Skocz do zawartości
Gość

Mandaryny, a berghia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Hej, mam berghie w wiadomym celu i chciałbym dokupić Mandaryny tylko, czy one przypadkiem ich nie zjedzą?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, zjeść nie zje, te ślimaki są toksyczne i dodatkowo zjadając róże same kumulują w sobie ich,, parzydełka,,. Ale to nie znaczy że mandaryn nie,, dziobnie,, zwierzaka, uszkodzi go mechanicznie, wda się infekcja i po ślimaku... 

Edytowane przez alenqer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za info. W takim razie poczekam, aż populacja różyczek mocno się obniży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ślimaki robią robotę to lepiej im nie przeszkadzać, też bym nie ryzykował i na razie się wstrzymał z nowymi lokatorami... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Póki co efektu wizualnego brak, bo różyczek nie bardzo ubywa. Ostatnio widziałem jednego ślimaka i podwoił swoją wielkość więc coś tam musi skubać tylko, że pewnie musi być ich wielkie stado by były skuteczne. Może lepiej było w krewetki zainwestować...tak odbiegając od tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak duży masz baniak, to ślimaki, działają skutecznie ale wolno. Na pewno wiesz że jedzą tylko i wyłącznie szklane róże,czyszczą miejsca w których rosną do gołej skały. Niestety przeważnie wprowadzane są do baniaków w zbyt małej ilości a w połączeniu z ich krótkim żywotem powoduje to opinie o ich braku skuteczności. Krewetki, brzydal, hełmon jak ewentualnie zabiorą się za róże to głównie je tylko na dłuższą metę rozsiewają niestety... 

Edytowane przez alenqer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, alenqer napisał:

Krewetki, brzydal, hełmon jak ewentualnie zabiorą się za róże to głównie je tylko na dłuższą metę rozsiewają niestety... 

Mijasz się z prawdą kolego. Miałem w poprzednim projekcie krewetki i wykosiły różyczki idealnie, a teraz zachciało mi się odmiany niestety. Z rybami raczej nie będę eksperymentować, bo gustuje w lps, ale znam morszczuka z okolic, u którego auriga robi robotę idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak były takie idealne to po co zmieniałeś na ślimakii kolego? Jeszcze jak planowałeś zakup mandaryna i teraz masz dylemat... Czasami szkoda czasu na polemikę naprawdę... 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

...bo jak pisałem zmieniłem projekt, mam teraz tuby, dendro itp. niefoto więc krewetki wypadły z planów z wiadomych powodów

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 20.03.2022 o 10:59, Gość napisał:

bo jak pisałem zmieniłem projekt, mam teraz tuby, dendro itp. niefoto

opisuj, pokazuj …😜

co tam masz ciekawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, Osmodeusz napisał:

opisuj, pokazuj …😜

co tam masz ciekawego

Póki co wszystko w powijakach i nie bardzo jest co pokazywać za wyjątkiem lasu różyczek, który przywlokłem🙄 Takie cuś zaraz po jedzeniu;)

IMG_20220320_155843.jpg

Zmiany cyrkulacji i lampy na LED dały mi do wiwatu, dalej szukam optymalnych ustawień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeśli jest możliwość wyjęcia skały, i dokonania "uboju" po za zbiornikiem - to ja radziłem sobie, w taki sposób :whistling:

refillable-butane-gas-soldering-cordless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No niestety mam dwie spore konstrukcje skalne, które na styku wchodziły między wzmocnieniami akwarium więc odpada, ale dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×