Skocz do zawartości
klaudiakk

NemoLight II Power Aqua Marine 24W LED

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

potrzebuję fachowej porady - czy do akwarium o wymiarach 60x30x30 lampa NemoLight II Power Aqua Marine 24W LED będzie odpowiednia? Obsada jaką planuję, to korale miękkie i LPS. 

Szukałam na forum informacji na temat tejże lampy, ale nic nie znalazłam. 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedyś na innym forum jeśli dobrze pamietam ktoś już pytał o tą lampkę i mu odradzono . Jak spojrzałem na opis to moim zdaniem nie nada się do twojego zbiornika . Jeśli już to 2 sztuki , ale nie wiem czy to będzie opłacalne bo dwie lampy to już 1100 zł a to już trochę jest i można pomyśleć o czymś innym . Ogólnie do rozmiarów twojego zbiornika ciężko coś znaleźć ze patrząc na równomierne rozłożenie światła . 2 fluvale dały by radę i mają sterowanie przez bluetooth , ale to też wtedy drogo wychodzi . Popatrz na Chinki , oświetli całość i tanio wyjdzie . A nawet jak weźmiesz 120w to skręcisz i w razie jak się odwidzi zbiornik i przejdziesz na powiedzmy 60x50x50 to da radę , dla miękkich i lps . A jak coś zawsze można dodac za pare zł na przód i tył t5 

Ps: jest jeszcze wersja 48W ta by była dużo lepsza . Musisz wziąść jeszcze pod uwagę , że lampę skręcisz by było bardziej niebiesko i wtedy pewnie 30-40% mocy odejdzie .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuję za odpowiedź. :) 

Wcześniej zastanawiałam się jeszcze nad dwiema Aquael Leddy Slim DUO 2w1 marine+actinic LED 10W, ale obawiam się, że moc będzie zbyt niska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, klaudiakk napisał:

Ślicznie dziękuję za odpowiedź. :) 

Wcześniej zastanawiałam się jeszcze nad dwiema Aquael Leddy Slim DUO 2w1 marine+actinic LED 10W, ale obawiam się, że moc będzie zbyt niska. 

I się nie mylisz . Jeśli dobrze rozumiem to twój pierwszy baniaczek , a taki lubi szybko się powiększyć . Jak robisz zakupy do pierwszego to staraj się by był sprzęt dość dobry , łatwy w obsłudze i jak się uda to by można było go wykorzystać w przyszłości do nowego . Ja w poprzednim dałem lampę o wiele za mocną , ale wiedziałem , że będzie przesiadka na większe i teraz swieci nad nowym , po dołożeniu t5 a je też chciałem mieć jeśli będę chciał pociągnę też sps i zbiornik równo oświetli , cyrkulacja jest co prawda trochę za słaba , ale to kwestja dołożenia jeszcze jednej pompy , a nie kupno wszystkich nowych . Automatyczna dolewka też została , więc też jakieś pieniądze zaoszczędziłem . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaudiakk napisał:

60x30x30 lampa NemoLight II Power Aqua Marine 24W LED

Przy tym rozmiarze akwarium musiała byś celować w NemoLight II ale 48W Led. Widziałem zbiornik m.in pod taką lampą doświetlały go dodatkowo lampy T8. Zbiornik można powiedzieć w użyteczności publicznej z obsadą głównie miękką - delikatnie obmywaną. Pomimo lat upływających od startu owego zbiornika obsada w nim pozostawała na niezmienionym poziomie Coś tam rosło, ale niewiele ponad to udawało się wprowadzić. Światło było jedną z wielu bolączek owego zbiornika (napewno nie jedyną). Ale tak da się prowadzić zbiornik na lampie Nemo... jednak nie powala.
 

 

29 minut temu, klaudiakk napisał:

Aquael Leddy Slim DUO 2w1 marine+actinic LED 10W

Odpowiadając na pytanie musiała byś przeczytać odpowiedź dotyczącą lampki 24W Led jaką napisałem powyżej. Jeżeli planujesz standardową obsadę mieszaną czyli coś co daje sporo zabawy zwłaszcza na początku drogi (a może i na końcu drogi akwarysty) /zabawy z akwarystyką morską to postaw na przelicznik 1/1 tj 1W 1l netto zbiornika. I nie idź w półśrodki iż szpec od materkingu napisze iż 1W w LED odpowiada 2 czy 3 a może i 5W w T5... Podejście 1/1 ułatwi Ci życie i prowadzenie akwarium. Będzie ładnie, jasno i korale dostaną to czego będą najbardziej potrzebować.

