Skocz do zawartości
ignisdei

Powiedzcie jak to jest...

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy, pod koniec czerwca Kupiłem trochę korali, facet likwidował akwarium, ponieważ nie dał rady sprostać temperaturom. Wziąłem wszystkie korale te które się dobrze czuły i te praktycznie w agonii. Gościu prawie ugotował akwarium, bo miał temperaturę powyżej 30 i to przez dłuższy czas. Trafiła mi się też Eufilia, w totalnej agtonii nie wypuszczał polipów. Miała tkankę w pięciu główkach. Po tygodniu w moim zbiorniku zauważyłem, że tkanka zaczyna zanikać w jednej z główek co parę dni  widziałem jak znikają w mgnieniu oka , postanowiłem zrobić racjonalny cięcie i oderwałem 2 główki, które miały jeszcze na oko zdrową tkankę, przypiąłem gumką do jakiegoś szkieletu . Jakie było moje zdziwienie, gdy pojedyncze, niezależnie rosnące główki nagle wystrzeliły polipami, do tego nie przypominały nic ze  starej, dogorywającej matni.

Nasuwają się dwie możliwości:

-pierwsza, że coś było w koralu co infekowało poszczególne główki od środka,

- druga, że  koral, jako całość, dawał jakieś impulsy do odrzucenia tkanki przez poszczególne główki, odcięcie zatrzymało ten sygnał?

Jakie jest Wasze zdanie?

20220802_103856~2.jpg

Edytowane przez ignisdei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPS - mają opóźniony zapłon co do parametrów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brown jelly. Też miałem parę razy tak z euphylliami że jak jedna atakowało to reszta marniała aż do pocięcia. I wyrzucenia zainfekowanej głowy. Potem zdrowe wracały do siebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo. Najpierw odpadła jedna główka, po kilku godzinach druga, ale ja nie ciąłem, tylko oderwałem całego ze skały, wykąpałem w Coral Rx i przykleiłem z powrotem. 
Odpukać, już miesiąc ma się dobrze.

0EF0D4DE-3C93-4F7C-B483-5924AD57A939.jpeg.388ee9a581f204633bced51c2ed9ddc9.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, ignisdei napisał:

Jakie jest Wasze zdanie?

20220802_103856~2.jpg
 

na tym zdjęciu (choć nie wyraźnym ), widać brak tkanki na „kielichach” - tak więc za zły stan koralowca, odpowiadają nie najlepsze warunki (parametry wody).

Te prawdopodobnie się polepszyły, a z nimi kondycja Euphilli, ot cała tajemnica 🤗

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Osmodeusz napisał:

20220802_103856~2.jpg
 

na tym zdjęciu (choć nie wyraźnym ), widać brak tkanki na „kielichach” - tak więc za zły stan koralowca, odpowiadają nie najlepsze warunki (parametry wody).

Te prawdopodobnie się polepszyły, a z nimi kondycja Euphilli, ot cała tajemnica 🤗

Już wklejam dobre zdjęcie, zrobione przed chwilą .Powiedz mi o jaką tkankę na kielichach chodz?i możesz wkleić przykładowe zdjęcie tego rodzaju euf.z tkaną?

20220803_064021.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ignisdei, proszę tu masz dobry temat -

https://nano-reef.pl/forums/topic/113420-euphyllie-gold-tracą-tkanke-twardą-na-szkielecie/

 

P.S

5FA3D18A-2FF8-44CF-82B9-92D9CCA6529B.jpg

Na zdj. zaznaczone strzałkami resztki tkanki które pozostały (ta cześć przy samych polipach), i kółkiem - martwe zalążki nowych główek, ze szkieletu „zeszła” cała żywa tkanka.

Prawda ?

🤗

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem je już bez tkanki . W takiej formie jak widzisz strzeliły tylko polipami, te dwie główki Mam nadzieję, że się zregeneruje... dzięki!

Edytowane przez ignisdei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×