Skocz do zawartości
Faqo

Pierwsze akwarium morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jeśli to potrwa tak jak mówisz, to wpakował bym wszystko do wiader bądź kast, razem z wodą a na miejscu zadbał o podłączenie cyrkulacji (skoro ma sobie czekać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Faqo napisał:

Euphylie przykleiłem tydzień temu do skaly, na upartego moge ja odłamać i później przykleić znowu.

Chyba ze wsadze całe skaly do kast budowlanych jak pisał Osmodeusz i może to przez ta krótka podróż to zda egzamin bez odklejenia korali

Podczas transportu jestes pewien ze skala nie posunie sie po dnie kasty? Jesli sa na podstawkach ja bym nie ryzykowal ale to Twoj wybor 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Bart1996 napisał:

Podczas transportu jestes pewien ze skala nie posunie sie po dnie kasty? Jesli sa na podstawkach ja bym nie ryzykowal ale to Twoj wybor 😉

Zależy jak będzie poukładane , ale dobrze jest na to zwrócić uwagę. 

Jeśli jest jak autor tematu napisał to nie powinien być problem przenieść taki baniak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawkach jest Xenia, Sinularia i teorytycznie Sarco bo praktycznie boczna strona nóżki przyrósł do skaly obok. Je wyciągnę ale reszta korali zadomowiła się w skale lub jest przyklejona i niestety innej opcji jak przewóz całości raczej nie wchodzi w grę. 
 

Teraz kwestia piasku. Odessać cały i później znowu wsypać gdy skala będzie na miejscu czy ryzykować i postawić skale na piasku? Wydaje mi się ze babka moze poukładać piasek po swojemu i wtedy skala się osunie. Ewentualnie kupić nowy piasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Faqo napisał:

Teraz kwestia piasku.

Jeśli stary piasek to idzie do płukania,  dobrego płukania.  Potem skała i piasek , ale znam również ludzi co najpierw piasek dają a potem skałę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądniej będzie najpierw skala. 
Piach ma gdzieś 9-10miesiecy i nie wyglada na wymęczony, babka codziennie go przekopuję.

Piasek płuka się w ro czy woda z akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
43 minuty temu, Faqo napisał:

Piasek płuka się w ro czy woda z akwa?

Jak wypłuczesz w RO, to po zawodach jest😜
Praktycznie tak, jak byś wsypał nowy

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Faqo napisał:

Piasek płuka się w ro czy woda z akwa?

Tak jak osmo napisał .

Przez to sporo zapasowej wody musisz mieć,  by wszystko było jak należy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje ze to będzie grubsza akcja niż mi się wydawało 🥴

Edytowane przez Faqo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Faqo napisał:

Coś czuje ze to będzie grubsza akcja niż mi się wydawało 🥴

Przygotuj sie na wiecej grubszych akcji 😂🙈

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24077979-2738-4821-96A3-9FCFA36270F6.thumb.jpeg.836bb15cd10a6f1e031fcde32b8e6b9d.jpeg

Mała aktualizacja.

Jeszcze skromnie, za 2miechy będę na nowym mieszkaniu także dopiero wtedy będę dalej uzupełniał obsadę.

Mam zamiar zamówić w tym tygodniu probówki i wysłać wodę do testów laboratoryjnych. Chce zobaczyć czego brakuje lub czego jest nadmiar.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 16.10.2022 o 19:31, Faqo napisał:

24077979-2738-4821-96A3-9FCFA36270F6.thumb.jpeg.836bb15cd10a6f1e031fcde32b8e6b9d.jpeg

Mała aktualizacja.

Jeszcze skromnie, za 2miechy będę na nowym mieszkaniu także dopiero wtedy będę dalej uzupełniał obsadę.

Mam zamiar zamówić w tym tygodniu probówki i wysłać wodę do testów laboratoryjnych. Chce zobaczyć czego brakuje lub czego jest nadmiar.
 

 

Starczą podmiany , za dwa miesiące masz reset baniaka , więc powinieneś wiedzieć co robić.

Ładna gorgonia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzka przebiegła pomyślnie. Nie ma strat, wszystko przeżyło. Jedynie Papaya i Xenia zniosły to słabo, a reszta w jak najlepszym porządku.

Odpieniacz trochę wariował po tym jak go umyłem ale po tygodniu wrócił do normy.

B6B77774-0B7F-45AA-A4FF-27E7FC7F2F5E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z panelem, ciagle niestabilny przelew przez co automatyczna dolewka wariuje i parametry sie rozjeżdżają. 
Od kilku dni zastanawiam się czy całkiem z niego nie zrezygnować.

Czy likwidacja panelu a w zamian dwa dodatkowe cyrkulatory to słaby pomysł? Odpieniacz akurat przewiesze przez szybę i będzie normalnie działał, a grzałka będzie trochę widoczna. Jedyne z czego zrezygnuje to media filtracyjne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2022 o 20:14, Faqo napisał:

Lampa Sunsun ADS 60w (producent nie ma do niej sterownika wiec kupiłem chinola i chodzi na 1/3 mocy 7h dziennie)

Szefuniu jak ta lampa się sprawuje jako taka w zasadzie budżetowa? Używasz jej dalej czy zmieniłeś na coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×