Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko,

gdzie mogę obejrzeć,jak wygląda dolewka Dr.Vitta,nigdzie nie ma fotki,na allegro też nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dolewke od WLADYSLAW2 z allegro z tytanowymi sondami wlasnej roboty. zaleta taka ze dolewa wtedy kiedy poziom wody spadnie tam gdzie chcę i dolewa do takiego poziomu co ja chce. czyli srednio dolewka jest 1-2 razy na dobe. na sonde moze wejsc i 100 slimakow i nie ma to wplywu na jej prace. komplet z pompka i zasilaczem do sterownika kosztowal mnie 80zl plus tytan na sonde i troche silikonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to pudełko wielkości ok. 15cm na 12cm gdzie podłączasz pompkę do podawania wody ,od tego odchodzą np 2 czujniki pływakowe wody zamontowane na kawałku pvc ot i całość :)

http://allegro.pl/item837845441_czujnik_aquawitt_03_dolewanie_wody_z_alarmem.html coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam dolewke od WLADYSLAW2 z allegro z tytanowymi sondami wlasnej roboty. zaleta taka ze dolewa wtedy kiedy poziom wody spadnie tam gdzie chcę i dolewa do takiego poziomu co ja chce. czyli srednio dolewka jest 1-2 razy na dobe. na sonde moze wejsc i 100 slimakow i nie ma to wplywu na jej prace. komplet z pompka i zasilaczem do sterownika kosztowal mnie 80zl plus tytan na sonde i troche silikonu.

Jeżeli Ty uzupełniasz odparowana wodę 2 razy na dobę to musisz mieć straszne wahania w zasoleniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki, a w sklepie z morszczyzną można to kupić?

Mam na zbyciu wersjie z opóźnieniem i dwoma czujnikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz mam obrzydliwe wahania w zasoleniu:P przynajmniej moge sobie ustawic ile razy ma dolewac:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy ta dolewka sprawdzi sie u mnie?

mam pojemnik wyżej troszke niż sump,i czy woda nie będzie spływała do momentu aż wyrówna się poziom wody w dolewce i sumpie to jest pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jęsli nie zanurzysz węzyka to nie bedzie poziom wody wyrównuje sie, jeśli naczynia są połączone;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wylot wężyka będzie niżej niż poziom wody w pojemniku na RO to po wyłączeniu pompki woda spłynie.

Spróbuj dolewkę mechaniczną. Na N-R ktoś ma taką ze spłuczki WC i sobie chwali. Na pojemnik RO powyżej sumpa powinna być dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak:

Wężyk pompki dolewającej umieśc w rurce pvc tak, żeby lała przez rurkę do sumpa. Rurka musi byc wyższa niż zbiornik dolewki, a koniec wężyka pompy wyżej od najwyższego poziomu wody w zbiorniku dolewki. Będzie ok. , no i musisz dac małą pompkę dolewającą, bo duża zanim się wyłączy to sporo przeleje( chyba, że zbiornik jest dyży)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×