Jest oczywiście droga wg mnie trudniejsza i bardziej wyboista czyli AZOX -> Koralowce Non Photosynthetic Corals - ale tę drogę pomimo teoretycznie mniejszego zapotrzebowania na światło nie polecam na początku zabaw z akwarystyką morską. Bo tu światło jest jednym z wielu szczegółów.

Planujesz 60x30x30 = 54L Chinka 165W Led - lampa działająca w oparciu o 2 kanały sterowane potencjometrami... co prawda nie da Ci frajdy wschodu, zachodu, będzie opcja włącz / wyłącz i w zasadzie to wystarczy do szczęścia, biały kanał jest przebudowany więc go pewnie skręcisz do 20% mocy a niebieski będzie szedł wyżej czyli 80-100%... Jest to wersja ekonomiczna. Są również lampy sterowalne ale zwróć uwagę aby kanał niebieskich led był kanałem dominującym... Wg mnie fajnym przelicznikiem światła niebieskiego do białego jest 2/1 a nawet 3/1. Inną drogę wytyczają lampy markowe = część z nich to również chińczyki sygnowane markami... Bo cóż obecnie nie jest produkowane w CHRL.

Co prawda kryterium cenowe nie jest żadnym oznaczeniem ale przy tym wymiarze poza wspomnianą typową Chinką koszt lamp będzie oscylować w okolicy 900+zł Maxspect, Spectra, PacyficSun, ATI, Giesemann itd. Lub wiecznie modyfikowane DIY - przez co te lampy stają się bezcenne ale może to być droga do pozornej oszczędności...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczona Waszymi odpowiedziami. :) 

Skoro na lampie nie ma co oszczędzać, to co powiedziecie na temat lamp Skylight? 

Edytowane przez klaudiakk
błąd w nazwie lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, klaudiakk napisał:

na temat lamp Skylight

Nie mam zdania - nie widziałem pod nią zbiorników...
Ale coś co się rzuca w oczy to :
Moc: 48W  Barwa: 5000-15000K (regulowana)
Ponadto informacja ze strony Trzmiel...
" Przeznaczona do zbiorników słodkowodnych o długości od 60 do 70 cm " Zapewne pytasz o AQI-60H Intense...
To przeznaczenie potwierdzało by się w temperaturze barwowej jaką lampa może wygenerować. I w wykresie
Skylight-AQI-Intense-60H-oswietlenie-LED

 

Dla porównania - nie sugeruj się opisem a jedynie wykresem barwowym poniżej marketingu.
Maxspect-Jump-Light-MJ-L165-lampa-oswiet

Tym różnią się lampy do akwarystyki morskiej od lamp do akwarystyki słodkowodnej... nie ma w nich pasma/długości fali 660 + albo jest zmarginalizowane. Tyle zauważyć można na pierwszy rzut oka porównując lampę słodkowodną z reef.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, chwialek napisał:

Nie mam zdania - nie widziałem pod nią zbiorników...
Ale coś co się rzuca w oczy to :
Moc: 48W  Barwa: 5000-15000K (regulowana)
Ponadto informacja ze strony Trzmiel...
" Przeznaczona do zbiorników słodkowodnych o długości od 60 do 70 cm " Zapewne pytasz o AQI-60H Intense...
To przeznaczenie potwierdzało by się w temperaturze barwowej jaką lampa może wygenerować. I w wykresie
Skylight-AQI-Intense-60H-oswietlenie-LED

 

Jest jeszcze ta 

https://allegro.pl/oferta/skylight-aqir-60s-fluo-10795059612

ale też nigdy nie widziałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...

Cytat

Lampy Skylight Fluo nie pojawiły się na rynku wczoraj. Są już z nami od ponad roku. Skurpulatnie testowane i poprawiene a efekt końcowy powala na kolana. Kilka fotografi z naszych zbiorników w których mieliśmy zaszczyt testować to rewelacyjne oświetlenie. Na żywo prezentuje się to o wiele lepiej:

I natrafić można na opis marketingowy - a efekty wizualne testowania?
Zdjęcia w treści były a w obrazach ni ma :(

Poza tematem tej konkretnej lampy to podziwiam kanały youtube i ich fanów dziękujących za testy... Dla mnie test lampy powienien polegać na tym iż robię fotkę przed zmianą lampy i np 3 miesiące, 6 miesięcy i 12 miesięcy pod stałym oświetleniem. Dopiero po takim okresie mogę powiedzieć coś więcej na temat danej zmiany. Tymczasem jak grzyby po deszczu pojawiają się superanckie opinie youtuberów bo otworzyłem paczkę, postawiłem lampę i jest super bo świeci, korale świecą... ale dłuższych testów ni widu ni słychu bo za dwa tygodnie "reklamodawca" chwali kolejny produkt cudowniejszy, piękniejszy bo kabelek w paczce był zawinięty w drugą stronę. A gdzie baniak pod tą lampą sprzed tygodniowego chwalenia ?

