Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Januszek napisał:

A te mrożonki w taflach, to są podzielone na mniejsze segmenty, czy w jednym kawałku?

W jednym kawałku, ale to żaden problem połamać taflę na małe kostki

7 godzin temu, karol86 napisał:

Może jakaś aktualizacja foto? Jak tam wszystko rośnie i pływa🐠😃

Proszę 🎬

 

Mieszko skończył 2 lata.  
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Raff2022 napisał:

Mieszko skończył 2 lata.

A jakieś wnioski?

 

 

Teraz, Raff2022 napisał:

A jakieś wnioski?

Wniosek nasuwa się jeden, nie o takje akwarium walczyłem🫤

Będę szczery, bo to mój temat, więc się przecież nie obrażę🤪

Akwarium przeciętne, nasrane wszystkiego po trochu. Spsy coś tam rosną, ale bez szału. Ukwiały i miękkie w złej kondycji, jakby były głodzone lub warunki wody nie odpowiadały. Jedynie ta duża, stalowa Montipora nieźle wygląda, ale nie ma się co cieszyć, bo u innych rośnie jak chwast, więc żeby nie zarastała baniaka, to jest często przycinana.   
    

Zaciągam więc ręczny i wracam na początek.   
Nie mogłem już patrzeć na męczarnie ukwiałów, które były moimi ulubionymi koralami i ostatecznie wyłączyłem podawanie glikolu. Na razie żadnych pożywek.
Zmniejszam też dozowanie NaOH, bo piredolca dostaje od ciągłej zależności pomiędzy sodą kaustyczną, reaktorem wapnia, wysokim KH i niskim PH. 
Nie wiem jak to ustawić?! Gupi jestem🤡

Redukuję mikro i makro i będę robił częstsze podmiany.

 

 

2 godziny temu, karol86 napisał:

Mega!!!

Dzięki Karol🍻

Na żywo, to tak dobrze nie jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Raff2022 napisał:

A jakieś wnioski?

 

 

Wniosek nasuwa się jeden, nie o takje akwarium walczyłem🫤

Będę szczery, bo to mój temat, więc się przecież nie obrażę🤪

Akwarium przeciętne, nasrane wszystkiego po trochu. Spsy coś tam rosną, ale bez szału. Ukwiały i miękkie w złej kondycji, jakby były głodzone lub warunki wody nie odpowiadały. Jedynie ta duża, stalowa Montipora nieźle wygląda, ale nie ma się co cieszyć, bo u innych rośnie jak chwast, więc żeby nie zarastała baniaka, to jest często przycinana.   
    

Zaciągam więc ręczny i wracam na początek.   
Nie mogłem już patrzeć na męczarnie ukwiałów, które były moimi ulubionymi koralami i ostatecznie wyłączyłem podawanie glikolu. Na razie żadnych pożywek.
Zmniejszam też dozowanie NaOH, bo piredolca dostaje od ciągłej zależności pomiędzy sodą kaustyczną, reaktorem wapnia, wysokim KH i niskim PH. 
Nie wiem jak to ustawić?! Gupi jestem🤡

Redukuję mikro i makro i będę robił częstsze podmiany

Kurcze chyba pierwsza osoba która jest szczera wobec siebie na forum publicznym😅 szacun za to😉 Jednak co regularne podmiany to podmiany. Kiedyś wychodziłem z założenia że mogę podmian się wyzbyć. Prowadziłem tak akwarium przez rok i po tym czasie ciągle problemy z fosforanami. Lecące spsy i lpsy... od jakiegoś czasu lecę z podmianami i akwarium odzywa. Więc tak odstawienie zbędnych preparatów i zostanie przy podmianach to dobry kierunek😉 jak kiedyś ktoś powiedział z ziomków że podmiana to otwarcie okna w mieszkaniu i przewietrzenie pomieszczenia 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawie jak u mnie , ja to miałem plagę za plagą  teraz widzę , że chyba wygrałem z nią . Nie ma mnie na co dzień w domu i pewnie dlatego tak się działo.   Dobrze , że się nie załamałeś i próbujesz innego sposobu prowadzenia zbiornika myślę , że na efekty nie będziesz długo czekał.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Raff2022 Może napisz , jak się sprawy toczę , co w zbiorniku jakieś zmiany?

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, co jest???!!!

Pisać, opowiadać,   
 dzielić się obserwacjami!!

Tak naprawdę, też olałem forum. 

I źle się z tym czuję, bo nie mam z kim dzielić się swoim hobby.

Januszek mnie wukrwił, Osmo - Fascynat,  chyba umarł na zawsze i pewnie słowa nie zdoła wykrzesać (Tak od siebie, to bardzo żałuję,  że przestałeś wklejać te swoje wyszukane linki😁, które podtrzymywały forum przy życiu)

Ariel….   
Bez Twoich ekstremalnych przygód, kawa nie smakuje jak kiedyś, a poranki są jak nudne wiadomości ze śniadaniowej TV

Chwiałek,    
Powinieneś dać wszystkim niepiszącym bana na wieki ;)

A Bartowi na dwa.

Do napisania zainspirowała mnie Nika z NR opisująca swoją przygodę z krewetką modliszkową. 
Gdyby wszyscy opisywali swoje doświadczenia z taką pasją, jak ona,    
to Aqua-Reef tryskałaby życiem, jak młodziany przed „XV” 

Po przeczytaniu całego tematu postanowiłem, że zrobię baniak dla rawki.

Co było, to było, pozdrawiam wszytkich😘

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i fajnie , że jesteś @Nika znikła z NR nie wiem dlaczego , jej opisy były bardzo ciekawe. . A jak tam Twoje konikarium  , i koniki?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JerzyB. napisał:

A jak tam Twoje konikarium  , i koniki?

Hej Jerzy

Tak naprawdę, to nie wiem czy jeszcze żyją, bo przez szybę nic nie widać.

Nie mogłem poradzić sobie z zieloną wodą, więc z konikarium zrobiłem hodowlę fito i raz na tydzień wlewam 100l zieleniny do Mieszka.  
Bardzo zaciekawił mnie temat Niki i jeśli to nie słomiany zapał, to z konikarium, a właściwie z big reaktora fito zrobię dom dla Rawki.

A jak u Ciebie?    
Z tego co wyczytałem, to jesteś już na miejscu i masz baniak pod kontrolą. Ciekawi mnie, jak dają radę korale?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale to dopiero kilka szt. montipor  Zakupy przede mną zbieram kasę 😉 do tej pory walczę jeszcze z glonami , ale już jestem na prostej.

 

Edytowane przez JerzyB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaglądam raz w tygodniu i czytam, cicho tutaj.

Z moim pisaniem i opowiadaniem przygód to ciężka sprawa.

Ostatnimi czasy brałem się za hodowlę fito, nie stety 2 razy porażka.

Ale się nie poddaję będzie 3 raz.

Teściowa mi się wyprowadziła i musiałem zlikwidować 400l w Polsce życie oddałem.

Ale nie rezygnuję sump został i krązy woda podtrzymuję biologię, powoli będę wywoził tu do De, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×