Skocz do zawartości
janeczek

Żywy Piasek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że akwarium ma już ponad 2 miesiące a złośliwe glony już prawie odpuściły

czas kupić piasek. Kilka pytań

1.Który lepszy CaribSea - AragaLive - Bahamas Oolite czy Bio Active Live Aragonite ?

2.Jaką warstwę otrzymam po wsypaniu 9kg piasku do akwarium o wymiarach dna 75cm x 40cm?

3.Czy taki piasek trzeba płukać przed włożeniem do akwarium ?

4.Niestety piasek muszę zamówić wysyłkowo , czy jeżeli zmarznie to dalej będzie pełnowartościowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko rozchodzi sie o to czy ten zywy piasek to zywy faktycznie, czyli mokry, z dzialajacego akwarium czy suchy z napisem zywy na paczce. Ten drugi moze marznac, prazyc sie, lezec miesiacami. Zywy dopiero bedzie. Dobrze przeplukac go np w wodzie z podmiany aby odcedzic wieksze syfki. Piasku z dzialajacego akwarium nie kupowalbym wysylkowo bo dostaniesz smierdzaca papke ktorej lepiej w ogole do akwarium nie wkladac. Piasek o standardowej gradacji (1-3mm) ma gestosc ok 1250g/l. czyli powinienes uzyskac ok 3 cm warstwe. Producent to chyba sprawa drugorzedna. Najlepsza metoda to poogladac akwa juz dzialajace i wybrac najbardziej odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kupować to raczej ten - Bio Active Live Aragonite - sprawdzony w większości baniaczków na forum. Jak dobrze poszukasz jest topik poświęcony właśnie żywemu piachowi. O ile dobrze pamiętam z Caraib Sea był kłopot ze stabilizacją parametrów - musisz poszukać, bo dokładnie nie pamiętam o co chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując w zimę aż się prosisz żeby dostać żywy zamrożony piach. :) Wiem z autopsji, że rzadko kiedy dba się o tego typu towar. Wszyscy patrzą aby nie przemrozić ryb a bakterie w preparatach, olewka. Pudło styropianowe wcale nie gwarantuje, że nie zamarznie. Jedyna opcja jaka Ci pozostaje to kupić z płatnością przy odbiorze i wpierw sprawdzić czy towar jeszcze się do czegoś nadaje.

Lepszy będzie BioActive. Z paczki 9 kg. otrzymasz ok. 2 cm warswę. Żywego piachu się nie płucze. Jak się przemrozi to możesz posypać nim chodnik, przynajmniej się nikt nie przewróci. :dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sypania chodnika juz mam sól red sea:spiteful:.Czyli lepiej kupic suchy piach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej żywy tylko jak sie przemrozi to bedzie martwy i jeszcze tylko szkod na robi jak te wszystkie organizmy zaczna sie rozkladac, kupic osobiscie albo poczekac na plusowe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję suchy piasek zamiast pseudo żywego... Np. Nature's Ocean Argonite Sand w opakowaniu 9,07kg za ok. 90zł i nie ma problemów, że zmarznie... Widziałem baniaki na suchym widziałem na pseudo żywym i dla mnie sprawa jest prosta tylko suchy piach bez przepłacania za pseudo żywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem piasku kwarcowego takiego jak do produkcji szkła. Piasek jest tak czysty że po płukaniu wodą RO, woda była nadal czysta. Jeżeli chodzi o "żywy" z worka to w to nie wieże. Słyszałem od znajomego który taki wsypywał do akwa i znalazł tam jakieś patyczki, pióra ptaków itp. Więc ten piasek jest zbierany łopatą z plaży, jedyne co w tym worku jest pożyteczne to taka mała saszetka z bakteriami ale nawet jej nie dodając do piasku bakterie z naszego akwarium i tak zasiedlą to złoże. W magazynie "KORAl" 3/2008 jest artykuł na temat DSB warto przeczytać zanim wywali się sporo kasy na piasek rzekomo żywy.Takie jest moje zdanie może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×