Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety miałem i to sporo problemów, ale sam się uparłem na tą pompę no i sam byłem beta testerem :)

Przez prawie 2 miesiące walczyłem i razem z Darkiem wprowadzaliśmy poprawki aż udało się sprawić że DIY działało prawie w 100% jak oryginał ale przez te testy kompletnie wyleczyłem się z DIY :).

Koniec końców wsadziłem oryginalne BK250 i jest cisza i spokój no i nie musze mieć przygotowanej solanki na ew. uzupełnianie wody a parametry i wyglad korali takie jak chciałem bez żadnego wspomagania wódką itp.

Nie mówie że DIY jest złe ale dla mnie za dużo to kosztuje czasu i nerwów, wolę raz zapłacić i mieć spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie falowanie poziomu jest związane ze zmianami natężenia w sieci. Latwo zaobserwować wachnięcia poboru energii przez pompy w ciągu doby na mierniku. Można zamontować regulator napięcia przed, ale to cukier w cukrze. Każdy odpieniacz "buja", tylko tego nie widać, a na mierniku poziomu wody widać wyraźnie. Drugą przyczyną jest zmiana aktywności organizmów w cyklu dobowym, co się wiąże z różną lepkością mieszanki i zmianami napięcia powierzchniowego. Reasumujac- tak musi być.

Inna sprawa, jeśli przelewa, albo się gotuje- wtedy nie wszystko jest o.k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl to jeszcze :) Wcale tak nie musi być.
U mnie to nie były zmiany napięcia bo wahania poziomu wody w odpieniaczu zostały wyeliminowane przez redukcję na wlocie pompy.
Teraz mam też pompę w odpieniaczu na silniku laguny (RD 2000) mało tego na obiegu mam taką samą pompę jakę miałem w odpieniaczu (Laguna 6000) i nic się nie waha :) A elektrownia ta sama.

---------------

Błąd który popełniliśmy to zwężka 20mm dla pompy 6000, oryginał BK ma około 15mm, średnica 20mm jest dopiero przy pompach RD2000, czyli pompach o przepływie około 8000 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, zły stosunek powietrze/woda- o tym pisałem. Jest na to przelicznik, ale... uzyskanie ideału jest niesłychanie trudne. I to nie zamiana 20/15 tylko 0,00x mm. Jak się wie, to się ma.

Aaa, Bartek- jest nowy wynalazek. Przy mocnej odpieńce zapewni równowagę w zbiorniku, zlikwiduje patogeny i zachowa tylko pożyteczne mikroby. Po 24h będziesz szczęśliwy B)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" zlikwiduje patogeny i zachowa tylko pożyteczne mikroby" --- czyli ta pompa dokonuje selekcjii typu dobry-zły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś ty nie kumaty :no: , nie o pompie piszę, tak wtrąciłem, nie ważne. Moja wina, nie ten wątek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręci się nieźle, tylko miałem wpadkę z awarią grzałki, a po zbiorniku nic nie było widać. Połapałem się przy 16 st. i chyba za szybko podnosiłem temperaturę. Na szczęście nic nie padło, tylko glony jak peruki powyłaziły :lol: . Korale jaśniutkie i gloniska w odwrocie.

Tak ogólnie pienidło super, nie reaguje na karmienie i robi swoje bez przerwy. Swiatełko skromne 540W, bo przy silniejszym przypalało :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#hepatus1000, udało się odwiedzić kolegę i zmierzyć ile powietrza ciągnie przy takiej średnicy węża??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ? coś w temacie odpieniaczy nowego? użytkownicy nadal zadowoleni ? może jakieś wypowiedzi po testach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma swoje wady ale ja generalnie nadal jestem zadowolony:) raz na czas zdarza się że szaleje bez przyczyny i nagle zaczyna pienić na mega mokro i to pomimo wymiany zawora.... poza tą jedną aczkolwiek uciążliwą wadą ja jestem zadowolony:) aczkolwiek ostatnio zakochałem się w ATI 250is i pewnie jak kiedyś pojawi się kasiorka to sobie takie sprawię:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z powodu nadzwyczajnych odkryc w tych odpieniaczach tematem zainteresowala sie NASA a konstruktora posadzili za niechec do wyjawienia "o co tam wlasciwie chodzi" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skonfiskowala policja temporalna jako znacznie wyprzedzajace nasze czasy :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×