Skocz do zawartości
Gość

Zastanawiał/Sprawdził ktoś czemu w Witaminie C jest cukier ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Temat daje bo jeszcze nie sprawdziłem , z góry dziękuję za odpowiedź i temat jest skomplikowany , może zostać przeniesiony do O.....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juvit np ma w swoim skladzie kwas askorbowy, glicerol i "wode oczyszczona" 

Jesli chodzi o zbicie no3 to u mnie nie dziala 🙄 

Glicerol nalezy do cukroli wiec jest cukrem, a dlaczego jest wlasnie jako glicerol? 

Moze ze wzgledu na jego wlasciwosci

Jest witaminaC w proszku, jako 100% kwas L-Askorbinowy , ale nie wiem czy chcesz sie skupic na samej wit c czy na cukrach 😋

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sama , bez cukru. Bo mieszana mija się z celem . Po prostu pobieżnie czytałem i zbyt dużo niewiadomych . Jako standard . Cukry to wiadomo jak działają,  sam sprawdzałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też biorę udział w dyskusji?

Bo ponoć wszystkie tematy się kończą, wraz z moim przyjściem.

A na poważnie @Ariel, bo chyba wiem do czego dążysz, tylko czy chodzi Ci o Askorbinian sodu, czy Kwas askorbinowy?

Kwas L-askorbinowy lub kwas askorbowy, naturalnie i technicznie syntezowany jest  z cukru –  D-glukozy

D-glukoza podlega uwodornieniu i jest przekształcana w D-sorbitol. Ten z kolei w wyniku fermentacji jest przekształcany w L-sorbozę, a następnie chemicznie w kwas askorbinowy.

Askorbinian sodu (sol monosodowa kwasu askorbinowego)  jest otrzymywany w reakcji metylo-D-sorbosonianu (lub estru metylowego kwasu ketogulonowego) z węglanem sodu.

Można go również uzyskać w reakcji kwasu askorbinowego rozpuszczonego w wodzie z wodorowęglanem sodu, a następnie na skutek dodania do mieszaniny izopropanolu

 

P.S    Jedno i drugie to potocznie wit. C, Askorbinian sodu ma nieco mniejszą kwasowość, niż kwas L-askorbinowy ale chyba nie oto Ci chodzi lub coś pokręciłeś ?  

Ewentualnie dzwonił do Ciebie "TADEUSZ" i Ci namieszał :D

Poszło PW, nie bedę zabijał dyskusji :wink:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Osmodeusz tak jak napisałem Tobie na pw .Miałem mało czasu bo jedzenie dla tubek miałem ze sobą , pełno ludzi i zapytałem w aptece o skład witaminy C dla dzieci.  Pierwsze opakowanie z jakiego mam informacje miał w składzie cukier . Co mnie zdziwiło i zadałem tu pytanie zanim poszukam sam . Leniem nie jestem więc temat chciał bym poznać.  Nawet jesli metody nie będę stosował,  to warto jakąś wiedzę mieć.  Choć by z tego względu co kojarzę o koralowcach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, Bart1996 napisał:

Jest witaminaC w proszku, jako 100% kwas L-Askorbinowy , ale nie wiem czy chcesz sie skupic na samej wit c czy na cukrach

Narazie na samej.  Po prostu coś mi w pamięci zostało,  że ma pozytywny wpływ na koralowce,  zwłaszcza zoaski jak są w kiepskim stanie. 

Zauważyłeś coś u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ariel napisał:

Narazie na samej.  Po prostu coś mi w pamięci zostało,  że ma pozytywny wpływ na koralowce,  zwłaszcza zoaski jak są w kiepskim stanie. 

Zauważyłeś coś u siebie?

NIC 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×