Skocz do zawartości
Paulina

Sump i hydraulika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałam założyć akwarium morskie 90l l, ale się rozmyśliłam, ponieważ znając życie po jakimś czasie zachce mi się większego baniaka, więc odrazu chcem postawić większy. Będzie to napewno zbiornik główny 300l, a sump jeszcze nie wiem jakiej pojemności. Najpierw myślałam o 63l, później o 128l, a teraz o sumpie rozmiaru niestandardowego, napewno będzie wysoki.Jeszcze nie wiem ile litrów będzie miał komin, ale wiem że będzie z boku akwarium. Myślałam nad hydrauliką i wiem co mniej więcej musi być. Komin miał być z tyłu, ponieważ myślałam że lampa będzie oparta o boki, ale znalazłam lampe reef flare pro L 240w, którą można umieścić z tyłu akwarium(nie wiem jak to wytłumaczyć). Jeśli chodzi o zawartość sumpa to wybrałam odpieniacz twistman intergra 150.Pompa obiegowa, jaką wybrałam to aqua nova n-rmc 5000 z kontrolerem. Media filtracyjne biologiczne w sumpie to by był siporax sery, jeszcze nie wiem ile litrów. Byłam także niezdecydowana na falownik i nadal nie wiem czy dobrze zrobie dając 1 falownik aqua novy nwm 13000 l/h z kontrolerem.

Wiem, że mogłam pisać w tym samym temacie co wcześniej, ale jakoś nie jestem do tego przekonana.

 

Wysłane z AMN-LX9 przy użyciu aplikacji mobilnej roslinyakwariowe.pl

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
25 minut temu, Paulina napisał:

Wiem, że mogłam pisać w tym samym temacie co wcześniej, ale jakoś nie jestem do tego przekonana.

Więc ja pomogę Ciebie przekonać i przestane Tobie podpowiadać . 
Milej nocy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Paulina napisał:

nie wiem czy dobrze zrobie dając 1 falownik aqua novy

Źle. Sama sobie utrudnisz życie. Łatwiej ustawić cyrkulację przy co najmniej 2szt niż przy 1 pompie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×