Skocz do zawartości
slawomirdyl

A ja już wyleczyłem się z LED dlaczego ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ocelocik - nie masz za co przepraszać, w moim odczuciu nic się nie stało.

Praktyka konsultacji na odległość jest powszechnie stosowana. Większość firm mają swoje "call center" gdzie klienci dzwonią ze swoimi problemami którym najpierw próbuje zaradzić się zdalnie a jesli to nie przynosi efektu towar jest wymieniany. Osobiście kilka lat temu miałem problem z dekoderem Polsatu, to przez telefon poradzono mi żebym spróbował wymienić najprawdopodobniej uszkodzony konwerter na własną rękę a jeśli to nie odniesie skutku to dopiero wtedy kontaktować się z dystrybutorem. Normalna sprawa. Nie wierzę że w przypadku RS było inaczej i że klient dostał odpowiedx "kupiłeś to twój problem". Dany - przecież jeśli koleżanka nie byłaby w stanie przeprowadzić tej naprawy, nie wierzę że odmówiono by jej wymiany świetlówek na egzemplarz pozbawiony wad. Każdy próbuje oszczędzać - koszt przesyłki też gra rolę więc co dziwnego w próbie takiego załatwienia sprawy ??

Loccutus butelki PET mamy od nastu lat a lampy LED od kliku miesięcy więc to akurat porównanie nie jest właściwe.
Wiesz, idąc takim torem mogę Ci odpowiedzieć że każdy krótkofalowiec/radioamator wie, że LED mógł wynaleźć już w latach 20tych pewien rosyjski zapaleniec, ale facet po prostu nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji zjawiska które zaobserwował. Ostatecznie LEdy w obecnej formie zaistniały pod koniec bodajże lat 60tych kiedy to podejrzewam nikomu jeszcze nie śniły się butelki PET. Tak że jeśli mamy się licytować na to która technologia jest starsza no to wychodzi na to że LED jednak ma dłuższą brodę.

Nie no Panie i Panowie - naprawdę nie ma żadnej spiskowej teorii dziejów w tym co robi RS, co robię ja współpracując z Przemkiem. Od wersji V2 już nikt nie zmienia ledów o czym wiele osób jest przekonana!! z każdą kolejną wersją lampy, zmienia się jedynie i co najwyżej ich proporcja, barwa (dodać uV czy nie dodać uv, dać wiecej niebieskiego czy nie dać), sposób ułożenai na matrycy oraz cała reszta Lampy. To tu jest największa ewolucja, to to jest poprawiane - Chłodzenie, sterowanie, elektronika. To to wymusiło zmianę obudowy i mechanicznej konstrukcji lampy. Nie ma mowy o zmianie LEDÓW o czym wszyscy mówią i czego się boją. Zmienia się to co dookoła nich, w rezultacie ewoluując w bardziej doskonały produkt. Zauważcie że nikt jeszcze nie poszedł fizycznie w takim kierunku wykorzystania ledów (mówię o ich sterowaniu) i w związku z tym że "jesteśmy pierwsi" musimy sobie wytyczyć drogę. A że nowoczesna elektronika daje cholernie dużo możliwości to jest taka mnogość "wersji". Reasumując ledy są bez zmian - zmienia się ich otoczenie które kształtuje funkcjonalność lampy. To tak jak z graniem w piłkę. Tą samą piłkę można kopać na bosaka (v2) można kopać w tenisówkach (v3) w korkotrampkach (3a) i w profesjonalnych butach (BP i późniejsze). Piłka bez zmian - efekt kopania diametralnie różny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loccutus z tego wynika, ze to przez Ciebie te lampy takie drogie? Hehehe :smile: zartuje rzecz jasna :) sam jestem cholernie ciekawy jak to sie dalej bedzie rozwijac, bo kazde kolejne V to przepasc do poprzednika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Loccutus z tego wynika, ze to przez Ciebie te lampy takie drogie? Hehehe :)

No ba, wille z basenem, ferrari i blondynę trzeba mieć z czego utrzymać :):smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ba, wille z basenem, ferrari i blondynę trzeba mieć z czego utrzymać :):smile:

Patrz żeby żona tego nie przeczytała, bo zostanie Ci blondyna - po interewencji żony - pewnie bez zęba na przedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Loccutus butelki PET mamy od nastu lat a lampy LED od kliku miesięcy więc to akurat porównanie nie jest właściwe.

