Skocz do zawartości
GrzegorzKrok

NO3 - 0 P04 -0.61 TOTALNA klapa

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, andzior70 napisał:

To weź usuń z obiegu węgiel, bo często jest on przyczyną podwyższonych fosforanów

o tym nie szydziłem bo wszędzie piszą ze węgiel  to podstawa i ze w każdym akwarium powinno być.  Aczkolwiek biorę pod uwagę wszelkie podpowiedzi i dzisiaj odłączę węgiel zobaczymy co z tego wyniknie 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest kiepskiej jakości węgiel to może coś puścić. Ale przy regularnej wymianie to nic nie grozi raczej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, GrzegorzKrok napisał:

o tym nie szydziłem bo wszędzie piszą ze węgiel  to podstawa i ze w każdym akwarium powinno być.  Aczkolwiek biorę pod uwagę wszelkie podpowiedzi i dzisiaj odłączę węgiel zobaczymy co z tego wyniknie 

A gdzie wyczytałeś  , bo może czegoś się dowiem ? Jaki miałeś i jak przygotowałeś?

Lampa UV do odstraszenia , czy działa?

 

44 minuty temu, Aquaman napisał:

Jak jest kiepskiej jakości węgiel to może coś puścić. Ale przy regularnej wymianie to nic nie grozi raczej. 

Jaki jest kiepski ? Może podpowiesz ? 

Może dowiem się w końcu Jaki węgiel stosować,  lub jak przygotować? 

Lampa UV mocna jak taką stosować ? 

Panie , panowie skoro wiecie to proszę o odpowiedź  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ariel napisał:

 

 

Jaki jest kiepski ? Może podpowiesz ? 

 

A chociażby ten pakowany luzem co sprzedają po 5 zł czy tam ile na allegro. Miałem raz i podziękuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, Aquaman napisał:

A chociażby ten pakowany luzem co sprzedają po 5 zł czy tam ile na allegro. Miałem raz i podziękuję :D

Przepraszam Ciebie najmocniej jak się da , ale nie znam . Dużo siedzę w DE i nic w PL chociaż kocham kraj to słabo znam to co jest na chińskim Allegro dostępne.  

Pytanko jest proste,  jaki węgiel? Dokładnie jaki i nie interesuje mnie firma tylko co za węgiel. 

Aquaman nie bierz do siebie . Po prostu chciał bym coś mądrego poczytać. 

28 minut temu, Aquaman napisał:

A chociażby ten pakowany luzem co sprzedają po 5 zł czy tam ile na allegro. Miałem raz i podziękuję :D

Czyli nic o niczym tylko ktoś ma coś na sprzedaż? A nie zastanawiałeś się jaka będzie reakcja baniaka na coś bez opisu ? Rozumiem wszystkich , bez opisu ale tanie i  przecież działa.  Aquaman życzę Tobie jak najlepiej i innym również,  ale trzeba wiedzieć co się leję,  daje i używa,  bo potem lipa jest . I większe problemy niż przed użyciem.  

Szczęśliwego nowego roku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium po 6 miesiącach też borykałem się z podwyższonym PO4 ( nie aż tyle co u Ciebie) NO3 miałem niewykrywalne więc nie było mowy o tym by zeszło niżej PO4. Nic oprócz dodawania z zewnątrz NO3 nie robiłem i PO4 same zaczęło spadać. Przy tym wywaliło mi ogromną ilość glonów. A potem już musiałem czekać i nic nie dodawałem aż przy około dziewiątym miesiącu wszystko samo się ustabilizowało . Z czasem już wiem że im mniej się dodaje do akwarium tym lepiej ale musieli mi to uświadomić dopiero osoby na tym forum za co teraz jestem im bardzo wdzięczny bo moje akwarium zaczyna mi się podobać.  A co do węgla ja stosuję Sera super Carbon bo w DE jest dostępny wszędzie i ma dobre opinie.

Edytowane przez Boos82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Boos82 napisał:

W moim akwarium po 6 miesiącach też borykałem się z podwyższonym PO4 ( nie aż tyle co u Ciebie) NO3 miałem niewykrywalne więc nie było mowy o tym by zeszło niżej PO4. Nic oprócz dodawania z zewnątrz NO3 nie robiłem i PO4 same zaczęło spadać. Przy tym wywaliło mi ogromną ilość glonów. A potem już musiałem czekać i nic nie dodawałem aż przy około dziewiątym miesiącu wszystko samo się ustabilizowało . Z czasem już wiem że im mniej się dodaje do akwarium tym lepiej ale musieli mi to uświadomić dopiero osoby na tym forum za co teraz jestem im bardzo wdzięczny bo moje akwarium zaczyna mi się podobać.  A co do węgla ja stosuję Sera super Carbon bo w DE jest dostępny wszędzie i ma dobre opinie.

co dozowałeś jeśli mogę zapytać by zwiększyć NO3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, GrzegorzKrok napisał:

co dozowałeś jeśli mogę zapytać by zwiększyć NO3

Nie wiem co inni stosują,  ale ja jak miałem potrzebę podnosić No3 to kupiłem  kno3  , takie do słodkowodnego.  Od ATI również stosowałem i kilka innych . 

Ps : węgiel sery również używałem jak była potrzeba . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2023 o 16:02, Ariel napisał:

Pytanko jest proste,  jaki węgiel? Dokładnie jaki i nie interesuje mnie firma tylko co za węgiel. 

Do uzdatniania wody pitnej (nie do usuwania zapachów, gazów, oparów rozpuszczalników  etc). 
Popularny np. bitumiczny LG95 Sorbotech, droższy LGCO 100 z łupin orzecha kokosowego. 
Unikałbym noname bo równie dobrze zamiast węgla możesz kupować antracyt. 
LG95 można kupić na kg w firmach zajmujących się sprzedażą filtrów RO i ogólnie tematyką uzdatniania 
wody użytkowej. Cena obecnie coś koło 15zl kg. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 7.01.2023 o 12:38, VDR napisał:

Do uzdatniania wody pitnej (nie do usuwania zapachów, gazów, oparów rozpuszczalników  etc). 
Popularny np. bitumiczny LG95 Sorbotech, droższy LGCO 100 z łupin orzecha kokosowego. 
Unikałbym noname bo równie dobrze zamiast węgla możesz kupować antracyt. 
LG95 można kupić na kg w firmach zajmujących się sprzedażą filtrów RO i ogólnie tematyką uzdatniania 
wody użytkowej. Cena obecnie coś koło 15zl kg. 
 

Dziękuję za odpowiedzi.  Szkoda że forumowicz zapytany o odpowiedzi nie odpowiada.  Możesz się ze mną nie zgodzić,  ale już samo przygotowanie węgla polega na tym by użytkownik wiedział jaki zamówił.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za milczenie ale praca delikatnie mnie pochłonęła.

Dzisiaj rano zrobiłem kolejny testy i co mi wyszło 

NO3 - oczywiście zero 

PO4 - jak zwykle w kosmosie 

 

Już mi ręce opadają 

co polecacie na podniesienie NO3 wykluczają specyfiki z chemia.

Dokupiłem 3 maleńkie ryby nowe do akwarium 3 dni temu ale wciąż no3 nie podnosi się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli mogę ci coś doradzić to wyłącz uv, wyciągnij węgiel, i poczekaj z tydzień czasu.

Stosowałem kiedyś Nopox też miałem podobny problem, odstawiłem i problem się skończył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×