Skocz do zawartości
Magrit

Co zeżarło clavularie?

Rekomendowane odpowiedzi

Już drugi raz coś mi zeżarło całą szczepkę Clavularia papaya. Za pierwszym razem postawiłam na niesprzyjające miękkim warunki w młodym  zbiorniku. Piękna szczepka papai  marniała we spół z anthelią a lps i proste patyki miały się jak najlepiej. Przeniosłam obie do  sumpa, gdzie się po jakimś czasie ładnie odbudowały i z powrotem trafiły do głównego zbiornika. Anthelia ma się dobrze ale za to  clavularia znowu zniknęła. Wstaje dziś rano a na skałce z clavularią czysto - zero śladu po odrastającym koralowcu. A tak się cieszyłam z każdego nowego polipa. 😞 Nie sadze by w ciągu jednej nocy cała sie nagle rozpuściła az do białej skały. Podejrzenie padło na globulusa bo on tak elegancko czyści skały do białości, ale ma gdzie indziej pełno glonów wiec raczej nie głoduje. Salariasa czy Chrysusa tez nie podejrzewam. W zbiorniku poza rybami mieszka tez spora krewetka czyszcząca i trochę różnych ślimaków. Ze dwa razy w nocy przy latarce widziałam tez chyba przemykający między skałami  spory fragment  wieloszczeta. Może to on? Inne korale i ukwiały maja się dobrze.  Skałka po clavularii trafiła znowu do sumpa - może jakimś cudem kolejny raz odrośnie. Kogo byście obstawiali jako papayowego złoczyńcę w tej sytuacji? 

Edytowane przez Magrit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz tylko te dwie ryby czy jeszcze jakieś ? 
U mnie brzydal dobierał się właśnie do anthielii (opierdzielił prawię połowę), sinularii i clavularii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obsadzie poza chrysusem i ramosusem mam jeszcze pare Amphiphrion ocellaris, jedną  Decore, pare Pterapogonow kauderni i tymczasowo małego pokolca królewskiego. Są dobrze odkarmione, wszystkie ładnie wcinają mrożonki, glony z akwarium i suchy pokarm. Tym razem anthelia ma się bardzo dobrze zniknęła tylko z dnia na dzień  cała clavularia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór...proszę zwrócić uwagę na wieloszczety...u mnie też szybko ten koral zamierał.On jest po prostu mało,,parzący,,...Raz w nocy posiedziałem dłużej przy baniaku I znalazłem winowajców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2022 o 16:46, Tedde napisał:

U mnie globulus zeżarł mi całą papaye.

Niestety u mnie tez padło 99% podejrzeń na globulusa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×