Skocz do zawartości
DanielKr

Pomocy Membrana 4040 nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie proszę, posiadam urządzenie własnej roboty do filtracji wody. Zbudowane jest z: 1-filtr sznurkowy 5 mikr, 2- filtr węglowy, 3- reduktor ustawiony na 2,5 bara, 4- membrana osmotyczna na niskie ciśnienie wejściowe 2,5 bar ( https://www.woda.com.pl/p1722,ac-a-uf-4040-membrana-2400-gpd-do-9-m3-na-dobe.html ), 5- zbiornik z żywicą.

Problem polega na tym, że membrana nie filtruje mi wody. Wartość wody wejśiowej 135 ppm, wyjściowej z membrany 135 ppm.

Sklep wymienił mi membranę na nową i to samo.

Uszczelki posprawdzałem i wszystko gra.

Pomiar robiony kilkoma miernikami.

Co robię nie tak?

Pomocy proszę 

Edytowane przez DanielKr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z obudową wszystko ok? O-ringi całe i o właściwych wymiarach?
Parametry wody wszędzie te same, pierwsze co mi przychodzi na myśl to że gdzieś jest jeszcze nieszczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie od uruchomienia dokonujesz pomiaru? Aby być precyzyjniejszym to jak długo woda płynie z membrany przed pomiarem?

Co skłoniło Cie do zakupu urządzenia przemysłowego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Admin napisał:

Z obudową wszystko ok? O-ringi całe i o właściwych wymiarach?
Parametry wody wszędzie te same, pierwsze co mi przychodzi na myśl to że gdzieś jest jeszcze nieszczelność.

Wydaje mi się wszystko szczelne, sprawdzałem każdą uszczelkę i każde połączenie 

2 godziny temu, chwialek napisał:

Po jakim czasie od uruchomienia dokonujesz pomiaru? Aby być precyzyjniejszym to jak długo woda płynie z membrany przed pomiarem?

Co skłoniło Cie do zakupu urządzenia przemysłowego? 

Pomiary były robione kilkanaście razy,  piewy 3 minuty po uruchomieniu i co jakieś 10 minut następne, po około godzinie ostatni.

Urządzenie skonstruowałem sam, na podstawie przemysłowych sprzętów. Służy mi do mycia okien. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ogranicznik założony na ścieku ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, AnT napisał:

Jaki masz ogranicznik założony na ścieku ? 

Ustawiałem go w różnych konfiguracjach, nie jest to jakiś precyzyjny sprzęt, mam tam zwykły zaworek regulowany i ustawiałem na oko że, ścieku szło około 5 razy  więcej, ale miałem i 1/1 zawsze wynik ten sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem obudowę i lałem wodę na membranę. Woda przechodziła przez nią bez większego oporu. Myślałem że potrzebne jest ciśnienie żeby woda przeszła, a tu siłą grawitacji daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,  dziękuję za chęci pomocy.

Sprawa wyjaśniona.

Widziało moje urządzenie jeszcze parę osób i wszystko było poprawnie i w efekcie urządzenie trafiło na sprawdzenie do sklepu gdzie kupiłem membranę. Co się okazało? Wadliwa membrana. Sprawdzili jeszcze 8 szt które mieli na stanie i wszystkie wadliwe. Praktycznie puste w środku. Fajnie że się udało. Teraz szukam nembrany osmotycznej 4040 na niskie ciśnienie 2.5 Bara -4 Bary. Nie jest ławo.

Jeszcze raz dziękuję za próbę pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DanielKr napisał:

Jeszcze raz dziękuję

To my dziękujemy. Za to że podzieliłeś się rozwiązaniem problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×