Skocz do zawartości
Mparmpagiorgos

Nowy baniak i problem z żywa skala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono 😁 półtora tygodnia temu wystartowalem nowy baniak. Jest tego 600l. Wsadziłem do środka żywa skalę w ilości 70kg. Niestety musiałem wyjechać i teraz widzę, że nic tak pięknie na skalę nie wyrosło jak aiptasie! Akwarium zalane było świeża solanka, w tej chwili dojrzewa. Zastanawiam się czy do walki z aiptasia nie posłużyć się no. Brzydalem. Ale nie za bardzo wiem czy mogę taka rybe wpuścić do tego akwarium. Ktoś temat przerabiał? 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, Bart1996 napisał:

Skąd ogarnales żywa skalę? 

Pewnie od kogoś z baniaka skoro mnóstwo różyczek jest . 

 

10 godzin temu, Mparmpagiorgos napisał:

półtora tygodnia temu wystartowalem nowy baniak

Gratuluje i życzę sukcesów . Ale jeszcze za wcześnie na reakcje ze strony pupili . Możesz sam kupić środek na róże i stosować puki baniak młody . Albo poczekać i kupić krewetki , tylko sporą gromadkę , nie karmić ich to będą jadły . Ale tak jak mówię jeszcze baniak za młody , plus krewetek jest taki że dojdą tam gdzie brzydal nie wlezie . Za to póżniej jeśli nie będą karmione , to będzie problem z koralami . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyrzucił ta skalę i włożył coś innego. 

Nigdy nie wiesz czy akurat osobnika którego kupisz czy to brzydal czy krewetki będzie to wsuwac, a czytając ogłoszenia i różne posty naprawdę bywa różnie 😁

Może wrzuć fotkę baniaka? 😋 zobaczymy czy bardzo jest źle 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 minuty temu, Bart1996 napisał:

Może wrzuć fotkę baniaka? 😋 zobaczymy czy bardzo jest źle 😁

👍 popieram , resztę biorąc moje doświadczenia nie . Ale zależy jeszcze od skały i czy nowa , używana , bo sporo można wyprać , wszystko zależy od czasu i czy masz cierpliwość . Ale co ja tam wiem , dziś kupuje się wszystko i jeszcze dziś wszystko śmiga . Albo stary jestem , albo …… 

22 minuty temu, Bart1996 napisał:

czytając ogłoszenia i różne posty naprawdę bywa różnie 😁

Tak jest , ale 99% karmi już baniak i moim zdaniem tu jest problem . Teraz miałem róże tylko jedną , skałę wyciągłem i załatwiłem badziew . Ale co zrobić jak wszystko podklejone , lub mamy już powiedzmy roczny baniak ? . 
Ps: Bart ma racje , pokaz baniak , załóż temat w odpowiednim dziale i opisuj co tam masz , co kupiłeś . Wtedy jak coś się dzieje za kilka miesięcy ktoś zawsze pomoże , może nie na zaraz , ale kilka godzin i uzyskasz pomoc . Dobrze jak ktoś inny wie co jak robiłeś , bo patrzy z drugiej strony i może pomóc.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wstawiam zdjęcie niechcianych piękności. Niestety musiały być dobrze schowane, że ich nie dostrzegłem. Podczas mojego wyjazdu nieźle się zadomowiły! Czytam o sposobach na wodę utlenioną, wrzątek, oraz chemię. Ktoś z was walczył tymi metodami? 

IMG_20211027_094944.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było warunków że byś je zobaczył, one też żyją 😁

Raczej napewno jest ich więcej .. 

Ja bym wymienił skałę😏

A walczyć nie ma co, bardziej rozsiejesz chyba że wyjmiesz kawałek skały i potraktujesz palnikiem ale jeśli jest w głębszej szczelinie może to nie wypalić. U mnie kwasek ani środek na aiptasie nie pomógł 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Bart1996 napisał:

Nie było warunków że byś je zobaczył, one też żyją 😁

Raczej napewno jest ich więcej .. 

Ja bym wymienił skałę😏

A walczyć nie ma co, bardziej rozsiejesz chyba że wyjmiesz kawałek skały i potraktujesz palnikiem ale jeśli jest w głębszej szczelinie może to nie wypalić. U mnie kwasek ani środek na aiptasie nie pomógł 😏

Aż tak trudno je zwalczyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Bart1996 napisał:

Ja bym wymienił skałę😏

A potem przyjdzie różyczka z koralami i będzie znów skałę wymieniał ?😶🙄

 

42 minuty temu, Mparmpagiorgos napisał:

 tak trudno je zwalczyć

Poczekaj aż parametry pozwolą wpuścić krewetki i ekipę czyszcząca . Baniaka. UE będziesz karmił , bo ryb nie będzie . Krewetki załatwia sprawę jak nie będą karmione . Sprawdzone na moim baniaku i paru innych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Ariel napisał:

A potem przyjdzie różyczka z koralami i będzie znów skałę wymieniał ?😶🙄


 

No ale to zdarzy się jedna i nie jest pewne z którym z koleji i czy wogole przyniesie

A teraz zacznie się walka, nie życząc oczywiście ale przesadzi ze specyfikami i odbije sie to napewno a po okazach widać że łatwa walka to nie będzie 🤷‍♂️

Póki nie ma korali pozbył bym się chociaż tych kawałków gdzie są róże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
39 minut temu, Bart1996 napisał:

No ale to zdarzy się jedna i nie jest pewne z którym z koleji i czy wogole przyniesie

A teraz zacznie się walka, nie życząc oczywiście ale przesadzi ze specyfikami i odbije sie to napewno a po okazach widać że łatwa walka to nie będzie 🤷‍♂️

Póki nie ma korali pozbył bym się chociaż tych kawałków gdzie są róże

Spokojnie jak na wojnie , badziew zawsze się trafi , łatwo się rozsiewa i można przynieść i nic nie widzieć , a potem po kilku tygodniach okaz 0,5mm , więc skały z takiego powodu bym nie skreślał . Tym bardziej że może być nie widoczna i wywali tylko te duże , a te co dopiero rosną będą nadal . A teraz można bez problemowo działać , co prawda potrwa to jakiś czas , ale ja na przykład uparty jestem . No ale każdy ma swoje zdanie , nie trzeba się zgadzać , ale można się szanować . I tak nie mamy wpływu na to co zrobi właściciel . Jedno jest pewne , ryba sobie nie poradzi. Ale krewetki i ślimaki już tak , bo dojdą praktycznie wszędzie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Mparmpagiorgos napisał:

Problem rozwiązała natura :) Parametry stabilne,  wpuscilem ryby. Mój Helmon ti istny zarlok. Szarpie aiptasie jak reksio szynke 😁

Fajnie , że jesteś zadowolony . Ale on nie wszędzie dojdzie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Ariel napisał:

Fajnie , że jesteś zadowolony . Ale on nie wszędzie dojdzie . 

I tak się cieszę, że zwalcza to co jest :) naprawdę świetnie mu idzie! Krewetki i ślimaki zamówione, więc za chwilę będzie też i inna obsada walcząca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×