Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem Piotrkowego dzieła od ok 1,5 tyg. :good2: Mogę powiedzieć ,że jest cichy ,bardzo wydajny ,nie straszne mu wkładanie rąk do akwa.Bardzo łatwo się go reguluje a gdy to się zrobi jest stabilny nie ma wielkich wahań wody-Sławek polecam go :good2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Byście powiedzieli na skimmer działający progowo?

Rzecz w tym, żeby tak dobrać parametry, aby stworzyć kilka rodzajów odpieniaczy, np:

1. dla obsady mieszanej

2. sps

3.niefoto

Oczywiście bylyby zróżnicowane pod względem litrażu zbiornika.

W takim przypadku Karmisz, jak Chcesz i ile Chcesz bez ryzyka wyjałowienia i zanieczyszczenia wody, a koralom z obsady i tak pasuje :)

Skimmer zostawia w systemie to, co powinien pod daną obsadę i pozwala się najeść koralom.

Prace trwają, nie dam się Niemcom bez walki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działaj Piotrek działaj bo mi się coraz bardziej nie photo mażą

ps chyba pomału się zbiornik stabilizuje :good2: nitkowe jakby w odwrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, skimmer do niefoto odpalony, zobaczymy jak się będzie sprawował? Z pierwszych obserwacji w nocy śpi, budzi się ok. 7.00 i wali pianą, potem spokojnie pieni, ok. 22.00 uspokaja się. Po podaniu zupy zaczyna pracować i po ok 2 godzinach wali na mokro po czym zasypia do rana :)

 

Dzień czwarty:
Zauważyłem intensyfikacje barwy niebieskiej na akrach, lps nie zareagowały( pięknie polipują ), miękkie podobnie. W wodzie unosi się delikatna zawiesina, ale jest bardzo przejrzysta :) Parametry idealne. Odpieniacz wyrzuca bardzo gęstą pianę(pachnie pomarańczem :D ), żona zmywała parkiety :rolleyes:

 

Dzień szósty:
Praca odpieniacza stabilna, wyrzuca maź przypominającą w konsystencji szarlotkę :blink:. Zdumiewający jest znaczny wzrost poziomu Mg i Ca w wodzie z 1450 i 450 na 1530 i 530( testy się nie mylą i dawkowanie nie zmienione). Chyba przestał wyrzucać węglany z pianą :woot:. Pomiary robione po 3 tygodniach od podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem Piotrkowego dzieła od ok 1,5 tyg. :good2: Mogę powiedzieć ,że jest cichy ,bardzo wydajny ,nie straszne mu wkładanie rąk do akwa.Bardzo łatwo się go reguluje a gdy to się zrobi jest stabilny nie ma wielkich wahań wody-Sławek polecam go :good2:

To samo moge powiedzieć o swoim odpienku,mało tego, mój pasuje w 100% do tego opisu ! ale nie jest "kosmiczny" jak kolegi bleu.wave. więc po co te "duperele" ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia :whistling:

Może kilka słów sprostowania.
Nowy skimmer ma ułatwić obsługę podczas karmienia niefoto tj. musi być na tyle silny, aby nie dopuścić do pogorszenia parametrów wody, a zarazem powinien pozostawić w wodzie zawiesinę pokarmową wystarczająco długo. Korale mogą się najeść bez konieczności wyłączania skimmera.
Nad tym obecnie pracuję i wyniki są obiecujące. Usunąć z wody wszystko to nie sztuka :teehee:

Dziesiąty dzień- parametry wody osiągnęły próg w którym odpieniacz zaczął wyrzucać bardzo duże ilości piany. Po miesiącu azot, fosfor bez zmian, podobnie jak Ca, Mg i kH. Mała podmiana 25 l i od razu chromisy się wytarły, podobnie, jak jeżowiec- poczuł przypływ :D . Wszystko zmierza w dobrym kierunku, woda z delikatną zawiesiną, korale wniebowzięte :)

Zbiornik wyraźnie wyjaśniał, lampa poszła profilaktycznie na 40cm nad taflę wody. Korale świetnie się mają i fajnie świecą w aktynice :D . Wydaje się, jak by wystarczały im mrożonki z karmienia ryb, nie głodują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, foty, tylko, że mnóstwo czasu pochłania mi rzeźbienie, a fotograf ze mnie lichy. :down: Podobnie, jak informatyk :lol:

