Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

@slawomirdyl

Bardzo chętnie bym zobaczył taki działający odpieniacz, ale nawet gdyby do tego doszło to nic obiektywnego nie mógłbym powiedzieć :) Bo piana w odpieniaczu może być pięknie gęsta, bąbelki pięknie drobne, a szlam pięknie gęsty jak kawa po bałkańsku, ale na dobroczynne działanie na koralowce niewiele może to się przekładać.

I stąd cała ta forumowa konsternacja. W teorii odpieniacz jest przełomowy i świetnie działa, ale o praktyce wiadomo już dużo mniej. Nie jestem przeciwnikiem tych odpieniaczy, jeżeli naprawdę lepiej działają od innych to super. Tylko zanim można napisać, że odpieniacz jest dużo lepszy od innyc warto najpierw to udowodnić :) Inaczej więcej będzie tak jak tutaj szumu niż pozytywnych emocji.

Pozdrawiam,

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo jesteś nastawiony na nie B) też moje rozumowowanie bardziej polega na teorji i tu Seb ma rrację warto by było przetestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niektórzy mnie skrytykują ale po jakiego udziwniać proste i sprawdzone konstrukcje. Dobry odpieniacz ma odpowiednio zagęścić pianę - dokładnie tak jak pisał ocelocik i tu jest cała filozofia tego urządzenia. Krótko mówiąc odpieniacz ma mieć odpowiednie proporcję , zwężkę i odpowiednio dobraną POMPĘ która jest sercem tego urządzenia. Można do pompy podłączyć powietrze oczyszczone przez np. węgiel lub zapodać ozon........

Przecież każdy widzi jakie marki są topowe - Deltec , Royal , ATB ... to są proste konstrukcje a jednak wszyscy je chwalą i kupują ...

A pompy do odpieniaczy - Royal to przecież seryjna Laguna po przeróbkach wirnika .... uważam że w tej dziedzinie Ameryki już się nie odkryje bo też i po co ???

PK

Edytowane przez R.I.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację w 100 % moim zdaniem Chodzi raczej o cenę. I nikt Cię nie skrytukuje ja mam od kilku lat odpieniacz ATK prosty jak cep, raz do roku go wyczyszczę i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podstawowe założenie- prostota, bezawaryjność i łatwa obsługa, no i ma robić swoje :) . Mnie też o to chodzi, tam się nie ma co zepsuć, czy zapchać B)

Wstawię kilka nowych fotek, powinny być lepsze.
Już mnie nerwy puszczają na ten rozmiar zdjęć, na kompie jest ok, a w galerii wielkie, ale wstawiam.
 

zielona monti walczy z niebieską digitatą

ciągle jaśnieje, rośnie i polipuje

rzut oka na talerze, trawnik nabiera coraz żywszego koloru

akry sadzą jak szalone

ta się fajna zrobiła, ale wolno rośnie

rzut z boku- lepiej widać przyrost talerzy

i na koniec mój ulubiony krzaczek, który ma teraz taki kolorek, brakuje mu z 8cm i będzie wystawał z wody

 

ale zdjęcia po 2 MB są i tak muszę czyścić archiwum, bo się nie mieszczą.

Dzwoniłem do Włodzimierza i nie możemy rozkminić, jaka jest przyczyna, że na samym odpieniaczu kolory są zeowitowe (głównie montipory) i na pewno to nie wyjałowienie, brak mikroelementów, czy nadmiar światła :blink: . Lps piękne i nawet NP rosną jak szalone. W systemie nic, poza skimmerem :blink: . Sps stają się bicolor fluo, przyrosty też w innym kolorze :o

U mnie ciekawa montipora brązowa wygląda jak łosie rogi, jedne tipy ma różowe, inne seledynowe( ta sama szczepka) :blink: .I bądź tu mądrym, tego nie potrafię wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy mój odpienek będzie gotowy? Rozumiem, że dajesz gwarancje, że moje też będą takie śliczne;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne :thumbsup: , wczoraj pompa przyszła, jutro składam.
W tygodniu dostawa rur z zagramanicy i rzeźbię.

 

Sorki za usunięcie fotek, ale miejsca brakowało na wstawienie nowych :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue.wave zastanawia mnie jedno... czemu po prostu nie nagrasz filmiku z pracy tego odpienka u Ciebie w domu?:) do mnie praca tego kombajnu przemówiła:) nagraj filmik, wstaw w youtube i daj odnośnik:) najprościej:) nawet jak nie udowodnisz nikomu tych wszystkich cudów... co ciężko będzie udowodnić....:) to przynajmniej pokażesz solidną konstrukcję i dobre pienienie... myślę, że w tej cenie w jakiej Ty oferujesz odpienki to nawet jak połowa tego co mówisz okazałaby się przesadzona i tak pozostajesz konkurencyjny względem dobrych markowych odpieniaczy:) do mnie przykładowo przemówił trochę Sławek Dyl który mi Ciebie polecił i cena... bo taniej od twojego produktu to chyba pod moje akwa kupiłbym tylko aquamedica;)

Edytowane przez Bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni post Napisano 08 kwiecień 2011 więc... noś nowego ? może wode w akwa przerobił na destylowaną?

