśli nie stać cię na więcej, to PRACUJ by było cię stać na WIĘCEJ.

Nie męcz zwierząt tylko dla tego, że masz takie kaprycho i się uczysz.

Z drugiej strony ja załatwiłem owe rybki właśnie NADGORLIWOŚCIĄ.

EEEEEE do litu z taką robotą, a ilu wywala do klopa zwierzaki, tylko o tym nie mówią, i mają święty spokój, a tu katujemy chłopaka.

Choćby takie akcje jak BRAK PRĄDU jak pojechałem na działkę, czy SKAŁA CERAMICZNA rozsypująca się. O CZYM MY TU W OGÓLE LUDZISKA DYSKUTUJEMY ???? że chłopak trzyma rybki we wiaderku ??? a ZŁOTE rybki w kuli 10L to już plastikowe są ???

Albo pogońcie, albo zróbcie zrzutę, albo wskażcie jakieś dobre aukcje, albo oddajcie za free zbędne graty, będzie miał pterapogon i błazenek lepszą celę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomajk Ty to masz zdrowe podejście do życia :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×