Skocz do zawartości
Borek

Dobór diod led do świetlówki T5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam akwarium 70x40x35 cm wysokie, z czego 10 cm zajmie panel filtracyjny, więc zostaje 60x40x35 cm wysokie.

W akwarium docelowo lps-y, na początek kilka miękkich + ślimaki. I tu prośba do forumowiczów o pomoc w doborze oświetlenia. Na pewno będzie jedna świetlówka T5 coral plus. Do tego chciałbym dołożyć oświetlenie led, z tym, że nie wiem jakie diody i w jakiej proporcji. Diody będą połączone szeregowo na zasilaczu stałoprądowym z możliwością regulacji.

pozdrawiam Jarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie będę ukrywał bo przy tym zbiorniku starczy używany gotowiec Led do tego co chcesz mieć 30W i 2 x ATI blue plus . Led sterowane a t5 na włączniku czasowym . Miałem podobny wymiar , tylko panel był z tyłu i miałem 2x24W t5 i Led fluvala 42W i pewnie jak bym szedł w sps to światła by starczyło . Plusem lampy Led było sterowanie przez app . Masz niski baniak i nie potrzebujesz zbyt wiele , by ładnie oświetlić zbiornik . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, pójdę w tym kierunku. Z T5 blue plus, coral plus, z ledów dodam 450 nm, i coś z okolic 405 nm. mam profil aluminiowy, więc zrobię sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×