Skocz do zawartości
Jacek56

Panele led z reefshop kontra e-rybka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem paneli LED ale nie wiem na które się zdecydować. Może ktoś pokusi się o dokonanie porównania lub napisze o swoich odczuciach.

Ja osobiście używam 2 paneli VER1 od 6 miesięcy i nie narzekam. Koralki rosną, rybki ikrę składają i jest OK.

Akwarium jest przykryte arkuszem plexi o gr.3mm (dla redukcji parowania), promieniowanie UV jest wycięte i światła jest mniej, a jednak przyrosty są i kolory się utrzymują. Tak więc kwestię UV (panele z UV i bez) chciałbym pominąć.

To co mnie najbardziej interesuje to jakość komponentów użytych do budowy tych paneli ?

Co myślicie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja podłączam się do pytania, ponieważ też zastanawiam się na ledami do mojego akwa - jednak :-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zwolennik LED proponuje poczekać :) Jacek56 ver1 podobno nadaje się tylko do miekkich jak pisał Przemek! Więc zapytam jakie masz korale w akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję testować 2 miesiące ver.2 a obecnie testuje Black Python BT EX.

Różnica jest ogromna. Chociaz na ver2 nie narzekałem bo korale pieknie sie wybarwiały i rosły za szybko z racji dużej dawki światła białego.

BT EX są rozbudowane o sterowanie więc moc i barwe możemy płynnie regulować. Do tego bardziej ciche chłodzenie , które zmienia sie w zaleznosci od wykorzystywanej mocy lampy. Ta lampa jest zasilana niskim napieciem z zewnetrzego solidnego zasilacza co pomoglo uzyskac dodatkowe 20% śiwatła więcej. Oczywiscie posiada dodatkowe opcje jak fazy księżyca , pory roku , wschody i zachody itp..

Narazie zbyt krótko swiecę aby ocenic jak te swiatełko polubia korale (obecnie ustawiłem 80% mocy i barwe 20kk) i obserwuje jaka barwa najbardziej wpłynie na kolory .

Za jakis czas dam znać oraz dołaczę fotki.

Ogólnie jestem zachwycony tymi panelami i już planuję powieszenie LED ów nad zbiornikiem głównym.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

widziałem wszystkie wersje paneli z reefshop

ver1 : jak dla mnie światło nie takie jak powinno być bardzo głośna

ver2 : światło okej ale zależy kto jakie lubi jeden bardziej niebieskie inny mniej trochę głośna wykonanie takie sobie

Pacific Sun - BT EX Black Python : powiem tylko tyle LAMPA WYMIATA :))) ma wszystko co można sobie wymarzyć a może i jeszcze więcej :)) sterowanie temperatura barwowa to jest to co zawsze chodziło mi po głowie

był taki okres ze chciałem zrobić taka lampe sam i powiem tylko tyle jak ja bardzo sie cieszę ze to wszystko nie wypaliło :)))

sam w tej chwili mam taka lampe i jestem bardzo zadowolony nawet bardzo bardzo :))

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dany

Głównie mam montipory, seriatopory, acropory tumida, formosa, valida i kilka innych niezdentifikowanych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem zdziwiony bo nawet nasz Andrzej mówił, że w ver.2 brakuje UV i przez to korale mogą słabiej rosnąć.

Ale widocznie masz szczęście do lampy ver 1! :)

Ja jednak cały czas czekam na testy Andrzeja z LED!

Szkoda tylko że testów z ver.2. się raczej nie doczekam, bo widzę że Andrzej już zmienił na Pythona:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki - może nie oberwę, że w tym temacie. Posiadam akwa 470 literków. 150x55x55 - SPSy. Ile potrzeba i jakiej mocy lamp LED na moje akwa? No i prośba do Andrzeja o foty korali - porównanie przed i po ledach.

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydzi zdjecia Andrzeja znajdzieszw innym topiku http://aqua-reef.pl/showpost.php?p=14099&postcount=52

Wracajac do tematu to tez mam ledy bt ex-y od Przemka i naprawde jestem zadowolony. Przyrost korali jest niesamowity mam jedna Seriatopora hystrix to doslownie rosnie w oczach, dosłownie co drugi dzień widzę jakieś nowe rozgałęzienie. Jak dla mnie lampy pierwsza klasa.

PS. ja dodam jeszcze jakąś fiji purple, ale tylko dlatego bo lubię odcień tego koloru :) ale sa gusta i gusciki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brzydzi powiesiłem dwa black pytongi 120 W zbiornik 150*50*60 wys. i jest gitara. Dwa tygodnie świeciłem na 80 %. Dzisiaj zwiększyłem na 90 % i lpsy zareagowały. Wieczorem wszystko wróciło do normy. Poczekam dwa, trzy tygodnie spróbuję dać na 100% mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy aparat i nie mogę opanować WB, wszystko wychodzi niebieskie. Ustawiłem lampy na 12 kK i przy ledach aparat szaleje. Ale ćwiczę ostro jak fota wyjdzie to wkleję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nowy aparat i nie mogę opanować WB, wszystko wychodzi niebieskie. Ustawiłem lampy na 12 kK i przy ledach aparat szaleje. Ale ćwiczę ostro jak fota wyjdzie to wkleję.

Wsadź coś białego do akwarium i trzymaj bliżej szyby. Daj WB na pobranie "próbki" (nie na auto lub inne-musi być ręcznie) pobierz z tego białego przedmiotu, który jest w akwa :)

I focie będą gitarra :)

Zresztą porozmawiaj z Andrzejem (Andriew) on wie jak to robić :spiteful:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u kogo można kupić Black Python BT EX, ile dają gwarancji na te ledy, czy serwis jest w Polsce, czy składane są one w Polsce ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seweryn S, Black Python BT EX to produkt Przemka z NanoReef, na stronie jego sklepu masz pełne informacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy serwis jest w Polsce, czy składane są one w Polsce

Tak serwis jest w Polsce, elektronika jest Polska i składana w Polsce. Zresztą jak i cała reszta lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×