Skocz do zawartości
tomiooo

Mandaryn a Pseudocheilinus hexataenia

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś trzymał te dwie rybki razem w zbiorniku?? Zastanawiam się nad takim połączeniem, ale nie wiem jaki będzie ich stosunek względem siebie, chciałbym zasięgnąć Waszej rady i poznać doświadczenia odnośnie tych zwierzaków.

Pozdr

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie hexateania zostala wpuszczona miesiąc przed mandarynami. Jak wpusciłem mandaryny to był terror, o mało co ich nie zabiła, byłem zmuszony je odłowic i oddać bo juz po dwóch dniach od wpuszczenia były całe poturbowane i miały poszarpane płetwy. U znajomego zyje razem hexateania i mandaryn i jest OK, tylko niewiem w jakiej kolejnosci były wpuszczane... z połączeniem mandarynów i hexateanii jest jak na loterii

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=127461#127461 tutaj jest szersza wypowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem najpierw hexatenie a po ok czterech miesiącach wpuściłem mandaryna i żadnej walki. Przyznam szczerze że nawet nie wiedziałem że mogą się tłóc. Hexatenie kupiłem z działającego zbiornika który był o połowę mniejszy od mojego może to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale zasadnicze pytanie jest takie, po co wpuszczac ryby ktore beda ze soba konkurowac w walce o pozywienie do niewielkiego zbiornika (170l) ?

mandaryny i haxeatenia to oczywiscie nie dokladnie to samo, ale w warunkach hodowlanych jede i drugi gatunek ogołaca skałe ze wszystkiego co sie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony jestem niezmiernie, że tak rożne gatunki mogą walczyć ze sobą.

Po miesiącu od zasiedlanie Heksatenii wpuściłem parkę mandarynów i absolutnie żadnego zainteresowania z jednej czy drugiej strony. Heksa buszuje po całym akwarium, tak samo mandaryny ale naprawdę nie ma żadnej agresji, wszystko w najlepszym porządeczku. Zastanawiam się nawet nad druga parą mandarynów, tym razem Picturatus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak myślałem że mój zbiorniczek za mały :) ale chwile słabości w sklepie miałem :) i już mi przeszło, a tomajk u ciebie to się nie mogą odnaleźć :)

Pozdr

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisząc , że ze sobą konkurują, nie miałem na myśli agresji jako takiej, a bardziej fakt, że po prostu będą polowały na to samo, o ile haxeatenia raczej zeżre wszystko co się wrzuci do akwarium, o tyle z mandarynami może być trudniej. wiec jesli juz obydwa gatunki Ci sie podobaja to łatwiejsza w utrzymaniu zdecydowanie bedzie haxeatenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaziko - hexataenia już mam, wiem że są konkurentami odnośnie pożywienia :) chodziło mi o agresję, a jak widac bywa z tym różnie

PozdrT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Ozim. Też nie miałem pojęcia, że mogą się tłuc. Hexateania była jakieś 2 miesiące i doszedł mandaryn. Obyło się bez wojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzicie. Planuje hexatenię, ale w takim razie nie wiem teraz czy jej salarias nie zmasakruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W moim domowym akwarium 700l świeżo wpuszczony Pseudocheilinus hexataenia ganiał Synchiropus picturatus przez 2-3 tygodnie.

Teraz mój P.hexataenia jest już spasionym 5 letnim prosiakiem ale jak prawie 2 lata temu dopuszczałem Pseudoanthias squampinis to też je ganiał.

Ogólnie odradzałbym łączenie w niewielkich akwariach mandarynów i P.hexataenia ze względu na 100% konkurencję pokarmową i możliwą agresję.

Pozdrawiam

Łukasz Kur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozim:"Mój mandaryn po pół roku zaczął nawet mrożonki wcinać "

MOj chyba jest wiekszym wypasem bo zjada suche płatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek się okaże czy u mnie się dogadają. Mam nadzieje że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×