Skocz do zawartości
Mariusz

Karmienie ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Niemalże codziennie wychodzą jakieś nowe cudowne preparaty które wzbogacają pokarm naszych ryb w witaminy i inne cuda. Chciał bym poznać wasze sposoby kamienia ryb czym karmicie jak często i co dodajecie do pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nurkowaniu zaobserwowałem, że ryby żyjące na wolności cały czas coś skubią . Drugiem dodatkowym elementem, który wpłynął na moje podejście do karmienia ryb był post Seby, który tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że ryby muszą dużo jeść, bo inaczej są agresywne wobec siebie, więc dostają raz dziennie ale obficie artemia, glony suszone, płatki no i fishtaminy Sera oraz fish V-power, czasami czosnek, Vit.C. szpinak sałate.

Osobiście co do dodatków uważam, że po fishtaminach sery maja fajniejsze kolory niż po v-power.

Wiadomo ale odpieniacz musi robić swoją robotę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sekstet morski,jedna dwie kostki dziennie,1 lub 2 razy w tyg.algi nori i raz w tyg.na wieczór kostka zielonego planktonu dla korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde to wy te ryby pasiecie :)

Ja daje raz dziennie, szczyptę tropical bio-vit roślinnego i ryby się mają wyśmienicie, zdrowe, duże, wybarwione i zadowolone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie umieją mówić, poczekaj do Wigilii...

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję trzy kostki różnego pokarmu; raz na dwa, trzy dni V-power; raz na dwa trzy dni algi. Wcześniej miałem witaminy Sery, teraz mam Prais'a uważam patrząc na pokolce że Sera dużo gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje dostaja roznie:

1. wersja - 1 kostka brine shrimp

- 1/2 kostki fish & reef nr 2

2. wersja - 1 kostka marine fusion

- pol kostki fish & reef nr 1

wszystkie pokarmy firmy H2O Life

do tego co 2-3 dni zywa artemia -nieduzo - blazenki uwielbiaja ja :)

plus 2x w tygodniu plasterek alg 3x4cm (czerwone lub zielone) - glownie dla jezowca

Fish & reef zawiera oprocz zarelka:

morskie krewetki, Wrotki, krewetki mysis, kryl, zielone i brązowe wodorosty, alg- spoiwo,

czosnek, olej z łososia, astaksantyny, kantaksantyny

Vitaminy:

askorbinian potasu-Vit C,

beta-karoten-proVit A,

ryboflawina-VitB2

biotyna-Vit H,

niacyna-Vit B3-PP,

B12,

tiamina-Vit B1,

HCL

Aminokwasy: dl-methionine, L-lysine, Taurine,

sairczan Wapnia, zelaza, magnezu, cynku, jodek potasu

To moze wystarcza ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariuszowi raczej chodziło o dodatki do pokarmów, witaminki i inne takie duperelki, tak sądzę. To ile kto daje kostek i co ile dni nie ma znaczenia, bo czy każdy ma tyle samo i takich samych ryb ? z pewnością nie. Ja nawet nie powiem ile daję jeść rybom bo byście się chyba powywracali w fotelach, ale wspomnę coś na temat dodatków. Maiłem V-Power, coś tam z TM polecone przez ....... również Sera i tak naprawdę to nie stwierdziłem żadnych ani negatywnych ani pozytywnych skutków podawania rożnych specyfików do pokarmu. Daję same mrożonki, ostatnio bardzo się poprawiła jakość pokarmu z IchtioTropic więc jedzie: SOLOWIEC, SERCA WOŁOWE ZE SZPINAKIEM, KREWETKA KRYSTALICZNA, LASONOGI, do tego dwa razy dziennie kostka mrożonej SPIRULINY i co drugi dzień na "deserek" cały płat czerwonych ALG. Algi znikają w ciągu dosłownie 10min, to co się dzieje to istny szał, wyrywają mi dosłownie z ręki, algi posmakowały wszystkim rybom, nawet skrzydlica też łyknie kawałek oderwany i zagubiony przez inne "piranie", oczywiście jak jej się uda, do smakoszy alg również należy doktorek labroides, babki i heksatenia. Jedynie na jakikolwiek pokarm, wypina się Franulek, czyli Saliaris Fasciatus, ten ma jakieś swoje "stołówki" i wiecznie napakowany jak "piwosz". Ryby są zdrowe, nie boją się, nie chowają po skałach, jedzą z ręki podawany nie raz dla zabawy pokarm. Rosną naprawdę przyzwoicie, nie ma żadnych walk, i od czasu haniebnej mojej wpadki z kwarantanną nie straciłem ani jednej sztuki.

