Skocz do zawartości
Stasiek

Pierwsze zalanie kostki Aqael nano ref 49l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam z Rudy Śląskiej , dziś będę zalewał kostkę nano reef 49l . Wszystkie urządzenia z kompletu czyli lampa i kaskada .  Z rzeczy które dokupiłem to sucha  skała około 4 kg ,sól  Instant Ocean ,wkłady do kaskady Life Bio Fil ,  bakterie Microbet -LIft specjal blend dodatkowa grzałka 50 watt  żywy  piach 5 kg a  teraz produkuje się  woda przez filtr RO z żywicą . W kostce planuję trzymać jakieś kraby ze 2szt, krewetki  ,dwa Błazenki  no i jakeś mniej wymagające koralowce . Jestem nowicjuszem w akwarystyce morskiej , wcześniej czytałem forum i widzę że można liczyć na Waszą pomoc.  Pozdrawiam i liczę na Wasze podpowiedzi  w prowadzeniu mojej kostki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Stasiek napisał:

Kostka po zalaniu tak się prezentuje

20211211_191524[1].jpg

Witam .

Możesz mieć problem z czyszczeniem prawej szyby , chyba że to tak tylko na zdjęciu wyglada . Powodzenia i dużo samozaparcia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś doradzić,bo mam identyczną kostkę.To dokup jakiś mały cyrkulator Coralia 900 albo coś podobnego i skimmer powierzchniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nowicjusz napisał:

Jeśli mogę coś doradzić,bo mam identyczną kostkę.To dokup jakiś mały cyrkulator Coralia 900 albo coś podobnego i skimmer powierzchniowy.

Dzięki za sugestie ,o cyrkulatorze myślałem  i pewnie kupę cyrkulator . A ten skimmer jest  potrzebny ? . Skimmer to jest osobne urządzenie czy podłączane pod kaskadę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, Stasiek napisał:

A ten skimmer jest  potrzebny ? . Skimmer to jest osobne urządzenie czy podłączane pod kaskadę ?

Dobrze by było jak by coś ściągało film powierzchniowy , można dokupić osobny lub taki co się podłącza pod kaskadę . Tylko aquael ma płaskie rurki więc z podłączeniem trzeba pokombinować . Po za tym słyszałem , że skimer juwela działa lepiej od eheima ( ten drugi miałem ) . Potem pewnie zmienisz jeszcze lampę , bo te światełko co masz nie jest najlepsze i jest słabe . Tak to już jest z tym Morskim hobby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Ariel napisał:

Dobrze by było jak by coś ściągało film powierzchniowy , można dokupić osobny lub taki co się podłącza pod kaskadę . Tylko aquael ma płaskie rurki więc z podłączeniem trzeba pokombinować . Po za tym słyszałem , że skimer juwela działa lepiej od eheima ( ten drugi miałem ) . Potem pewnie zmienisz jeszcze lampę , bo te światełko co masz nie jest najlepsze i jest słabe . Tak to już jest z tym Morskim hobby .

Czy ja już muszę kupić i zainstalować ten skimmer , czy w pierwszej kolejności cyrkulator a za jakiś czas skimmer ? . Fajne moto masz na fotce . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
29 minut temu, Stasiek napisał:

Czy ja już muszę kupić i zainstalować ten skimmer , czy w pierwszej kolejności cyrkulator a za jakiś czas skimmer ?

Najpierw kup cyrkulator , będzie ważniejszy niż skimer . Pomału skompletuj sprzęt i wtedy daj życie . Wiem ,że wszystko kosztuje , ale odrobina samozaparcia i przemyśleń i można coś dobrego kupić . W między czasie czytaj i pytaj jak czegoś nie wiesz , lub nie rozumiesz . 

 

31 minut temu, Stasiek napisał:

Fajne moto masz na fotce . 

