Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

mnie to przekonuje... i dlatego zamówiłem już to cudo;) jak projekt wystartuje... to pewnie za kilka miesięcy będę mógł podzielić się wrażeniami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,postaw stożek do góry nogami,a pompom daj lewe obroty ,lampy zamiast świecić niech absorbują światło jak czarna dziura a wtedy ryby zaczną pływać ogonami do przodu :smile:

a raczej brzuchami do góry :yes:

ps.a z tym efektem Corriolis'a to się mylisz , na obu półkulach ziemi mogą być różne kierunki wiru.

Edytowane przez robi59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszce na okrasę.

Może niektórych z Was zastanowiła budowa odpieniaczy stożkowych?

Każdy kiedyś zaobserwował zjawisko tworzenia lejka po wyjęci kora w wannie czy zlewie. Wir tworzy się w stalym kierunku( odwrotnie na półkuli południkowej), ściągając zanieczyszczenia w dół- to efekt Corriolis'a. W odpieniaczu stożek jest ustawiony odwrotnie- niweluje w.w. efekt. W związku z tym proces tworzenia piany jest stabilniejszy( nie wydajniejszy!)

Stosując nieodpowiednią pompę w połączeniu ze stożkiem fundujemy sobie wcześniejszą lub późniejszą tragedię( proces usuwania zanieczyszczeń wymyka się spod kontroli)- dlatego stosuje się dysze za pompą B)

Blue, z tym efektem Coriolisa to się mocno zapędziłeś. Tu akurat źle trafiłeś.

Mam wrażenie, że ściemniasz mając nadzieję, że ludzie którzy będą to czytać, nie mają pojęcia co do nich piszesz.

Ale nie przeszkadzaj sobie. Działaj dalej ku chwale wielkiej rafy.

Edytowane przez Kosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosek przestan :) to jeden z moich ulubionych tematow :) zawsze mnie sie podobalo jak krowi placek nazywa sie 'wyselekcjonowanym wysokoodzywczym naturalnym uzdatniaczem gleby' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź se chłopie zrób doświadczenie z takim stożkiem i otworem na dole z wodą w środku i odetkaj korek. Zobaczysz, co się stanie :lol: . Potem to samo, tylko stożek czubkiem do góry, a potem wyraź swoją opinię. Ktoś mądrzejszy od nas już to zbadał. Albo lepiej, załóż wannę na głowę, idź na półkulę południową i tam powtórz doświadczenie, w drodze Ci się rozjaśni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i to mi się podoba. Nie poddawać się to podstawa.
Niepokoi mnie tylko jedno. Napisałeś, że "ktoś mądrzejszy od nas" - a to znaczy ni mniej ni więcej, tylko że i od Ciebie jest ktoś mądrzejszy.
Jednak musisz popracować jeszcze nad retoryką.

P.S. Musisz się zdecydować, czy chodzi Ci o półkulę południową czy południkową ?
P.S.2 Niezależnie od wszystkiego, pozostaje niezmiennie admiratorem Twoich udoskonaleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz, nie zjadłem wszystkich rozumów i wykorzystuję to, co ktoś, kiedyś już udowodnił. Nie piszę o tłumikach od traktora i krowich plackach, bo nikt ich w akwarystyce nie używa.

Zastanawia mnie ta półkula południkowa? Co to do diabła jest? :blink:
Tak myślałem,bez urazy, idąc dalej tym tropem u nas byłaby półkula północnikowa,
na biegunach byłyby nocniki, a na równiku???
:D:D:D chyba muszę jeść więcej wieprzowiny i popijać piwem, ma dużo B12 B)

Z tym Corriolisem masz rację, ale nie o to mi chodziło, tylko o kształt lejka i ściąganie zanieczyszczeń w dół.
Wiek mamy XXI, a mój już podeszły :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz szerzej o tych stożkach Piotrek napisać?

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, bo nie chcę robić nieuczciwej konkurencji.

Osobiście uważam, że rozwiązanie KZ w tej kwestii jest optymalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając te posty pytanie o wiek nasuwa się samo ...

