Skocz do zawartości
Raff2022

Sobota z rozgwiazdą

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Ariel napisał:

Sądzę,  że właściciele nie są przygotowani na te zwierzęta. 

Dokładnie tak, kupujemy je jako ozdobnik do akwarium. Nikt nawet nie zastanawia się jakie potrzebuje warunki. Jak przeżyją, to super, jak nie, to próbujemy z innymi gatunkami. Standard, jak z większością wrażliwych zwierząt.

 

7 godzin temu, Osmodeusz napisał:

@Ariel, autor wątku najpierw zapytuje, zaraz potem „piaskowa” ląduje na szybie…

Tak jakoś wszystko do kupy, składa się w logiczną całość 🤗

O dozowaniu „węgla” na pałę nie wspominam, wyjdzie w kolejnym wątku zapewne🤦🏻‍♂️
Oceanografem nie jestem, hobbystą jedynie - jest spora szansa, że się my 🤔

Przestań być zgryźliwym dziadem i spróbuj doradzić, a jak tak bardzo autor Ci nie leży, to daruj sobie te, nic nie wnoszące wypowiedzi.   
Co do pożywki dla bakterii, to jak mam dozować węgiel, jak nie metodą prób i błędów?  Tudzież „Pałę”? 
Skąd wziąć cudowny przepis?

Jesteś na tyle oczytany, że powinieneś wiedzieć, że każdy baniak w rożnym stopniu przerabia tzw. „Nutrienty” (swoją drogą chju wie, co to znaczy)

Próbuję wyzerować parametry, żeby móc więcej karmić zwierzęta. Jeśli masz wysokie Po4 i No3, to nie ładujesz więcej żarcia, bo Ci baniak na różowo i niebiesko🎶🎵🎶

Osmo, przecież to podstawy!  
Może wyślę Ci z nad morza jakiegoś miękasa, to sobie przypomnisz. jak to wół cielęciem był ;) 

 

50 minut temu, Osmodeusz napisał:

co na to wszystko pisze autor wątku -

W dniu 24.07.2022 o 12:27, Raff2022 napisał:

Czyli kolejny mit.

No comment:whistling:

A Ty dalej swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Godzinę temu, Raff2022 napisał:

Dokładnie tak, kupujemy je jako ozdobnik do akwarium. Nikt nawet nie zastanawia się jakie potrzebuje warunki. Jak przeżyją, to super, jak nie, to próbujemy z innymi gatunkami. Standard, jak z większością wrażliwych zwierząt.

dzięki takim wypowiedziom, zwyczajnie "nie chce mi się z tobą gadać"

a że jesteś tu na zaproszenie @AnT-a, to jakby delikatnie toleruje te głupoty które wypisujesz, co nie zmienia faktu że nie mam zamiaru temu przyklaskiwać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Osmodeusz napisał:

@Ariel praktycznie każdy szanujący sie sklep morski, jak mantrę powtarza -

Dojrzałe akwarium rafowe z dużą ilością żywej skały oraz bogatym życiem biologicznym. 

Rozgwiazdy te są też bardzo wrażliwe na wahania parametrów wody.

Wysoko wyspecjalizowana pokarmowo, stosunkowo trudna w utrzymaniu. Polecana wyłącznie dla doświadczonych akwarystów morskich. Nieszkodliwy dla innych  mieszkańców akwarium.

Pokarm: wymaga umiejętnego dokarmiania urozmaiconym pokarmem

 

co na to wszystko pisze autor wątku -

No comment:whistling:

A wyczytałeś że jest strasznie wrażliwa na powietrze , bo dostaje się do żołądka i sama go nie usunie ? W dodatku co chodzi o parametry wody , lub zanieczyszczenia to wszystko ją ubije bo żołądek zalany jest wodą z baniaka w dodatku przy jedzeniu wywala go na wierzch.  

Swoją drogą bardzo ciekawe zwierzaki co chodzi o budowę ciała i funkcjonowanie .

Godzinę temu, Raff2022 napisał:

Dokładnie tak, kupujemy je jako ozdobnik do akwarium. Nikt nawet nie zastanawia się jakie potrzebuje warunki. Jak przeżyją, to super, jak nie, to próbujemy z innymi gatunkami. Standard, jak z większością wrażliwych zwierząt.

To nie tak do końca , sporo można znaleźć informacji na temat większość zwierzaków,  może nie jest wszystko na tacy podane , ale coś zawsze na zaraz się znajdzie . Nawet o miękkich trzeba poczekać by rosły a ponoć to chwasty .

Ps : dziś w kilka minut więcej się o nich dowiedziałem ,  niż większość akwarystów którzy je kupują .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 8.10.2022 o 20:09, Raff2022 napisał:

powinieneś wiedzieć, że każdy baniak w rożnym stopniu przerabia tzw. „Nutrienty” (swoją drogą chju wie, co to znaczy)

Próbuję wyzerować parametry, żeby móc więcej karmić zwierzęta. Jeśli masz wysokie Po4 i No3, to nie ładujesz więcej żarcia, bo Ci baniak na różowo i niebiesko🎶🎵🎶

Osmo, przecież to podstawy!

Pierwsze słyszę, poważnie 🤔

Ale zawsze powtarzam, nie wiem wszystkiego… Także rozwiń myśl, bo „na moje” to się kupy nie trzyma, a może komuś się przyda🤗
Może @AnT, @chwialek coś…?

bo ja to - No nie, nie…

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Osmodeusz napisał:

nie chce mi się z tobą gadać"

Wzajemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 3 lat mam zielona rozgwiazdę żyje w kominie bo ile kroć była w głównym po tygodniu miała rany na odnóżach podejrzewam helmona że ja podjada

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Arek23 napisał:

podejrzewam helmona że ja podjada

Też mam Chelmona i też niedawno zauważyłem, że skubie rozgwiazdę piaskową, ale ona ma całe ramiona i nie wygląda tak, jak ta czerwona. 
Swoją drogą, to dobry pomysł z tym kominem.
Szkoda, że wcześniej nie napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 8.10.2022 o 20:09, Raff2022 napisał:

tak bardzo autor Ci nie leży, to daruj sobie te, nic nie wnoszące wypowiedzi.   
Co do pożywki dla bakterii, to jak mam dozować węgiel, jak nie metodą prób i błędów?  Tudzież „Pałę”? 
Skąd wziąć cudowny przepis?

Miałem sobie darować, tak jak prosiłeś - ale tak jak los akwarysty wisi mi totalnie, tak zwierząt żal mi zawsze.

Skąd wziąć cudowny przepis pytasz, tak więc w przeglądarkę internetową (Safari, Chrom itp.) postaraj się wpisać hasła - vodka dosing, vodka method reef tank

oczom twym powinny ukazać się dziesiątki stron, z odnośnikami do blogów, for internetowych - przykłady jedynie

https://reefkeeping-com.translate.goog/issues/2008-08/nftt/index.php?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

https://theaquarium-club.translate.goog/vodka-saltwater/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

https://melevsreef.com/articles/dosing-vodka-why

itd...

Studiując te fora (blogi), dowiesz się być może również  jak działają różne rodzaje "węgla", i że niestety praktycznie żaden, nie działa selektywnie i korzystają

z tych "dobrodziejstw" również bakterie patogenne (chorobotwórcze), potem połaczysz (lub nie) z tym co zaobserwowałeś w swoim zbiorniku...

powodzenia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Malina, łazi bezczelnie po  akwarium i wszystkich stresuje 😆

20221104_223101.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×