Edytowane przez robi59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bart ale jak ty sobie to wyobrażasz - filmik technologii tajnej? Widziałeś filmik z Roswell? Wypłynął jeden i zadyma się zrobiła na kilkadziesiąt lat.... za nim sie nie okazało ze to fotomontaż biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

U mnie od odpieńka BM NAC-7 to każdy tip w akrach ma odcienie seledynowe, cukierkowe, przechodzące w grę barw tęczy gdzie zeovitowe osiągnięcia są tylko przedsmakiem osiągniętych u mnie barw. Wszystko to na czystej wodzie RO i odpieńku, sam nie wiem jak to się dzieje. Co zerkam to inne kolory. Nawet mój tip zrobił się fluo !!!!

Jedyny problem to fakt że jak odstawiam tabletki to efekt znika. No ale to się da załatwić większym zamówieniem thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl - powiem tak, ja nic nie mam z tego że rekomenduje tą odpienkę, każdy może kupować jaką chce... dla mnie odpieniacz ma pienić i utrzymywać akwa w ryzach.... ten to robi... jego cena w stosunku do odpienek przeznaczonych do podobnych wielkościowo zbiorników jest atrakcyjna... a cała reszta gadania dla mnie osobiście ma średni sens... Dlatego ja osobiście nie zamierzam bronić bądź obalać teorii blue.wave'a bo się na tym nie znam... To co robi odpieniacz mnie w pełni satysfakcjonuje, bombeli bardzo gęste i największy średnicy główki od szpilki... to widzę gołym okiem.... reszta cudów to już jak zawsze bardzo subiektywne odczucia, za kolory odpowiada tak wiele czynników, że wydaje mi się, że sam odpieniacz tego nie załatwi a raczej odpowiednia ręka właściciela solniczki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smith.pl rozumiem że BM NAC-7 uciągnie bez problemu akwarium 1500l z dużą obsadą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie,panowie ! o czym piszecie ! to temat o nowym odpieniaczu ! piszcie o "prądach torsyjnych" , "polaryzacji wirowej" i o nowym odpieniaczu ! a Wy ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi59, bez prądu odpieniacz nie będzie działać, a wiry też w nim jakieś powstają.biggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl- produkt jest, jego zdjęcie gdzieś wyżej w wątku... cena - ja ją znam, pytaj blue.wave'a;) do akwarium ok 800l w obiegu nowy odpieniacz za 500-800zł?! POKAŻ MI TAKI!!! UŻYWKI NIE KUPISZ ZA MNIEJ NIŻ 1200... wertowałem sieć bardzo dokładnie w celu wyszukania takiego:) (już raz kupiłem używkę i musiałem zacząć od doprowadzenia jej do stanu używalności:)) za 600zl to ja ściągnołem używanego MCE 600 do mojej starej solanki 220l;) ja też patrze przez palce na te polaryzacje odwrócone wiry itp.... bo się na tym nie znam, pienidło ma wypieniać syf i u mnie to robi:) hehe;) pozdro! Tak na marginesie to jak już ktoś ma odpieniacz to nie kupi nowego dla samego kupna... Jak ktoś stawia zbiorniczek ok 700-1000 litrów w obiegu to myślę, że to pienidło to dobry wybór:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAC-7 jest do akwa 400-600, ostatnio kupowałem go po 650zł z kosztem dostawy.

Kiepsko wertowałeś :-) Popatrz sobie na ceny Bubble Magusów. Kupujesz, przysyłają z chin i nawet na gwarancji mi wymienili ( w sumie to dosłali drugą ) pompe :-)

No ale nie nudźmy już o prostackich odpienkach które zawijaja molekuły nie w tą stronę. Czy wiadomo coś nowego z poligonu ? Mam po wczorjaszej imprezie tez prądy torsyjne i nie wiem czy to te same co w odpienku... :-)

a swoją drogą podziwiam fakt że kupujesz produkt za tyle kasy widząc go tylko ukradkiem, slyszac z opowiesci i z widokiem akwarium testowego ktorego korale wcale nie sa "ah" - no ale to twoja kasa.

Edytowane przez smithpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda gadki... bo do niczego konstruktywnego nie prowadzi:) to niestety taka nasza polska cecha... podkładać drugiemu nogę;) ktoś coś próbuje robić, reszta go beszta! pluje jeden na drugiego... bez sensu... Ty kupiłeś chińczyka, więc nowej odpienki nie planujesz... to po co się udzielasz w wątku? Kimkolwiek nie Jesteś z wykształcenia, ilu kolwiek byś nie miał fakultetów nic nie jesteś wstanie powiedzieć o urządzeniu tak długo jak go na oczy nie zobaczysz.... tego nie widziałeś a walisz koledze po gaciach bo inni walą.... taka moda? 2-3 będzie pluło to i ja splunę? bez sensu:) coś jednak sprawia, że jeden odpienek jest droższy od drugiego... może jakość wykonania, możę liczba i rozmiar bombelków...;) mi blue.wave'a polecił kolega z forum, zaufałem... cena jakieś 10-20% niższa niż odpieniaczy przeznaczonych do tego typu akwariów więc zaryzykowałem... widziałem akwarium Blue.wave'a na żywo, które ciągnie na tym odpieniaczu i powiem Ci, że chciałbym aby moje jak już dojrzeje i je w pełni zasiedlę wyglądało tak jak jego....:) kolega blue.wave o tym nie pisał ale rozmnożyły mu się płciowo lpsy w akwa... (tak widziałem na własne oczy!) to świadczy o dobrych warunkach:) Powiedz mi smithpl co takiego Ty widziałeś co sprawia, że uważasz ten odpieniacz za dziadostwo?:) że robisz mu taki zły marketing?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×