Skocz do zawartości
blue.wave

Nowa seria odpieniaczy blue.wave

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi pomoże ? mianowicie: planuje zrobić wirnik igiełkowy [...] Myśle o igłach max 0,5 mm albo 0,25mm oddalonych od siebie nie więcej niż 1mm.Ile by było igieł na wirniku fi 4,5 cm nie wiem ale chyba sporo.Dlaczego o tym myśle ? mśle że taki wirnik pracował by jak wirnik typu "mesch" ale chyba by nie posiadał największej wady tych wirników ,mianowicie szybkiego zapychania "siatki"

robi, masz szalone pomysły :shocked:

fi 0.5, to już jest wyzwanie technologiczne, a co dopiero fi 0.25 ;)

można by zastosować , np., igły jednorazowe - sztywność materiału ! tarczę musiałbyś 'wystrugać' na ploterze, a później wklejać te igły - robota dla zegarmistrza :shocked:

na podobny sposób wpadł eheim - ich pompa tarczę wirnika ma na kształt koła młyńskiego -> 2'wa płaskie pierścienie, połączone cienkimi igłami. pierścienie oddalone od siebie na wysokość igieł. igły są jednocześnie elementem konstrukcyjnym usztywniającym to 'koło młyńskie'. oczywiście pierścień od strony rotora, stanowi jednocześnie piastę tarczy ... a później próby i próby i tak w kółko ...

albo - pierścionki j/w - połączone ze sobą , np., w 4'ech punktach wałeczkami fi 4 mm; powstaje sztywna konstrukcja przestrzennego talerza. wysokość wałeczków determinuje wysokość igieł. i teraz można sobie takie podwójne kółko po obwodzie naszpikować j/w igłami do iniekcji.

zamieszczam gdzieś z net'u foto na końcu dla zobrazowania w/z, bo jak mówią '... jeden obraz wart tysiąca słów ...'

jednak w/g mojego rozumienia robi, wirnik Twojego pomysłu również zapychałby się tak jak i ten z siatką, czy to plastikową, czy też metalową ;)

Prób z siatką na wirnik robiłem wiele i moje uwagi są takie :im siatka cieńsza tym jepsza piana,gęstsza i sztywniejsza a zarazem więcej pobieranego powietrza.Dlatego myśle o extra cienkich igłach w ogromnej ilości tylko jak to zrobić ? [...]

j/w napisałem - ogromna ilość igieł zagęści przecież obszar talerza niczym mesh, przed którego niedogodnościami chcesz uciec realizując swój pomysł. na pewno nie mam zamiaru Cię zniechęcać. polecam jedynie zastanowienie się, czy będzie miała sens taka realizacja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie mam takiego mesh'a w swoim odpienku, to boajze wlasnie fotka z mesha z pomp dodawanych do skimmerow buuble-magusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja wlasnie mam takiego mesh'a w swoim odpienku, to boajze wlasnie fotka z mesha z pomp dodawanych do skimmerow buuble-magusa

Dokładnie identyczny jak w BM, a gdzieś widziałem takie całe arkusze mesh`a ....

znalazł ktoś takie coś w Polsce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robi59 napisał:
Może ktoś mi pomoże ? mianowicie: planuje zrobić wirnik igiełkowy ale nie z takimi grubymi igłami jak to są w oryginałach.Dlaczego one są aż tak grube? Myśle o igłach max 0,5 mm albo 0,25mm oddalonych od siebie nie więcej niż 1mm.Ile by było igieł na wirniku fi 4,5 cm nie wiem ale chyba sporo.Dlaczego o tym myśle ? mśle że taki wirnik pracował by jak wirnik typu "mesh" ale chyba by nie posiadał największej wady tych wirników ,mianowicie szybkiego zapychania "siatki" Prób z siatką na wirnik robiłem wiele i moje uwagi są takie :im siatka cieńsza tym lepsza piana,gęstsza i sztywniejsza a zarazem więcej pobieranego powietrza.Dlatego myśle o extra cienkich igłach w ogromnej ilości tylko jak to zrobić ? Może wykorzystać jakiś przedmiot codziennego użytku np. szczotke do włosów ,taką super gęstą ?Może macie jakieś pomysły?

robiłem kiedyś wirnik z igłami o średnicy 1,3-1,4 na dole i około 0,9-1 mm na górze odstęp miedzy igłami około 1-1,2 mm i nie było zadziwiającego efektu przy grubszych igłach i większych odstępach wyniki były lepsze. Ilość igieł i ich średnica nie zawsze przekłada się na wydajność produkcji mieszanki. Ale często takie "drobne" wirniki zbliżają stosunek mieszanki woda powietrze do 1:1. Inna sprawa ze obróbka Twojego wirnika byłaby przesadnie droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje kolegom dobrego kierunku myślenia. Z czasem przyznacie mi jednak rację, że istnieje coś, co ogranicza wydajnośc odpieniania i nie jest to wielkośc pęcherzyków, ani ilośc zasysanego powietrza.

pęcherzyki < 0,2-0,3mm to nie problem, podobnie jak ilośc powietrza 1500 l/h. Cienkie igły to też pikuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie TUTAJ
:smile: tak tutaj też widziałem i na jakiejś stronce RU. Tylko ciekaw jestem czy bez sprowadzania jest coś takiego u nas dostępnego.

