Skocz do zawartości
tomi

oswietlenie ?

Rekomendowane odpowiedzi

prosze o rade w wyborze oswietlenia.zamierzam wlozyc 2x24 power compakt na 50l wody.i tak-czy mam zamiescic

A. 2 x 50/50(biala-aktynika)

B. 1x24 aktinika i 1x biala

C. 1x biala i 1x 50/50

i czy na osobnych statecznikach czy na jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybrał opcję B i na osobnych statecznikach, bedziesz mógł wtedy sobie np dłużej samą aktyniką świecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym wybrał opcję B i na osobnych statecznikach, bedziesz mógł wtedy sobie np dłużej samą aktyniką świecić.

kolega ma rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednicy, weź 2xPC na dwóch statecznikach. Tylko zastanów się czy na pewno chcesz power compacty 24W. Białe AM mają tylko 10k.

Ja proponowałbym Ci wejść w 2x36W Arcadii, mi osobiście to światło dużo bardziej odpowiada niż światło AM lub 50/50 (też testowałem). Biała Adradia ma 14k a niebieska jest aktyniczna. Co do niebieskiej AM 24W jak dla mnie świeci za błękitno, dużo ładniej u mnie jest z niebieską Arcadią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki,co do power compact to mam juz w pokrywie firmowa 50/50 i chce dolozyc kolejna.24w aktynika i 36w zrobie biala arcadie.aczkolwiek nie za duzo tych watow na 50l?bo jako poczatkujacy to raczej miekie.ogolnie to podobaja sie mi niefoto ale chyba dla zoltodzioba to wysza szkola i na razie nie bede sie w to bawil.na chyba ze ktos mnie dobrze poprowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla miękkich i niefoto raczej wystarczy jedna 50/50 :D no może jeszcze jedna niebieska się przyda.

Ja mam 3x36W i miękkie to tylko w cieniu się otwierają za to SPS-y i Ukwiały rosną az miło. Natomiast pamiętaj że wraz z dokładaniem kolejnego światełka rośnie problem z utrzymaniem temperatury i chłodzeniem. Jak będziesz chłodził wiatrakami to na pewno przyda się dolewka inaczej będziesz kilka razy dziennie dolewał RO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, ze masz BOYU 80l ... - tam domyslnie pchali 24W;

ja swego czasu pod taka pokrywe wcisnalem 2x36W PC, wlasnie Arcadii 1xbiala i 1xaktyniczna;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomi odnośnie niefoto to najpierw zadaj sobie jedno pytanie. "Czy na pewno zawsze będzie mi się chciało, codziennie dokarmiać każdy koral ?" i czy jak wyjedziesz to będzie to miał kto zrobić za Ciebie.

Jeśli na które kolwiek z tych pytań masz "nie" to odpuść. Jeśli masz siłę wytrwać i będziesz sumiennie to robił to bez problemu dasz radę.

Tylko pamiętaj że w takim systemie bardzo ważny jest odpieniacz, bo mocno będziesz tym karmieniem obciążał system. Natomiast do utrzymania tych korali wystarczy Ci ta świetlówka co masz.

Dobra rada na początek, to zrobić typową rafkę z mieszanką miekkich i twardych, a jak się obeznasz obok możesz postawić doświadczalnie kolejne małe akwa z niefoto.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klakier-dobra rada-dziekuje masz racje.i jeszcze jedno pytanko czy robic w akwa sump oplaca sie na te 50l.jak nie sump to zalacze kubelek sciagnie mi film i pare litrow wody wiecej w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam opcje C. Mam tak u siebie (tylko ze po 11w) i jest o niebo lepiej niz biala i niebieska(1:1). Ale to tylko moj gust:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sump sie nie oplaca, jeśli już to panel bym zrobił. Albo tak jak moja pierwsza 60 morska bez niczego prawie była. Na boku wisiała kaskada aquaela FZN-3 (nie do zabicia sprzęt, pompka teraz mieszam sobie solanke w nocy) do filmu na powierzchni, a sprawe braku odpieniacza załatwiałem co tygodniowymi podmianami. Wszystko żyło dobrze 2 lata do momentu mojej delegacji.

O moim pierwszym akwa poczytasz na tym drugim forum na które ja nie zaglądam, więc niestety nie podam Ci linka :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plan jest taki.swiatlo 48w,jakis maxi jet z hydro-flo - koralia nano -odpieniek am biostar skala 6kg i grys koralowy i czekamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomi to masz dobry plan, tylko jeśli to malutki zbiorniczek, to postaraj się umówić z kimś z okolicy na to żebyś dostał wodę z podmiany na start. Jak masz 50 litrów to najwyżej od kogoś 30 weźmiesz wlejesz do akwa, wsypiesz sobie piasek i włączysz pompkę, a 20 uzupełnisz od kogoś innego następnego dnia. Chyba że masz jak zabrać 50 litrów wody od jednej osoby (czyli akwa przeważnie od 500 litrów). Wtedy skała do środka i gapienie na to co wyjdzie :)

Pozdrawiam i miłej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu jest problem nie mam nikogo.znaczy jeszcze nie sprawdzalem na miejskim forum.raczej bede musial sam krecic wode od poczatku i dojzewanie wtedy tez bedzie od poczatku.takie zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same diody swiecic nie beda ,trzeba miec pojecie jak z nich zrobic lampe.

Napewno oprócz LEDow bedziesz potrzebowal radiator,driver i zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiem ze trzeba dokupic osprzet ale mi chodzi czy sie nadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×