Skocz do zawartości
Springloczek

Jaka reef flare?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Powoli zaczynam zdobywać wiedzę odnośnie akwarystyki morskiej, gdyż mam zamiar założyć swój pierwszy morski baniak, lecz niestety po zakończeniu kryzysu energetycznego. Już zaczynam robić sobię listę zakupów i nie mogę się zdecydować co do oświetlenia. Planuje kupić zestaw od Aquaforest Ocean Guard 605 i do tego oświetlenie reef flare pro blue od reef factory, i właśnie z rozmiarem lampy mam problem. Producent mówi, że na oświetlenie zbiornika z koralowcami SPS o długości 120cm potrzeba dwóch reef flar M. Nie chciałbym się ograniczać i mam zamiar kupić lampę/lampy umożliwiające hodowlę również trudniejszych i bardziej wymagających korali np. acropor, ale takie dwie lampy to koszt 6480 zł a to nie jest mała cena. Jeśli będzie taka konieczność to kupię te lampy, ale czy to nie przesada? Tak więc podsumowując, czy jedna lampa reef flare pro L będzie git dla zbiornika 120x60x60 z rafą mieszaną, również z SPS' ami, czy potrzebne będą 2 lampy reef flare, ale w rozmiarze M? Z góry dzięki za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zbiorniku 90x55x50 świeci jedna L i jest na styk. Możesz jeszcze wziąć jedną L i jedną S

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy acropory będą lubić same ledy? .

Ja mam T5 plus do wybarwienia belke reef factory led bar 120cm i robi robotę. 

Piękne wybarwienie LPS i acropory.

Pomyśl nad jakąś hybrydą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef flare pro l. Ustawiona na 200W. Więcej zdjęć nie chce wchodzić.

20221217_155932.jpg

20221217_155932.jpg

20221224_165546.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×