Wiesz, idąc takim torem mogę Ci odpowiedzieć że każdy krótkofalowiec/radioamator wie, że LED mógł wynaleźć już w latach 20tych pewien rosyjski zapaleniec, ale facet po prostu nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji zjawiska które zaobserwował. Ostatecznie LEdy w obecnej formie zaistniały pod koniec bodajże lat 60tych kiedy to podejrzewam nikomu jeszcze nie śniły się butelki PET. Tak że jeśli mamy się licytować na to która technologia jest starsza no to wychodzi na to że LED jednak ma dłuższą brodę."

Loccutus, źle zinterpretowałeś moją wypowiedź, miałem na myśli fakt, że butelki PET po tych kilkudziesięciu latach istnienia na rynku są już sprawdzonym towarem,natomiast LED do akwarystki morskiej I POWTARZAM DO AKWARYSTKI MORSKIEJ nie do użytku krótkofalowców,są od kliku miesięcy, więc pisząc o ich żywotności piszemy czysto teoretycznie, bo nikt nimi jeszcze nie świecił dostatecznie długo, żeby się o tej żywotności przekonać.

Co do koleżanki, pisałem to w kontekście, odnosząc się do porównania LED do koncernów samochodowych, koncerny raczej przez telefon nie usuwają usterek:)

Za to koncerny jak słusznie zauważyliśmy, robią akcje serwisowe i wymieniają wadliwe elementy na nowe, bądź zmieniają oprogramowanie, natomiast co do ver.1 które są niepodważalnie do miękasów, i nie przypominam sobie, aby były wymieniane na ver.2 lub też BTX.

Co do ver.2 pisałeś, że ona już była OK, nie była OK bo brakowało w niej światła UV. Więc dopiero wersja 3 wydaje się być OK ???????

Ale 10 tys. h pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...natomiast LED do akwarystki morskiej I POWTARZAM DO AKWARYSTKI MORSKIEJ nie do użytku krótkofalowców,są od kliku miesięcy...

Nieprawda Dany mylisz się i to kolosalnie.... Firma Orbitech w USA opatentowała Ledy do użytku w akwarystyce morskiej uwaga...15 grudnia 2004 roku.

W 2007r złożyła dokumenty do przedłużenia patentu a "nowy" patent dostali w 2009roku. Tu jest ten dokument na poparcie mojej wypowiedzi http://www.freepatentsonline.com/7473008.pdf wszystko jest w treści. Choć patent sam w sobie mocno kontrowersyjny - bo kto POZWOLIŁ na opatentowanie takiego czegoś zwłaszcza w kraju w którym tak ceni się wolność i demokrację ale to już inny temat. Reasumując Ledy dla użytku akwarystyki morskiej są już używane szmat czasu. To że nie w Polsce - Polska nie jest potentatem w tej dziedzinie niestety (JESZCZE :smile:)

