Skocz do zawartości
Borys_HD

pH wody - z sola Preis

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy zmienilem sol na Preis ... mam klopoty z pH

dzis zrobilem wode do podmianki ... wymieszalem wg zalecen...

i cos mnie wzielo - zmierzylem pH

7,4 moi mili ... szlag mnie trafil... zolciutki jak browar jasny pelny lub mocz po nim...

moze dlatego moj exterminator w 2 tygodnie po exterminacji kolegi sam padl...(przez te 2 tyg wywalal metrami gluty mimo, ze nic nie bylo kolo niego...)

moze dlatego piekny zielony dywan galaxei od kilku dni mi gubi tkanke...

chyba wroce do RedSea ... tam wyniki byly OK... i wszystko zylo....

strat mam na kilka tysiecy koron.. i bedzie wiecej... chyba....

ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy preisie ph było w miarę stałe no i wyższe niż Twoje, za to ciągłe niespodzianki z mg, ca i kh - w zależności od partii. dlatego też zmieniłam sól, choć preisowi byłam "wierna" ok. 2 lat :dance3:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż przy najbliższej podmianie sprawdzę u siebie przed wlaniem do baniaka... a właśnie powinienem zacząć rozglądać się za nowym woreczkiem więc chyba padnie na coś innego niż preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mieszam nową solankę na Preis i zaciekawiony zrobiłem test. Więc robiłem go Salifertem który ma ważność napisaną do 1.2010 czyli jakoś się właśnie kończy. Wyszło mi zielone, ale nie wiem jakie zielone, bo żaden kolor na skali barwnej nie był w stanie mi podpasować.

Dla pewności zdziwiony skalibrowałem elektrodę profiluxa na nowo i wynik wyszedł 8.0, więc moim zdaniem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem problemy z niskim kH na Preis'ie, za to z innymi parametrami nie. Czyzby kazda partia byla inna ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jade na preis i wszystko git, nie ma problemu z niczym, kh mam tylko 10,2 ale dlatego ,że zbiornik jeszcze sobie dojrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

na soli Preis mam akwarium od 13 miesiecy, PH po roku osiągnęło wartosc 8.0 i tak narazie się utrzymuje, KH natomiast od samego początku pmiędzy 5 a 6 dkh, pozostałe parametry książkowe,

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, że masz tak niskie pH. Może jeszcze CO2 zaniża wynik. Nim się ulotni to trochę potrwa.

Stosuję sól Preisa i pH wraz ze stabilizacja zbiornika wzrasta. Po włożeniu skały miałem 7,6 po 25 dniach już 8,0 a trzy dni temu było 8,2. Ale z ciekawosci zmierzę parametry solanki do podmiany.

PS. Jak się skończy wiadro Preisa to zmienię sól na Kenta albo Reef Crystals.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich,

na soli Preis mam akwarium od 13 miesiecy, PH po roku osiągnęło wartosc 8.0 i tak narazie się utrzymuje, KH natomiast od samego początku pmiędzy 5 a 6 dkh, pozostałe parametry książkowe,

pozdrawiam,

Miale DOKLADNIE to samo. W miedzy czasie udalo mi sie kupic 3 kg KZ a teraz znowu Prais. Zaznaczam , ze nie mam zadnej metody suplementacji procz kalkwasser + bufor kH (od poczatku) i od jakiegos czasu nagle kH podnioslo sie do ok 10 dkH i tak sie utrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adamb,ja w swoim akwa od poczatku jade na preisie, i od samego poczatku rownnierz u mnie ph jest niskie salifert niezmiennie pokazuje 7,7 ,pozostale parametry tez byly bardzo fatalne mg mialem 1000z hakiem, ca 380,kh bylo niecale 8 ,no i te ph 7,7,juz zaczalem sie zastanawiac czy aby na pewno sprzedano mi preisa,bo wokol tak ludzie zachwalali stabilnosc podstawowych parametrow,akwa ma juz ponad 3miesiace i nadal ph nie podskoczylo do gory,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos doswiadczony powiedzial mi niedawno, ze warto co jakis czas zmieniac sol. Moze to jest klucz ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do KH to parę miesięcy temu zkupiłem nawet Carbonat-Pro Grotech, i nawet coś tam próbowałem dodawać, niby coś wzrosło ale potem znowu spadało, i przestałem dodawać, i tak sobie stoi carbonat pro i czeka, a KH jak było tak i jest raz 5 dkh a raz 6 dkh,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podpiety do dolewki AM Reef Life KH Buffer na trojniku z zaworkiem ograniczajacym. Zaleca sie 25ml/100 l wody dziennie, ale u mnie laci "na oko" i jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×