Stanę troszkę w obronie Piotrka pamiętam kilka lat temu jak zaczynał. Może jego teorjie dla nas są nie zrozumiałe ma faktycznie jakiś dar gmatwania spraw :D Moim zdaniem nie powinien się wdawać w polemikę, chce wszystkim dogodzić. Już kiedyś pisałem widziałem jego produkcję w akcji i zawszę piszę że następny odpieniacz będzie made in Piotrek.

ps.

Dajcie szansę chłopakowi to jest naprawdę przyszłość akwarystyki morskiej w Polsce do dzisiaj nie wiem jak to działa ....... ale działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, jeśli chodzi o odpieniacze KZ, to myślę że oni mglistego pojęcia nie mają o zjawiskach o których piszesz, a już napewno nie zastosowali ich w swoich odpieniaczach, poza tym nie oni wymyślili odpieniacz na stożku tylko chińczycy, KZ je tylko kupił i zaczął trzepać na masową skalę, nie zapominając dorzucic do tego odrobiny marketingu. Jedynym powodem dla którego KZ zaczął robić odpieniacze na stożku moim zdaniem fakt że... nikt takich do tej pory nie robił na masową skalę, a taryfą przetargową było rzekome "zagęszczanie" piany w stożkowej kolumnie...

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slawomirdyl

Sławku, ale co znaczy, że "działa"? Właśnie tutaj się kryje całe zamieszanie wokół tego tematu na forum. Z jednej strony mamy zapewnienia autora, czyli blue.wave że dokonuje przełomu w konstrukcji odpieniaczy, a z drugiej praktycznie całkowity brak obiektywnych dowodów na przełomowe działanie stosowanych rozwiązań.

Owe przełomowe rozwiązania mają być gdzieś głęboko osadzone w naukowych teoriach, ale samo podejście do sprawy na naukowe niezbyt wygląda. Bo nie jest trudne pożyczyć czy nawet kupić prosty aparat cyfrowy do dokumentowania prowadzonych przez siebie eksperymentów. Ba, jakim fascynującym i pouczającym materiałem byłaby fotograficzna dokumentacja świadcząca o efekcie wprowadzonych w testowane konstrukcje modyfikacji! Abstrahując od marudzeń i kłótni na forum, jeżeli blue.wave chce w przyszłości merytorycznie zmienić coś w akwarystyce morskiej to dokumentacja fotograficzna będzie wymagana.

Zresztą, całej tej rzeszy malkontentów, można łatwo zasznurować usta - za pomocą kilku fotek, swoich czy od Włodzimierza. I nie chodzi o to, żeby komuś coś udowodnić, ale o bardziej marketingowe podejście do sprawy. Kilka dobrych zdjęć wystarcza żeby mieć kolejkę klientów z których można utrzymać dalsze doświadczenia. Wymaga to tylko podejścia z głową i rzetelnością. A nie wielu słów i rzucanych na wiatr teorii.

Pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ocelocik

Właśnie o to mi chodzi Piotrek robi dobre odpieniacze ale nie potrzebnie do tego jest robiona argumentacja teoretyczna i badania naukowe. Masz w zupełności rację 99 % klientów nic im to nie mówi bo mnie osobiśce też nie jestem zielony w tym temacie. Dokumętacja fotograficzna w dzisiejszym czasie to podstawa oraz filmy. Może będziesz miał kiedyś sposobność zerknięcia jak to pracuje i sam ocenisz bo faktytcznie to czysto teoretyczne dywagacje nie mają sensu. Moim zdaniem to działa ale sam zerknij i wydasz swoją opinię jak będziesz miał takową możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kilka takich odpieniaczy powinno pójść "w świat", do niezależnych testerów, na kilka miesięcy, wtedy z kilku rzetelnych opinii moznaby stworzyć miarodajny opisa działania i skutków używania tego odpieniacza, inaczej to nic tylko zachwalanie towaru przez jego producenta...

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kilka takich odpieniaczy powinno pójść "w świat", do niezależnych testerów, na kilka miesięcy, wtedy z kilku rzetelnych opinii moznaby stworzyć miarodajny opisa działania i skutków używania tego odpieniacza, inaczej to nic tylko zachwalanie towaru przez jego producenta...

Pozdrawiam

seb

Dokładnie Seb ma rację. Niech ktoś przetestuje te rozwiązania nie związany z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×