Skocz do zawartości
Clownncncncn

Błazenki , dwa paski ... Czy będzie trzeci ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zakupiłem parkę błazenków do nowego zbiornika . Chciałbym się dowiedzieć czy spotkał się ktoś z takim ubarwieniem ? posiadają dwa paski a trzeci na środku jest minimalny na grzbiecie . 

czy to może jest związane z tym ,że są bardzo młode ? i środkowy pasek się wytworzy w późniejszym czasie ? 

nigdy się z takimi nie spotkałem , proszę o informację . 

 

 

WhatsApp Image 2022-01-05 at 20.06.15.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Coś więcej o akwa itp. 

O błazenki bądź spokojny .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Czy możesz rozwinąć swoją myśl o błazenkach ? 

akwarium kostka 60x60x60 z sumpem odpieniaczem itp. 
To moje kolejne akwarium ( tym razem większe ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja obstawiam , że kupiłeś z takim ubarwieniem i tak zostanie . Tym bardziej , że miałem jednego dokładnie takiego samego , a drugi miał 2 paski bez kropek na środku . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest młoda ryba i ten pasek jeszcze będzie w całości na ogół. Czasami jednak zdarza się, że nie dochodzi, co jest jednak rzadkością i wtedy mówi się na nie tzw. MISBAR. Natomiast u Ciebie widać, zwłaszcza po tym w oddali, że to maluszki, którym ubarwienie dopiero się do końca kształtuje.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 17.02.2022 o 13:43, marking napisał:

widać, zwłaszcza po tym w oddali, że to maluszki, którym ubarwienie dopiero się do końca kształtuje.

@Clownncncncn  https://jevaart.com/artworkora.htm

@marking

No to musi być naprawdę maluszek, tak ok. 10 dni od wylęgu 

 

Present study consists the larval development of Amphiprion ocellaris and also documentation has done on the appearance of pigmentation and band formation, started appearing after post larval stage. Most interesting facts was recorded that on completion of 14-16 th days, almost all the larvae attained full colouration of an adult fish and from day 25 th onwards, all the coloured fins have got their peculiar parental traits and the total metamorphosis took place during this time. The miss band formation, band extension and band overlapping also observed in the anemone fish (...)

http://nopr.niscair.res.in/bitstream/123456789/34834/1/IJMS 44(6) 902-904.pdf

31902AC2-1AF3-4D1F-B72E-F927E8A46E38.png

 

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy taki pasek kończył się dużo później, więc naprawdę może jeszcze dojść i jest to wielce prawdopodobne.
Nie jednego takiego błazenka już miałem że po 2 miesiącach wybarwiał się do końca. Czasami jednak zdarza się tzw. misbar i nie wiadomo dokładnie z jakiego to powodu.
Grafika bardzo ciekawa, ale jak już napisałem wiele razy miałem maluchy, które wybarwiały się w znacznie późniejszym terminie jeśli chodzi o środkowy pasek.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2022 o 20:16, Clownncncncn napisał:

Witam 

Zakupiłem parkę błazenków do nowego zbiornika . Chciałbym się dowiedzieć czy spotkał się ktoś z takim ubarwieniem ? posiadają dwa paski a trzeci na środku jest minimalny na grzbiecie . 

czy to może jest związane z tym ,że są bardzo młode ? i środkowy pasek się wytworzy w późniejszym czasie ? 

nigdy się z takimi nie spotkałem , proszę o informację . 

 

Jak wygląda obecnie sytuacja, bo aż jestem ciekaw czy Misbar został, czy jednak się wybarwiły już :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę kolego że to takie ubarwienie błaznów, mam chyba nawet mniejsze i mają 3 paski więc raczej tak jak pisze kolega wyżej one już 10 dni od wylęgu powinny być w pełni ubarwione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×