i nie przypominam sobie, aby były wymieniane na ver.2 lub też BTX.
Widzisz, ja znam inną wersję - według mojej wiedzy wszyscy klienci RS, którzy zakupili w RS lampy v1, zostali zaproszeni do wymiany modułów. Z tego co wiem tylko 2 osoby odmówiły twierdząc że takie lampy im odpowiadają mimo odkrytej wady. Awantura rozgorzała wśród użytkowników lamp v1 (tych chińskich) którzy sprowadzili je na własną rękę lub zakupili u innych dystrybutorów. I tak chcąc uniknąć jak to nazwano "nabijania kabzy Wielkiej Łapie", zostali z ręką w nocniku i czara goryczy się przelała. Ale to już domena RS tak że proponowałbym zapytać Przemka czy to potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dany koncerny robią akcje serwisowe i wymiany, jak coś może być niebezpieczne w użytkowaniu, bądź będzie się pojawiać w okresie gwarancyjnym lub bliskim jej zakończenia. Zapewniam cię, że w Audi A6 (i nie tylko) jest kilka usterek, a jedna z nich będzie właściciela A6 z silnikiem 3,0 TDI w odpowiednim czasie kosztować ok. 12-14 tys zł lub jeśli zbagatelizuje objawy, wymianę silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rahu, 3,0 TDI to w prostej linii potomek 2,5 TDI i odziedziczył po nim wiekszość bolączek :smile: Mimo że VW koncern solennie temu zaprzecza :) Co do ledów to niezaprzeczalnie jest to przyszłość, niemniej jedna w moim odczuciu nie nalezy pisać na wodzie proroctw co do ich żywotnosci, dopóki nie sprawdzimy tego w czasie. Świetlówki t5 też teoretycznie wytrzymują tyle to a tyle, tyle że tracą widmo w ciągu trzech, czterech miesięcy, podobnie jest z żarnikami HQI, wiadomo ze będą świecić i trzy lata, ale jaką temperaturą? Tak czy inaczej myślę że za dużo szumu, zbyt wiele emocji wokół tego czy sa dobre czy nie do końca, czy dopracowane, czy do poprawek, czy dlugowieczne czy niekoniecznie. Wiadomo że wszystko sie rozbija o kasę, gdyby te lampy kosztowały 100 pln, nie byłoby emocji, a gdzie jest sporo do stracenia, zaczyna się ciśnienie i niepotrzebne spinki, myślę że nie do końca potrzebne. Jeśli się okaże ze to lipa, to żadna propaganda im nie pomoże, choćby jej ministrem był sam Goebbels, nasz zamknięty swiatek już nie raz udowodnił że choćby coś bylo cudem to i tak się nie przebije, bo ten czy ów napisze że nie do końca dział to tak jak deklaruje fabryka. A jeśli się okaże że to jednak dobry produkt i przyszłość to jak nie raz pokazala historia - dobry produkt obroni się sam :) czego sobie i wszystkim zainteresowanym życzę :) Wiadomo że zlota zasada reklamy głosi - "Nie ważne jak o tobie mówią, ważne żeby nazwiska nie przekręcili", no ale inne porzekadło mówi że można przedobrzyć, a co za duzo to nie zdrowo. Co do produktów DYI na bazie LED to myślę że anie nie należy ich torpedować, ani negować, mało tego, świadczą tylko i wyłącznie o tym że sama technologia LED jako oswietlenie akwarium rafowego jest jak najbardziej trafione, który z nas nie dłubal pierwszego HQI z halopaka z Castoramy? Który z nas nie kombinował jak zrobić samemu oświetlenie oparte na T5? Sam popelniłem kiedyś oświetlenie nad szczepki DYI, tak było po prostu taniej, a do tego mogłem sobie dobrać kształt taki jaki chciałem. Do nowej szczepkarni (nieco większej:)) też pewnie zrobię sam oswietlenie na T5, kwestia kosztów i braku ryzyka, bo t5 juz sprawdziłem i wiem że osiągn to czego chcę, oświetlając szczepy T5, czy takie same efekty osiągnąłbym pod LEDami? Nie wiem, nie sprawdzę tego jeszcze narazie, za duże koszta, za dużo lamp musiałbym kupić i ryzyko zbyt wielkie, ale mam nadzieję że kiedyś, moze niedługo będzie tak że ledy stanieją, a nawet jeśli nie to może za trzy lata zobaczę kilka zbiorników oświetlanych przez te trzy lata ledami wlaśnie i spodoba mi się to co zobaczę, wtedy będę przekonany że to jest wlaśnie to co korale lubią najbardziej :) Ich nie interesują wykresy sresy, pary i inne pierdoły, one wiedzą co dla nich dobre, i probują nam to pokazać, a jedyne co my musimy zrobić to nauczyć się to widzieć...

Myślę że zimne piwko ostudzi emocje, ktore niepotrzebnie rosną aż do takiego poziomu, to korale maja nam rosnać - nie ciśnienie :) Zdrówko :)

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękować, dziękować, własniem jakieś wygrzebal z lodówki i się raczę, polecam wszystkim, bez względu na pleć i wiek :smile:

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę w taki dzień grzańca na miodzie....

Ok, to ja na rozweselenie nastrojów zapodam filmik o najnowszym trendzie w technice LED czyli o ekologicznych źródłach oświetlenia :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się już nie odzywam robie swoje przy zimnym........

nie .................. nagaje się za mała temperatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....Ok, to ja na rozweselenie nastrojów zapodam filmik o najnowszym trendzie w technice LED czyli o ekologicznych źródłach oświetlenia :)

Cholera, musze sprawdzic czy zmieszcza mi sie do ktoregos pilota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda Dany mylisz się i to kolosalnie.... Firma Orbitech w USA opatentowała Ledy do użytku w akwarystyce morskiej uwaga...15 grudnia 2004 roku.

W 2007r złożyła dokumenty do przedłużenia patentu a "nowy" patent dostali w 2009roku. Tu jest ten dokument na poparcie mojej wypowiedzi http://www.freepatentsonline.com/7473008.pdf wszystko jest w treści. Choć patent sam w sobie mocno kontrowersyjny - bo kto POZWOLIŁ na opatentowanie takiego czegoś zwłaszcza w kraju w którym tak ceni się wolność i demokrację ale to już inny temat. Reasumując Ledy dla użytku akwarystyki morskiej są już używane szmat czasu. To że nie w Polsce - Polska nie jest potentatem w tej dziedzinie niestety (JESZCZE :))

Może i opatentowała 6 lat temu LED do akwarystyki morskiej, ale jak widać zastosowanie mimo upływu, aż 6 lat było mizerne, gdyby było inaczej pewnie już większość świeciłaby LED, a mimo wszystko nie świeci, natomiast korale z USA ściągamy.