Dzięki , szkoda że zimy mamy w Europie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Ariel napisał:
32 minuty temu, Ariel napisał:

Najpierw kup cyrkulator , będzie ważniejszy niż skimer

Czy cyrkulator JVP 100A na początek będzie dobry , czy zaraz kupić coś mocniejszego . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Stasiek napisał:

 

Powinieneś kupić coś ze sterowaniem i magnesem zamiast przyssawki . Wiem drożej wyjdzie , ale się opłaci . Może być jebao te najmniejsze , slw słabiej dmucha ale ma szerszy strumień ( to taka dolna półka co chodzi o sprzęt , ale dobrze działa i jest tańsza ) jeśli nie chcesz z Wifi to może jeszcze znajdziesz z normalnym sterownikiem . Potem jest Aqua medic ( to to samo , tylko z lepszą etykietą i ciut lepiej wyglada ) tylko trochę drożej . Potem są inne firmy i małe Tunze , ale miałem kilka sztuk i trochę je słychać , a wersje sterowane przy trybie pulsacyjnym dość hałasują i mocno nimi trzęsie , co przekłada się na rezonans i sporo kosztują . Ale ponoć ( mi się nie zdażyło , ale widziałem takie ) są sztuki co są ciche , mocne i działają naprawdę długo . Będziesz musiał pomyśleć nad lampą . I nie ma na zdjęciu filtra , a powinien już być . 
Co tam masz w tym filtrze ? O ile jest już założony .

Czym mierzysz zasolenie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Ariel napisał:

Co tam masz w tym filtrze ? O ile jest już założony

Filtr kaskadowy versmax 3 o przepływie 1200 l /h zasypany Aquaforest life bio fil . Pomiary zasolenia wykonywałem spławikiem Aqua medic  , zasolenie jest w zielonym polu na spławiku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli masz możliwość to sprawdź go u kogoś , lub w sklepie . Miałem kilka i kilka tefraktometrow i ostatni pokazywał 1.024 a było 1.030 , tylko raz się mi takie coś zdażyło , ale lepiej sprawdzić . Oświetlenie do twojego baniaka szukaj coś ponad 50W bo i tak skręcisz a jak poznasz co i jak to potem stwierdzisz , że było warto . Ale jeśli nie przeszkadza tobie białe światło i będzie sterowalne , to między 30-40 w wystarczy jeśli będzie świecić pełną mocą przez kilka godzin . Rano będziesz miał niebiesko i bardziej fluo i wieczorem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wybiorę do sklepu gdzie  kupiłem  ten miernik to poproszę  sprzedawcę żeby mi go sprawdził ,  co do lampy to muszę troszkę poświecić tą którą mam   ,jak wprowadzę jakieś życie to pomyślę o zakupie nowej lampy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Stasiek napisał:

Dzięki za sugestie ,o cyrkulatorze myślałem  i pewnie kupę cyrkulator . A ten skimmer jest  potrzebny ? . Skimmer to jest osobne urządzenie czy podłączane pod kaskadę ? 

Jeśli chodzi o cyrkulatory,to u mnie dmuchają dwa Coralia 900 i Voyager 1000,co prawda sterowania nie mają ale dają radę.Co do skimmera to obecnie mam SunSun 300 l/g na prawdę daje radę,a plus jest taki że nie trzeba wyjmować go z wody,żeby wymienić watę,cena też groszowa.Wcześniej miałem AquaNova  to nie ma porównania.A co do waty to na wierzch kaskady wyłóż,będzie dodatkowo filtrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Nowicjusz napisał:

Jeśli chodzi o cyrkulatory,to u mnie dmuchają dwa Coralia 900 i Voyager 1000,co prawda sterowania nie mają ale dają radę.Co do skimmera to obecnie mam SunSun 300 l/g

Jak Ty to wszystko mieścisz w ty małym akwa , masz może jakieś fotki jak to wygląda u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Stasiek napisał:

Jak Ty to wszystko mieścisz w ty małym akwa , masz może jakieś fotki jak to wygląda u Ciebie.

Mam temat założony Nowicjusz,opisy i zdjęcia jak to szło od początku.Możesz przejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×