Skocz do zawartości
Springloczek

Solanka na start

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

W jaki sposób tworzy się solankę na start zbiornika? Czy robi się to turami, rozpuszcza się sól w osobnym zbiorniku, nalewa tyle ile wyszło i tak w kółko kilka/kilkanaście razy czy bez rozdrabniania do akwarium i sumpa wlewa się wodę RODI po czym wsypuje odmierzoną ilość soli, puszcza pompę obiegową i pozawala na rozpuszczenie tego w już docelowym akwarium? Sam póki co nie miałem morszczaka, ale bardzo bym pragnął postawić u siebie w domu 400 litrową rafę, i stąd to pytanie.

Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi!

PS. Jeżeli to pytanie padło już na forum to przepraszam za "spam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Springloczek napisał:

do akwarium i sumpa wlewa się wodę RODI po czym wsypuje odmierzoną ilość soli, puszcza pompę obiegową i pozawala na rozpuszczenie tego w już docelowym akwarium

Dokładnie tak👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli startujesz na żywej skale to żywa solanka, nowa solanka doprowadzona do właściwej temperatury i zaszczepiona bakteriami.

Jeśli startujesz od skały suchej postępuj podobnie jak przy żywej. Tylko najpierw możesz ją przemyć aby wypłukać pył gruz i kurz.

Jeżeli na syntetyku to myjesz pod kranem bądź w rodi i startujesz od poziomu rodi i zasalasz zaszczepiasz itd konstrukcja może być w wodzie.  

Sucha skała ceramiczna warto umyć w rodi, zalać rodi po kilku dniach zmienić wodę i dopiero zasalać.

Oraz mixy tu opisane oraz Ati Absolute lub inne gotowe solanki.

Jakoś jestem zwolennikiem beczki i mieszania poza systemem...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio startowałem nowy zbiornik. 
niestety do świeżej solanki włożyłem skale która kilka tygodni moczyła się w solance z podmian. Wrzucałem tam waty z filtra i jakiś gruz a akwarium. 
po tym wypłynęło kilka martwych kiełży. Pewnie zabiłem bardzo wiele życia które było już w skale. Wiec lepiej ruszać z odstaną już solanką albo najlepiej z podmiany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×