Skocz do zawartości
Andalka

300l andalkowa panelówka

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo minie 9 miesięcy od założenia mojego pierwszego w życiu akwarium. Stwierdziłam, że czas najwyższy się pochwalić :D

Data założenia - 08.02.2009

Wymiary - 100x55x65cm

Ze względu na małą pojemność mieszkania zdecydowałam się na akwarium panelowe, coby pod spodem trochę miejsca na szpargały mieć. Założenie piękne, ale i tak skończyło się na szpargałach akwariowych. Plus jest taki, że nie chlapie się w wodzie na kolanach :) Sam panel dał się wcisnąć w róg i nie szpeci.

Akwarium jest nieco po przejściach, bo najpierw na czas wymiany podłogi w mieszkaniu wylądowało na 2 tygodnie w łazience, a później przeżyło przeprowadzkę przez pół Warszawy.

Obecnie ma się dobrze, aczkolwiek chwilowo nic do niego przez czas jakiś nie będzie przybywało (trzeba pooszczędzać:dance3:

2628_thumb.attach

2629_thumb.attach

2630_thumb.attach

2631_thumb.attach

2632_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trochę tego co mi się udało w baniaczku uzbierać i wykarmić

2633_thumb.attach

2634_thumb.attach

2635_thumb.attach

2636_thumb.attach

2637_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super. Jak widac z panelem tez sie da. Jak wszystko sie zmiesci i bedzie funkcjonalnie to czemu nie. Napisz jeszcze co w tym panelu u Ciebie siedzi i jakie swiatelko masz.

Pozdrawiam

Piotr

p.s. Wielki plus za czyste tlo.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupio się przyznać, ale nie do końca wiem :)

Mam pudełko od midiflotora i dwie instrukcje od pompy tunze 6025/6045/6055, więc to na pewno jest. Do tego grzałeczka jakaś i filtr UV.

Lampę mam 90cm na 6 świetlówek. W środku siedzi: ATI 39W Blue plus razy dwa, Coral light "New Generation" razy dwa oraz Coral light Fiji Purple i Aquablue special. Niebieskie niedawno wymieniane, a reszta siedzi od początku, czyli już prawie rok.

Co do tła, to strasznie mi się spodobało na niebiesko i zawsze staram się to doczyścić tam gdzie się da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyją, mają się dobrze :) tylko nie wiem czy sarco nie przenieść gdzieś indziej. Wyczyściłam tylną szybę i zrobiłam zdjęcia, ale wrzucę dopiero wieczorkiem albo jutro. Przypilnuj mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepki pobrane od ocelocika:

(wybaczcie za jakość zdjęć, ale robione na szybko)

ogólne umiejscowienie itd. Może jakiś lepszy pomysł na umieszczenie Sarco? ma mieć więcej/ mniej światła, może lepszy przepływ wody?

2672_thumb.attach

2673_thumb.attach

2674_thumb.attach

2675_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła na pewno mu wystarczy, ostatnie kilka miesięcy spędził pod 18W w sumpie :smile: Minie trochę zanim przyzwyczai się do normalności, ale poradzi sobie na pewno. Uważaj na grzybki, bo te cwaniaki potrafią spod gumki łatwo uciekać.

Wielkie dzięki za foty, fajnie wiedzieć, że szczepy mają się w porządku.

Jak wygląda obsada rybna?

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzybki już dwa razy ganiałam po akwarium, poza tym lubią przyrastać do gumki :smile:

Jeśli chodzi o rybki, to jest Frania, Doris, Glizdol, Mandarynka i dwa Błazny :D

Hepatus

Escenius stigmacośtam (jakkolwiek się to pisze)

dwa premnasy

Mandaryn ten w niebieskie ciapki

i jedna rybka, której za Chiny Ludowe nie pamiętam nazwy - jest szarofioletowa w jasne kropki i ma duże oko z żółtą obwódką (znaczy się oka to ma dwa;) żre glony i to chyba pokolec

kurcze blade, ale ze mnie blondynka wychodzi B)

2678_thumb.attach

2679_thumb.attach

2680_thumb.attach

2681_thumb.attach

2682_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe, a cieszy

dziś do akwa wrzuciłam 8 malutkich szczepek, z czego jedną maleńką, niebieską, która wciąż mnie zachwyca ;)

2683_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziona kobiecą intuicją zrobiłam testy. Oto co mi wyszło:

kH - 8

Mg - 1260

Ca - 540

No i w sumie nie wiem co z tymi cyferkami zrobić, dobrze jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiedziona kobiecą intuicją zrobiłam testy. Oto co mi wyszło:

kH - 8

Mg - 1260

Ca - 540

No i w sumie nie wiem co z tymi cyferkami zrobić, dobrze jest?

Ca - trochę wysokie. napisz, jakich testów używasz? i jakie są parametry solanki? może już w solance masz wysokie ca i wyjściem byłaby zmiana soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy firmy JBL. Wapnia zawsze miałam za dużo, już jest i tak mniej dzięki podmianie.

Solankę to zawsze biorę już zrobioną ze sklepu, ale nie wiem z czego, poza tym, że dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testy firmy JBL. Wapnia zawsze miałam za dużo, już jest i tak mniej dzięki podmianie...

u mnie JBL w porównaniu z salifertem (polecanym do słonej wody) mocno przekłamywał.

...Solankę to zawsze biorę już zrobioną ze sklepu, ale nie wiem z czego, poza tym, że dobre ;)

nie oceniam, bo nie wypada skoro ze sklepu :) ale ja aż takim zaufaniem chyba żadnego sklepu bym nie obdarzyła :). zresztą nawet nie chodzi o sklep, tylko jeżeli sama robię solankę, to wiem że wodę mieszam tyla a tyle... w tem. takiej a takiej... wkłady w RO i żywicę wymieniam co tyla a tyle.... jest to o tyle istotne (dla mnie), że jak coś "siądzie" w akwarium, to jestem w stanie precyjnie podać co i jak, gdy proszę o pomoc.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×