Skocz do zawartości
Dany

Wieloszczet w palcu

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas przenoszenia nowego korala na inne miejsce jak to w życiu bywa wziąłem go w rękę zacząłem oglądać i okazało się że pod spodem był wieloszczet, oczywiście zgodnie z instrukcja, ręce pod gorącą wodę i mydło kilka minut mycia, pod wieczór ból i palec spuchnięty.

Dzisiaj lepiej ale nadal opuchlizna i ból.

Wcześniej nie raz wieloszczet mnie "przytulił" ale nigdy nie miałem takiej opuchlizny i bólu.

Macie jakieś sprawdzone patenty jak szybko wygoić palec, oprócz amputacji?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz psa? Jesli tak to daj mu palucha do polizania, to nie żart, poczytaj ile w psiej ślinie jest różnego rodzaju przeciwciał i enzymów dezynfekujących, z tym że powinieneś to zrobić od razu. W ludzkiej ślinie rownież jest mnóstwo cudów leczących rany i niedopuszczających do infekcji, przy jakimkolwiek skaleczeniu paluch do buzi. Z tym że tutaj pewnie jakieś jadowite dziadostwo dziala, więc przede wszystkim dużo wapna, strzel sobie dawkę uderzeniową, ze trzy tablety na pół szklanki wody.

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak za trzy dni nie przejdzie ci bol palca,to goraczka napewno bedzie wiec tydzien przynajmniej z glowy,pisze to z wlasnego doswiadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O psie nie słyszałem, ale już za późno. Wapno strzele od razu. Tak teraz wpadło mi do głowy z humorem, że może żona ma jakieś ukryte płyny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitek, mówisz poważnie z tą gorączką, nie raz złapałem wieloszczeta w łapę ale trzymało kilka godzin góra dzień, a teraz jest naprawdę dziwnie.

Teściową to wolę omijać łukiem, a tu Wigilia i trzeba "mamusi" złożyć życzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na marginesie, kupiłem od Pawła Zontek super LPS i w sumie warto było:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kilka razy wyciagalem kolce z palca i po godzinie bylo po bolu,ale jak mowisz ze cie trzyma dluzej to trafil sie wredny typ,ja na takiego trafilem i od tamtej pory tylko gumowe rekawice,napewno tydzien przesiedzialem w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieloszczety występują w różnych gatunkach, jeden drugiemu nie równy.

jeśli wbiją się kolce to zdecydowanie trwa to dłużej bo bardzo trudno je usunąć. są łamliwe.

ja odczuwałem lekki swedzenie i miałem małą opuchliznę przez 4-5 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dany złorzysz życzenia i po bólu,ja całe święta spędzam u teściów....ciekawe czy wapno pomoże.

Sposobu z psem nie będę sprawdzał...szkoda psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie cos uciachalo ale nie wiem dokladnie co. Reka spuchnela mi do lokcia, nie obylo sie bez wizyty w szpitalu i antybiotykow przez dwa tygodnie bo zrobila sie infekcja. Jak nie bedzie ci sie poprawiac to radze isc do lekarza, z infekcja nie ma zartow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie jacy są naturalni tępiciele wieloszczetów?, coby ich do akwarium zalogować? bo coraz więcej wyciągam takowych;/ narazie małe ale mocno ekspansywne;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wieloszczety wcinal Haliocheres chrysus a obecnie moje blazenki jak dorwa zywego wieloszczeta to nie przepuszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po kilku dniach jest lepiej, ale nie super lepiej, w każdym razie ma się ku lepszemu wiec amputacji nie będzie. Dzięki za porady.

BigWalker jak biesiadowanie z Ca?:)Pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×