Kiedyś jak zwróciłem uwagę, próbując takiemu uzmysłowić iż to rezultat się liczy a nie odwijanie sreberka zostałem okrzyknięty hejterem, nie rozumiącym idei Unboxingu ... Ideę rozumię ale jak dla mnie chwalipost z odwijania sreberka, średnio istotny w przypadku akwarystyki morskiej. Daje jedynie pogląd co jest w pudełku...

Ale wracając do tematu: @klaudiakk poszukaj zbiorników dłużej oświetlanych daną lampą. Popatrz w ich historię jak rosły korale. Czy rosły czy tylko się wymieniały na inne. Oraz czy dana lampa świeci nad baniakiem dłużej niż przez czas recenzji i lokowania produktu. To chyba najbardziej sensowna forma oceny czy coś się nadaje czy też nie :)

Ja bym jej nie kupił bo wiele razy testowałem za swoje pieniążki produkty które nie koniecznie się sprawdziły... Mam z nich graciarnię i często stanowią "awaryjne" źródło zastępcze... Od pewnego czasu przed zakupem przeglądam, analizuję i 3 razy się zastanowię zanim coś zakupię. A i tak "gratów" mi przybywa... lubię sprawdzić coś i mieć własne zdanie.

Ostatnio brzmi ono -

nie stać mnie by oszczędzać i kupować coś 3 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@chwialek raczej ciężko będzie co kolwiek znaleźć o tej lampie . YouTube to tak jak mówisz jest dużo informacji , ale mnóstwo nie na temat , lub tak pobieżnie , że i tak się niczego nie dowiesz . Osobiście nie polecam takiej formy zdobywania informacji , bo często można się przejechać , potem zwiększenie kosztów o 100% na utrzymanie baniaka często decyduje o rezygnacji z niego . 
@klaudiakk popatrz ile ta lampa kosztuje , po dołożeniu dodatkowych środków można mieć konkretną lampę która ma dobre opinie i już swieci od kilku lat nad baniakami akwarystów , a nie YouTube - rów ( oni za dobre opinie mają profity , my piszemy jak jest ) . 
Masz już jakieś opcje , tania i sprawdzona Chinka i kilku krotnie droższa markowa lampa z ATI , Giesemann , Maxspect i wiele innych . Kwestia budżetu i zastanowienia się co będzie lepsze . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ariel ja bym dodał jeszcze kwestię serwisu... A to już tylko dlatego iż jak coś się nie psuje to u mnie się zepsuje - dlatego to zaczyna mieć coraz większe znaczenie.
Chinki... a są dostępne jeszcze te staroświeckie 2 kanałowe niebieski/biały z potencjometrami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, chwialek napisał:

@Ariel ja bym dodał jeszcze kwestię serwisu... A to już tylko dlatego iż jak coś się nie psuje to u mnie się zepsuje - dlatego to zaczyna mieć coraz większe znaczenie.
Chinki... a są dostępne jeszcze te staroświeckie 2 kanałowe niebieski/biały z potencjometrami ?

Ostatnio widziałem , więc powinny być na potencjometrach  , te z Wifi często miały problemy ze sterowaniem . Z serwisem to różnie bywa , a dobry i szybki serwis czasami ratuje nasz baniak . 
Ps : na amazonie nie dostępne , są za to na ebayu po 108€

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2021 o 16:20, klaudiakk napisał:

Jestem mile zaskoczona Waszymi odpowiedziami. :) 

Skoro na lampie nie ma co oszczędzać, to co powiedziecie na temat lamp Skylight

Powiem Ci tak dziwne te lampy wyszukujesz szukaj w sklepach typowo z akwarystyka morska 

pooglądaj lampy np. na https://erybka.pl/  https://reefshop.pl/  https://www.coralhouse.pl/  ps. lampy aquael bym sobie odpuścił szału nie ma a przeliczając moc na cenę to cos z górnej polki w takiej samej cenie bedzie

zobacz może NEMOLIGHT AQUA MARINE LAMPA LED 36W ma sterowanie ale lampy osobiście nie znam 

 

Edytowane przez azgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×