Dodam, że wszystkich rybek mam około 40szt, więc ładne stadko pęta się po naczyńku. :)

Chyba nie będę stosował żadnych dodatków, raczej wyszukam jakieś dodatkowe dobre jakościowo pokarmy dla ryb morskich, dodam, że ten zestaw dobrałem metodą prób, obserwowałem co najbardziej rybkom smakuje i tak doszedlem do dzisiejszego zestawu, składu i ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie doprawiam niczym mrożonek i karmię 2-3 dziennie po 6-9 kostek (solowiec, lasonogi, krewetki krystaliczne, kryl). 9 rozpuszczonych i przepłukanych kostek znika w 10s, tak więc rybki mają dobry czas.

W pełni zgadzam się z seb, iż najedzona ryba to zdrowa i zadowolona ryba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z seb, iż najedzona ryba to zdrowa i zadowolona ryba.

Baaa do tego taka ryba doskonale "KARMI" korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja daję raz dziennie dość sporą kostkę mrożonki w skład której wchodzi

- świeży mintaj

- świeży halibut

- świeże krewetki

- spirulina TM

- vibowit junior

wszystko razem zmiksowane i zamrożone - ryby wcinają jak wściekłe są super wybarwione i rosną jak na drożdżach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomajk nie wierze, że nie zauważyłeś różnicy w kolorach ryb po podaniu fishtamin. Moje na drugi dzień wprost świecą po podaniu fishtamin Sery!Uważam że są znakomite.

Popatrz Seb coraz więcej nas łączy :) dobrze, że jednak lubimy obaj kobiety:)aż strach pomyśleć...... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dany, ze mna trzeba pochodzić, a nie od razu wyro Dziadu! :) Co fishtaminu sery to w morskim nie sosowałem, mowiąc szczerze zapomniałem, a szkoda. Ze slodkiego pamiętam że mega mocno wpływał na chęć ryb do bzyków, pielegniczki, zbrojniki, kirysy to pamiętam z końcówki mojej slodkiej eskapady, dostawaly normalnie z jedzeniem codziennie, a jak chcialem je doprowadzić do tarła, to przez 3 tygodnie dostawały podójną dawkę z jedzeniem, żadnych podmian wody i po trzech tygodniach podmiana 30% wody zimnej, tak że temperatura spadała o 1-2 stopnie i co się działo to masakra, grupen seks:). A co do kolorow to Fishtamin mocno wpływał na tęczanki. Więc coś w nim musi być bo przecież ryba to ryba...

Pozdrawiam

seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako że walcze z cjano to mało karmie, ale doczytawszy się o spirulinie, to chciałbym polecic Siruline firmy O.S.I. zostało mi po tanganikańskich pyszczakach i przyznać musze że pokolce wariują na jej punkcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moje ryby dostaja jest dwa razy dziennie, przed wyjscie do pracy wieszam im kawalek nori a po moim powrocie dostaja miksa z kryla, solowca, cyklopa wzbogacone to jest wibovitem , a co jakis czas (raz dwa razy w tygodniu) do mrozonek dozucam, procz w/w wibowitu sok z czosnku.Od czasu do czasu dostaja rowniez platki spiruliny, max plus Nutrafina oraz Grotecha Nutrivital daily

Oczywisce caly dzien podgryzaja glony rosnace w akwa .

Jestem zdania iz ryba powinna byc lekko glodna, nie zaglodzona a wlasnie lekko glodna, zmusza ja to do plywania i aktywnego szukania pokarmu co jak sadze poprawia jej trawienie, przemiane materii itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×