Skocz do zawartości
Basia

Wkład sedymentacyjny filtra rodi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Noszę się z zamiarem zakupu filtra rodi i mam pytanie związane z wkładem sedymentacyjny. W zestawie, który mam na oku jest wkład sedymentacyjny 20 mikronów w kolejności jako pierwszy, a potem węgiel, membrana i żywica. Sprzedający twierdzi, że w takim układzie membrana wytrzymuje 3-5 lat, a na forach akwarystycznych czytam o konieczności użycia wkładu 1mikrona. Czy to jest faktyczną konieczność, czy może akwaryści przesadzają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy węglem a membraną powinien być wkład mechaniczny, który wyłapuje pył uwalniany z wkładu węglowego. Producenci zawsze zalecają solidne płukanie tych wkładów przed montażem kolejnych, ale z czasem i tak uwalniają one drobiny pyłu.
To ma wg. mnie większe znaczenie dla wydłużenia użytkowania membrany niż to czy na początku filtra masz 20 czy 5 mikron.
Swoją drogą wątpię że w kolejności wskazanej przez sprzedającego membrana tyle wytrzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejność być może pomieszałam, ale nie o to pytałam.

Wysłałam zapytanie do sprzedawcy i otrzymałam odpowiedź, że na żywotność membrany wpływ mają cząsteczki zawarte w wodzie, ale te grubo poniżej 1 mikrona. Założenie tego do 1 mikrona pewnie nie zaszkodzi, ale i nie pomoże. Może to jest kolejny mit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×