Skocz do zawartości
zegeye

Braki jodu czy potasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do bardziej doswiadczonych kolegow. Jak (z wlasnego doswiadczenia) moglibyscie wychwycic niedobory jodu lub potasu na podstawie wygladu koralowcow twardych sps/lps i miekkich typu zoantus?

pozdrawiam

Zbyszek Malicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Braki potasu objawiają się ciemnieniem/zgaszemniem barwy korali, a braki jodu mniejszy przyrost alg wapiennych i sps-ow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś testy na jod i potas. Pytam z ciekawości bo nawet nie orientowałem się w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test na potas robi Korallen-Zucht i Fauna Marin a na jod Salifert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jod i jodki saliferta jest do du...zato na potas FM doskonały .Testu na potas KZ nie znam ale ludzie się skarżą że trudno porównać - dopasować kolor.W moim akwa testem na potas jest montipora tależowa ,zaczyna blaknąć jak potas spada do 300-320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jod i jodki saliferta jest do du...zato na potas FM doskonały .Testu na potas KZ nie znam ale ludzie się skarżą że trudno porównać - dopasować kolor.W moim akwa testem na potas jest montipora tależowa ,zaczyna blaknąć jak potas spada do 300-320.

Dla mnie oba testy na potas czyli FM i KZ to nieporozumienie. Zupełnie inne odczyty niz w labolatorium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim akwa testem na potas jest montipora tależowa ,zaczyna blaknąć jak potas spada do 300-320.

O widzisz i o takie cos mi chodzilo... czyli jednak blaknie..... bo kolega wczesniej napisal ze mozliwa reakcja jest ciemnienie...

Pytalem tez o miekkie szczegolnie zoantusy.... nie bez przyczyny. Wlasnie zoa zaczely mi od niedawna wygladac jak wyprane w pralce dwie akry podobnie nie sa brazowe, lecz wlasnie jasne (jasno-brazowe lub nawet zoltawe, a ich pierwotny kolor to fiolet) w akrach te jasne galazki pod aktynika lekko swieca na zielono....

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×