Zatem skąd wiadomo po kilku miesiącach świecenia, że akurat LED z RS jest dobre,a może okaże się podobnym patentem.

Widzisz, ja znam inną wersję - według mojej wiedzy wszyscy klienci RS, którzy zakupili w RS lampy v1, zostali zaproszeni do wymiany modułów. Z tego co wiem tylko 2 osoby odmówiły twierdząc że takie lampy im odpowiadają mimo odkrytej wady. Awantura rozgorzała wśród użytkowników lamp v1 (tych chińskich) którzy sprowadzili je na własną rękę lub zakupili u innych dystrybutorów. I tak chcąc uniknąć jak to nazwano "nabijania kabzy Wielkiej Łapie", zostali z ręką w nocniku i czara goryczy się przelała. Ale to już domena RS tak że proponowałbym zapytać Przemka czy to potwierdza.

Zwracam honor, nie wiedziałem, że ver 1 zostały wymienione.

Zapytam w takim razie o ver2 o którą już wcześniej pytałem: jak wiemy brakuje w nich UV też będą wymieniane czy już zostały wymienione, może o czymś nie wiem?

Podsumowując, mam takie same zdanie jak Seb, dopóki LED sobie nie poświecą wspomniane wielokrotnie 10 tys.h nie uwierzę w ich cudowną moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i opatentowała 6 lat temu LED do akwarystyki morskiej, ale jak widać zastosowanie mimo upływu, aż 6 lat było mizerne

Mizerne.. hehe. Patrząc przez pryzmat Polski owszem, ledów nie było wcale. Nie znaczy to że taki np. Solaris nie sprzedał tysięcy lamp w USA i na całym świecie. Lamp które świecą u ludzi do dziś a były budowane z ledów power I-wszej generacji. I jakoś nie ma lamentów że taki solaris kupiony 4 lata temu jest do wywalenia. Wręcz przeciwnie jest lament że właściciel patentu wykończył Solarisa - czy to świadczy o tym że dzisiejsza technologia LED jest nie sprawdzona ? I nie ważne czy to ledy z RS, Solarisa, Ecco_laps czy kogokolwiek innego. Wszyscy używają tej samej technologii do generowania światła.

Zatem skąd wiadomo po kilku miesiącach świecenia, że akurat LED z RS jest dobre

Nie obraź się ale widzę że masz nie wątpliwości tylko po prostu uprzedzenia. Powiesz coś się na te RS LED tak zawziął ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisales naprawia sie elektronike "telefon" to tak jakby powiedziec, ze Solaris nie mial problemow.

jednym z istotnych powodow dlaczego Solaris upadl to fakt, ze NIE przegral patentu z Orbitec ale nie mial kasy na naprawy gwarancyjne swojego produktu ktory po prostu byl zly. ludzie maso zglaszali reklamacje a inwestorzy widzac problemy z produktem, chmure rozprawy patentowej - po prostu zakrecili korek z kasa.

probowali "naprawiac" przez telefon i tak to sie skonczylo.

do dnia dzisiejszego na RC ludzie lamentuja nad problemami Solaris.

Mizerne.. hehe. Patrząc przez pryzmat Polski owszem, ledów nie było wcale. Nie znaczy to że taki np. Solaris nie sprzedał tysięcy lamp w USA i na całym świecie. Lamp które świecą u ludzi do dziś a były budowane z ledów power I-wszej generacji. I jakoś nie ma lamentów że taki solaris kupiony 4 lata temu jest do wywalenia. Wręcz przeciwnie jest lament że właściciel patentu wykończył Solarisa - czy to świadczy o tym że dzisiejsza technologia LED jest nie sprawdzona ? I nie ważne czy to ledy z RS, Solarisa, Ecco_laps czy kogokolwiek innego. Wszyscy używają tej samej technologii do generowania światła.

Nie obraź się ale widzę że masz nie wątpliwości tylko po prostu uprzedzenia. Powiesz coś się na te RS LED tak zawziął ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiesz o co mi chodzi. Solaris dał dupska nie z LEDami ale ich "obsługą". Chce powiedzieć przez to że wady solarisa nie wynikały z ułomności LED, tylko z niewłaściwej ich aplikacji. To nie dyskwalifikuje technologii bo o tym tu mowa tylko produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×