Dzisiejsze pomiary:
Ca 500
Mg 1500, pozostałe bez zmian

Seriatopor nie widać spod polipów :) , katalophylia jest wielkości dużej kapusty :D , przez co parzy czerwoną montiporę talerzową :( , ale najbardziej zadowolone są niebieskie grzyby- mają niektóre po 15cm średnicy :blink: . Jedynie lobophylia słabo się pompuje, ale na pokarm polipuje i ma trochę jak by intensywniejszą niebieską poświatę. W zbiorniku ciasno się robi :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadu ,gadu ,,,

A moje koralowce wystają nad wode a katalophylia jest wielkości fiata 126p,a niebieskie grzyby mają po 30 cm ...

I jeszcze te słowa "Nowy skimmer ma ułatwic obsługę podczas karmienia niefoto tj. musi być na tyle silny, aby nie dopuścić do pogorszenia parametrów wody, a zarazem powinien pozostawić w wodzie zawiesinę pokarmową wystarczająco długo"

Czyli jaki silny ale słaby ??? masło maślane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej katalophylii nie widziałem, ale cos zrozumiałeś :thumbsup: z tej gadki. Uważaj na korale, żeby Ci się po chałupie nie rozlazły :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś foto odpieniacza??

To chyba nie trudno zrobić, w przeciwieństwie do ładnego foto całego akwa (do którego potrzeba jako takich umiejętności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym był zapomniał, u mnie kolego Robi akry i seria rosną w poziomie przy 620W oświetlenia i nie łażą po chałupie. Widocznie im pasuje ten mały azyl. Lobophyton zielony nie zmieści się w 25l wiadro po soli, zapraszam do siebie :whistling: , zrobisz sobie sambrero, bo za miesiąc będę go musiał posadzić w ogródku :yes:

Kolego Eelpe, na razie to prototyp więc wybacz mi powściągliwość. Jak wszystko będzie o.k. zamieszczę foty. Dlatego zdaję relację ze zmian w zbiorniku, żeby potem się nie wywodzić. Wszystko wymaga czasu, korale to nie chomiki i trzeba poobserwować. Zdarzało się, że na najdroższych odpieniaczach fantastyczne zbiorniki wybuchały po 2 latach, a ja chciałbym się tego ustrzec i oszczędzić swój czas i Wasz pieniądz ;)

 

Wczoraj dotarły do mnie nowe żarniki od Marcina, więc lampy na 50cm nad taflę, korale sie pokurczyły, ale dzis jest super :) . Parametry wody bez zmian, wszystkie korale napompowane. Karmienie to ok 1kg solowca na miesiąc, granulat hikari i spirulina, raz dziennie reef snow TM, jajeczka solowca. Z kubka odpieniacza uwalnia się lekka woń ozonu :yes:. Ograniczyłem podawanie soli bez NaCl do 10g/2l H2O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja jestem sceptycznie nastawiony do wszelkich wynalazków z nadprzyrodzonymi właściwościami, ale postanowiłem kupić ten odpieniacz ponieważ stwierdziłem, że on po prostu musi być wydajny. Po paru tygodniach pracy odpieniacza mogę powiedzieć , że się nie myliłem w rurze reakcyjnej jest prawdziwy tajfun i bardzo drobne pęcherzyki powietrza . Wykonanie i użyty materiał na 5+ cena z resztą też :thumbsup:. Jest jedna rzecz która mnie dziwi w pracy tego pieniła, syf który się zbiera w kubku i na ściankach nie śmierdzi i praktycznie nie wydziela żadnego zapachu! :wink: Podczas czyszczenia kubka w poprzednim odpieniaczu smród rozchodził się po całym domu że...:sick:. A jak jest u Was , śmierdzi czy nie??

Ja z czystym sumieniem polecam ten odpieniacz .:good2:

Akwarium widziałem na żywo, sps-y, lps-y i miekkie, wszystko ładnie napompowane :thumbsup:. Piękne akwarium tylko pozazdrościć.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×