Tak ,ładnie wygląda na fotce tylko z jakiej grubości "żyłki" jest wykonany.Próbowałem kilka typów tego materiału i najlepszy jest najcieńszy żyyłka +- 0,2 mm.A co myślicie o tym

http://reefbuilders.com/wp-content/gallery/alloy-mesh/alloymesh-6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam na polu walki z "powietrzem i wodą" ? bo ja myślałem i zrobiłem wirnik który przeszedł moje najżmielsze oczekiwania ! oczywiście do pompy ATI PSK 2500 . Teraz pompa pobiera ok 1300 L powietrza i chodzi na maximum mocy bo jak tylko odrobinke przytkam dolot to zatrzymuje się.A zrobiłem coś takiego

http://picasaweb.google.com/robert.robi59/Album23012010#

Elementem roboczym jest siatka z żyłki taka w którą sa pakowane np. pomarańcze, grubość włosa ok 0,5 mm a kratka +- 5 mm.Jak będzie dalej zobaczymy, pracuje dopiero dobe i bije o niebo poprzedni wirnik z siatki Royala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod siatką ? nic ! siatka leży bezpośeednio na orginalnym wirniku (siatka w dwuch kolorach) dla bezpieczeństwa przykryłem ją twardą siatką.Wszystko przywiązane żyłką 0,30 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe po jakim czasie sie rozleci.Bo na trwala konstrukcje nie wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]ATI PSK 2500 . Teraz pompa pobiera ok 1300 L powietrza i chodzi na maximum mocy bo jak tylko odrobinke przytkam dolot to zatrzymuje się.A zrobiłem coś takiego

http://picasaweb.google.com/robert.robi59/Album23012010#

[...]

to naprawdę robi wrażenie :) widać, że jednak pompka trochę słaba jest. jaka moc ma ta psk2500 ?

Ciekawe po jakim czasie sie rozleci.Bo na trwala konstrukcje nie wyglada.

nawet gdyby, to koszt reanimacji jest znikomy w porównanie do kwot żądanych przez dystrybutorów/producentów takiego asortymentu.

dobra robota robi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi 59, weź ten rotametr wyrzuc na smieci, nie obraź się, ale wskazania z rotametru są fałszywe. Zawyżają wynik. Podziel przez 2, a wyjdzie Ci faktyczna wartośc:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robi 59, weź ten rotametr wyrzuc na smieci, nie obraź się, ale wskazania z rotametru są fałszywe. Zawyżają wynik. Podziel przez 2, a wyjdzie Ci faktyczna wartośc:biggrin:

Jaki "ten" rotametr ? Pomiar został wykonany rotametrem tecznichnym, nie myślisz że tym badziewiem AM który to ma skale tylko 1000 l/godz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki "ten" rotametr ? Pomiar został wykonany rotametrem tecznichnym, nie myślisz że tym badziewiem AM który to ma skale tylko 1000 l/godz .

robi, bądź uprzejmy i zapodaj fotkę używanego przez Ciebie rotametru.

dzięki z góry :good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wszystko ładnie ale ... ale odpieniacz praktycznie nic nie wywala !nawet po karmieniu ,po karmieniy piana padła na 4 godz a po 12 godz podniosła się ale nie wywala do kubka ,na poprzednim wirniku szybciej wypychał piane.Myśle że przekroczyłem stosunek powietrza do wody ,wody pobiera ... myśle że o połowe mniej niż na wirniku z siatki Royala ,teraz stał się bardzo wrażliwy np.na wkładanie rąk do wody ,myśle że mam za mały odpieniacz .Poczekam do wieczora .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siada to według mnie dobra oznaka. Coś musiałeś zrobic dobrze. Poczekaj jeszcze i ustaw poziom wody w odpieniaczu. Dobrze jakbyś mierzył redox. Przy wyższych potencjałach piany będzie mniej, bo jest przewaga procesów tlenowych i więcej zanieczyszczeń ulega rozkładowi.

Rotametr będzie wskazywał dobrze tylko wtedy, gdy na dolocie i wylocie nie będzie różnicy ciśnień, co w przypadku odpieniaczy jest niemożliwe. Za rotametrem tworzy Ci się podciśnienie i odczyt jest do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×