Skocz do zawartości
rafal19

[182] szczepkownia 90x45x45

Rekomendowane odpowiedzi

fotki całości, sump i opis zrobię wieczorkiem

O rzesz w nordę kurna mać :)

Jestem pod wielkim wrażeniem :)

No to znaczy że ja jeszcze nie widziałem szczepkarium, całe szczęście, że pokazujecie fotki.

kifu ty szybciorem zakładaj własny wątek, bo coś mi się zdaje że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiflu, jesteś pozytywnie zakręcony, powinni o tobie w Teleexpresie powiedzieć. Akwarium pierwszej wody :) Załóż swój temat, mam kilka pytań a nie chce oftopikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiflu jest turbodymomenem, zawstydza Rafała!

Napiszcie jak prowadzicie szczepkaria i takie tam. Temat fajny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zamówiłem szkiełko

Wymiar: 90x45x49h ze szkła 10mm, przednia szyba z Opti-White, pozostałe zwykły float.

Jeden otwór pod hydraulikę 3/4" 25mm, *średnica otworu 43mm*, otwór ma być wykonany w lewym boku akwarium przy górnej krawędzi.

Krawędź otworu ma się znajdować 4,5cm poniżej górnej krawędzi akwarium i 15cm od tylniej szyby zbiornika.

Akwarium bez wzmocnień,

Silikon czarny

...akwarium powinienem mieć u siebie za około 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał znając te firmę możesz złapać mały poślizg. Oczywiście oby nie ale znamyt to z autopsji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, poślizgu z terminem w zakładzie szklarskim nie było, baniaczek już stoi, wymiar 90x45x49h szkło 10mm, przednia szyba opti-white

szczpkownia2.jpg

szczepkownia1.jpg

zostało podłączyć hydraulikę i oświetlenie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten azyl, fajnie że na jednym obiegu, te same parametry wody, nie trzeba dwa razy mierzyć.

Jak ta czerwona kratka spływowa się sprawuje nie siorbie ? dało się jakoś poziom wody ustawić zaworem ?

Dopiąłeś swego gratuluję ;-)

A jaka elegancka obudowa oświetlenia.

Jakimi t5 świecisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

Co do siorbania wody jest cicho, słychać jedynie delikatnie mieszanie się powietrza z wodą na kolanku za śrubunkiem - generalnie jest cicho. Oba akwaria podłączone są na jednej pompie obiegowej ocean runner 3500, około 2500L/h jest skierowane na główny baniak i niecałe 1000L/h na szczepkowe. Poziom wody ustawiłem bez większych problemów, jest stabilny. Co do oswietlenia na razie jest zamontowane prowizorycznie 4x39w ATI (actinic, blue plus i dwie aquablue special) Za tydzień nad akwarium zawiśnie lampa ati sunpower 6x39

Korona nad szczepkowym jeszcze nie jest dokończona, pozostało okleić okleiną meblową.

A tak się prezentują oba baniaki, aktualna obsada ryb i koralowców w akwarium szczepkowym jest tylko na kilka tygodni do momentu odpalenia i ustabilizowania większego systemu u kolegi.

azyl2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły azyl -a jacy lokatorzy - skadś ich znam :D nakarmione?

no i jutro spodziewaj się niezapowiedzianej wizyty z testami...sprawdze czy wszystko gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne akwaryjumy ;)

Rafał tyś sobie po prostu drugie akwarium postawił, bo miejsce jeszcze było w pokoju, a ta kratka to tylko tak dla zamydlenia oczu żonce :) później połączysz oba te baniaczki i będzie gdzie popływać :)

Kurcze może nie potrzebnie rozbierałem swoje pierwsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafffff mowisz ze wrescie odpalone zostalo szczepkowe . SUPERRRRRRRRRRR gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×