Skocz do zawartości
SEWERYN_S

Problem z koralem - 2 foto, prosze o pomoc co to ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mam go od 8 dni, wszystko było ok a od dwóch nagle takie coś się zrobiło, takie białe wyskoczyło i papra się w tym miejscu, nie wiem co to, nie wiem od czego, parametry wody są ok.

2922_thumb.attach 2923_thumb.attach

:dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na mechaniczne uszkodzenie ,może masz w zbiorniku amatora zoantusów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, wygląda na mechaniczne uszkodzenie. Może jakiś mały kawałek skały Ci zleciał na to miejsce i leży niżej.

Moim zdaniem nie ma się co martwić koralowi nie powinno nic być. Stracisz niestety prawdopodobnie ten jeden 2 polipy, ale nowe i tak urosną całkiem szybko

P.S.

Przypomniało mi się jeszcze jedno. Sprawdź czy nie znajdziesz gdzieś obok ślimaków jedzących zoanthusy. Mają białe muszle w takie czarne paseczki. Za zwyczaj dosyć małe więc nie wypatruj gigantów. Jeśli masz polecam eksterminować :dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takiego cudaka w baniaczku nie masz?? Acreichthys Tomentosus widziałem zoa w których się rozsmakował :dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche slabe zdjecie. Ja na jego podstawie nie moglbym wyrokowac. Ale kideys mialem kraba ktory zjadal mi zoantusy. Nigdy nie zostawial po sobie taKIEGO SYFU 8-) Zawsze czysto i schludnie..... poprostu polipow coraz mniej bylo. Podnies skalke i obejzyj ja od spodu. Moj krab siedzial pod swoim jedzonkiem 8-) Byl bardzo maly. Ok 1 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślimaków mam pełno, pełzają po szybach, ale są wielkości koniuszka szpilki, od spodu są białe, muszla czarna - mam tego codziennie na szybie jakieś 100szt - plaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymi z tego co piszesz wydaje mi się, że nie ma się co przejmować bo to takie ślimaczki co kopią sobie w piasku i się spokojnie namnażają w akwariach bez problemu. Jak chcesz się pozbyć to obdaruj kogoś lub polecam chelichoresa :D U mnie podjada sobie nawet większe osobniki niż te o których piszesz, ale glonożerców nie rusza bo są za duże dla niego.

Szukasz ślimaków z białą muszlą taką zakręconą do środka, nie podłużna bardziej na kształt koła, z czarnymi akcentami. Jak nie ma to raczej to co obstawialiśmy = uszkodzenie mechaniczne. Jeśli nie lecą kolejne polipy to nie ma się czym martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×