Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

Otwierają sie ale jeśli masz wolne łącze to du.a bo ich wielkość jest taka że aby coś zobaczyć trzeba je zmniejszyć o 90% !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia sie załadowały w końcu. Piotrek, na moje zbastuj z odpienianiem, wywaliłes z wody białka, azotany, fosforany (mocne polipowanie), ale też mikroelementy (sprane kolory), jak dla mnie tylko acra wygląda ślicznie i jest w dobrej kondycji, jeśli pociągniesz tak dalej, wysadzisz baniak. Efekt typowy jak przy przewymiarowanym odpieniaczu, zrobisz jak uważasz, ja bym go skręcił, teraz jest najlepszy efekt wizualny, ale jeśli nadal bedziesz odpienial w taki sposób to lepiej juz nie będzie, a jak zaczną lecieć to nie nadążysz wyjmować. Srebrna digitata gubi tkankę od środka.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

digitatę coś podgryza, było na akrach, ale zniknęło i się oblały tkanką. Mam tą samą w innym miejscu, kolor ten sam, ale bez podgryzień. To chwasty, więc się nie martwię B)
Zagłodzony koral nie powinien co roku rozmnażać się. Rok temu 22 stycznia wypuszczał mlecz, a teraz jajeczka?
Lpsy i miękasy aż puchną, mają żarcia na potęgę :) i nie dokarmiam do paszczy.

Niedługo coś zamieszczę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Parametry idealne i żadnych wspomagaczy, pochłaniaczy i platyny :)

a jest może wolfram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i PO4 odpieniacz ściągnął B) . Dziwna sprawa :blink: , ale azotu zostało 2ppm. Powinno być odwrotnie? Z dwojga złego chyba azot lepszy ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup: jasne

Właśnie ruszyłem z nowym, rewolucyjnym projektem B) , który opracowywałem przez kilka miesięcy.
Nowy produkt to skimmer chelatujący. Cała technologia opiera się na wykorzystaniu napięcia wytwarzanego przez wirnik pompy do reakcji katalizy chelatów metali lekkich w komorze reakcyjnej.
Efektem jest 100- 300 krotnie zwiększone wiązanie aminokwasów i usuwanie azotanów i fosforanów. Pierwiastki śladowe stają się łatwoprzyswajalne.
Po 4 godzinach woda w zbiorniku nabrała błękitnego koloru :o

P.s U Włodzimierza też wystąpił efekt zeowitowy, to już trzeci zbiornik B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można ,mam dwa pytanka:

-Jaki katalizator dodaje odpieniacz ze zachodzi "kataliza chelatacji metali lekkich" ?

-Czy wszystkie metale lekkie zawarte w wodzie morskiej ulegają chelatacji ?Jeśli tak to z czym łączy się wapń i magnez ?(tak ważne dla naszych zwierzaków)

Ps.

Cała technologia opiera się na wykorzystaniu napięcia wytwarzanego przez wirnik pompy do reakcji katalizy chelatów metali lekkich w komorze reakcyjnej.

Literówka ,do chelatacji :)

Ps2.Powodzenia w dalszej realizacji projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue.wave Ty jak coś napiszesz to zastanawiam się czy nie jestem idjotą ....hahahahah, nic nie rozumię z tymi reakcjami katalizy chelatów metali ale to nie ma znaczenia, widziałem jak super to działa i to mi wystarczy :good2:

ps.

a da się to na jakiś język przetłumaczyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wapń i magnez to metale lekkie, więc masz odpowiedź :yes: . Chelaty tworzą m. in. aminokwasy, ale proces jest trudny do przeprowadszenia.

Szczegułów konstrukcji Wybaczcie, ale nie zdradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek ,łap :P

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chelat

Spytałem o Ca i Mg ponieważ szukając informacji o Chelatach (dokształcałem się :D ) natknąłem się na teze ze związki te wybija ...światło stąd mój niepokój :P

O łączenie Ca i Mg natomiast spytałem bo to interesujący temat jest z tego co ciocia wiki powiedziała to zwiazki te pozwalaja rośliną łatwiej chłonąć żelazo ,może to zadziałać tak samo na nasze koralowce (tylko oczywiscie z innym pierwiastkiem) lub też dać odwrotny skutek (brak pochłaniania ważnych pierwiastków)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, Błazenek ma rację. Chelaty niektórych związków stają się łatwoprzyswajalne, innych nie. Trzeba poobserwować i mierzyć. Ciekawe, co zadzieje się z resztami kwasowymi? Jak utworzy chelaty azotanowe i fosforanowe, będzie super ;)

Panowie, niestety to co poroniłem nie nadaje się do naszych zbiorników :blink: . Działa jak młockarnia :lol:, proces wumyka sie spod kontroli . Chelaty są tworzone, ale akwarium oczyszcza się w niekontrolowanym tempie. Nie idzie nad tym zapanować, może do jakiegoś oceanarium się przyda :lol: . Redox zapitala w górę bez kontroli, co prawda korale wykazują fantastyczne przyrosty na grubość( z kredek świecowych do berlinki w dwa tygodnie), ale coś mają w nadmiarze, może sól jest za bogata? Zaciera się różnica wybarwienia tipów, przyrosty od razu się wybarwiają. Trzeba większego zbiornika ok. 5000-10000 l, żeby coś ocenić.
Wracam do modelu sps :huh:

Podłączyłem wczoraj sps model i rano... :blink: tipy powybarwiane w innych kolorach, wszystko jaśniutkie. Ciekawa sprawa... na tej zielonej montiporze przyrosty są białe, potem przechodzę w szmaragdowe, a stara tkanka to jaśniutki błękit paryski. Potencjał utrzymuje się w granicy 300 mv :blink: , gąbki rosną :blink: , wszystko hula. :D

Na prośbę wstawiam fotkę odpieniacza

post-789-086359700 1299670315_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×