Skocz do zawartości
mario-sz

Komputer Profilux i Profilux Plus

Rekomendowane odpowiedzi

No to trzeba cos o tym pisac, a nie pytac kto profiluxa :)

Co do skalara to ja tam jestem zadowolony, ale nie twierdze ze bym nie wymienil na cos lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by tu "zdradzić".... zwłaszcza że nie wszystkim się spodoba - ale co tam.

Platforma nośna to komputer PC w formacie Pico-ITX. Do tego 7" LCD dotykowy. Cena jednostki centralnej i monitora to na dziś około 500 USD.

Drogo ale można wykorzystać SWóJ własny komputer. Do tego dochodzi już kilka właśnie testowanych modułów pomiarowych i wykonawczych (coś a'la profilux). Wszystko współpracuje z magistralą USB i jest tego zdecydowanie więcej i bardziej elastyczne niż u konkurencji. Następnie potężne oprogramowanie na PC - bez ograniczeń typu "o.. kończy się miejsce na soft w procesorze". Wizualizacje, pomiary zdalne, LAN_WAN, kamerki - co się komu przyśni i co da się podłączyć do PCta.

Całość przewiduję że bedzie dostępna w kilku wariantach. Najtańszy to będzie po prostu soft na PC + kity DIY modułów wykonawczych. Najdroższy to będzie zestaw z komputerem przemysłowym typu Panel PC - do zabudowy :D

Szaleństwo?? A co tam. Kto ma w końcu Pentium podpięte do akwarium to raz, a dwa - dla tych co nie chcą są IKSy i inne Profiluksy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

to jest jednostka centralna - czyli serce całego przedsięwzięcia.

Dołączona grafika

a takiego użyłem monitorka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz :) poszczules fotkami ..i teraz tak to zostawisz ??????

kiedy planujesz premiere, no i moze napisz cos o tym sprzecie dodatkowym.

ilosci kanalow dla oswietlenia

ilosci kanalow czasowych ( czy bedzie mozliwosc programowania w sekundach)

mozliwosc podlaczenia pomp dozujacych

grzanie, wentylatory, sonda ph to raczej normalne ale np: zeby pokazywalo zasolenie ?:)

pisz ..bo nie wiem czy walczyc z szafa sterujaca , a z monitorkiem fajnie by to wygladalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzę nowy wątek i będziemy prowadzić dyskusję na forum. Ile czego ma być. Obgada się wszystko od najmniejszych szczegółów po największe sprawy. Vox Populi Vox Dei :)

Czyli co - projekt "NepTUNE" czas zacząć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewając kotleta:

 

Zastanawiam sie nad różnicami pomiędzy profiluxem drugiej generacji a trzeciej.
Czy np mając już profka 2 warto przesiadać się na 3 ?
Np porównując taki podstawowy zestaw np Profilux Plus II z Profilux 3.1A
Może znajdzie się ktoś kto sie przesiadł z dwójki na trójkę ( a wiem że jest kilka takich osób ) i się wypowie czy było warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Jaka histereza jest w profilux mam ustawione 6.30 przy jakiej wartości wyłączy dozowanie CO2
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś może GHL Profilux LF-ABOX ?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale mając na przykład Ściemnialną lampę ATI DIMM jak ja podłącze o tego urządzenia, a urządzenie do profiluxa to bedę mógł nią sterować z poziomu profiluxa ? Lampę mam ściemnialną, ale nie używam ściamniania tylko włącz i wyłącz, ale zainteresowały mnie takie opcje jak tryb wypalania świetlówek, albo licznik zużycia świetlówek ( czy jak to się nazywa )
Jakoś na chłopski rozum nie wydaje mi się żeby to działało - ale może się mylę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ,

Proszę o pomoc w temacie sterowania lampy GHL Mitras Lightbar 2 Ocean Blue, bez komputera Profilux działa tylko w trybie wszystkie diody 100%. Czy można tą lampę sterować innym sterownikiem?

Bedę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam Maciek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×