Skocz do zawartości
Bvc20

Pierwsze w zyciu morskie 450l

Jak Ci sie podoba moje akwarium  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak Ci sie podoba moje akwarium

    • Dno
      12
    • Wstrzymuje sie od opini zobacze jak bedzie dalej
      18
    • Moze byc
      3
    • Fajne
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Hepatusa do tak świeżego akwarium? Hmmm. Nie wiem czy gratulować......odwagi :ok:, czy może nie bardzo :D. Ale trzymam kciuki. Fajnie to akwarium wygląda na tym wapieniu, oby tylko nie puszczał czegoś do wody.

Możesz dać fotkę całości teraz gdy woda się wyklarowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i za wczesnie "odwago" moze glupota ale dzieci cisna no i ja tez nie moge sie juz doczekac zdaje sobie sprawe z ryzyka utraty mieszkancow .

I tak przy okazji moze ktos wie jak nazywaja sie te male niebieskie mam ich 4 szt

2721_thumb.attach

2722_thumb.attach

2723_thumb.attach

2724_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze i za wczesnie "odwago" moze glupota ale dzieci cisna no i ja tez nie moge sie juz doczekac zdaje sobie sprawe z ryzyka utraty mieszkancow .

I tak przy okazji moze ktos wie jak nazywaja sie te male niebieskie mam ich 4 szt

co do rybki, to z daleka wygląda na Chrysiptera taupou

a jeśli chodzi o odpieniacz, zasadniczo zaleca się odpieniacze lekko przewymiarowane. mozna przyjąć, że w większości x2. owszem, widuje się zbiorniki bez odpieniacza, ale z tego co ja zauważyłam, to są to zbiorniki bez rybek, lub z napradę małą ilością ryb. i raczej wszystkie z odpieniaczem startowały, potem w miarę "dorosłości" zbiornika były odstawiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze trafiles bo jest bardzo podobna do tej co mi napisales nazwe dzieki a odpieniacz dogadalem sie ze sprzedawsa ze zamienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze trafiles bo jest bardzo podobna do tej co mi napisales nazwe dzieki a odpieniacz dogadalem sie ze sprzedawsa ze zamienie

to dobrze, że zamienisz odpieniacz na mocniejszy.

i cieszę się, że trafiłam co do rybki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryby?? ;/ bez obrazy ,ale głupota i szkoda rybek tyle ich ginie podczas transportu , chyba morszczyzna powinna być jeszcze droższa to przynajmniej osoby które by kupowały rybkę to by się 2 razy zastanowiły zanim by ją wzięły .... ale trzymam kciuki ,aby CI się uchowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam Nika za "łeś" a rybki narazie chemia wody jest ok i tez mam nadzieje ze przezyja . A koszty ryb nie maja znaczenia jak by byly drozsze to tez by byly presja dzieci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj raczej nie chodzilo o cene rybek ... i czy stac Cie na kupowanie nowych za kilka dni np. :)

...tylko o to, ze te zywe stworzenia narazone zostaly na ... warunki dojrzewajacego zbiornika... i moga tego nie przezyc... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepraszam Nika za "łeś" ...

nie ma sprawy :), poprawiłam bo często przy "rybnych" forach, z góry zakłada się że piesz ON nie ONA :)

...a rybki narazie chemia wody jest ok i tez mam nadzieje ze przezyja . A koszty ryb nie maja znaczenia jak by byly drozsze to tez by byly presja dzieci :)

tu Borys napisał słusznie, chodzi o żywe stworzenie nie o pieniądze. wiem jak to jest gdy nieletni akwarysta naciska, uwierz! ale od samego początku ja próbuję uczyć, że życie jest ważne. żeby nas cieszyło nowe stworzonko musi być zdrowe i szczęśliwe.

zbiornik masz bardzo młodziutki, i do tego ten tuf wapienny... przemyśl to, jak radzili Ci wcześniej Koledzy. no bo w końcu na czym u Ciebie oprze się filtracja? te 25kg LR, którą zamierzasz nabyć nie wiem czy da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz teraz nic nie zrobie ryb nie oddam bo nie mam gdzie , a zycie ruszylo sie w moim zbiorniku piasek dostal czerwonych plam i to samo stalo sie z skalami mysle ze ryby przezyja juz sa tydzien i nie widac by cos im szkodzilo kondycja dobra jedza nie widac oznak choroby a i jeszcze jedno wlasnie zamowilem sumpa powiedzieli ze bedzie gotowy w nastepnym tygodniu . szawke nie mam przystosowana do sumpa wiec bedzie podzielony na 2 czesci w jednej bedzie filtracja okolo 50l i w drugiej skimer i pompa powrotna tez 50l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie otrzymalem sumpa ale odpale go dopiero po nowym roku nie mam przelewu do wody polaczenia pomiedzy dwoma akwariami i nowego skimera ale mysle ze do polowy stycznia bede mial wszystko i dodam jeszcze ze rybki zyja czuja sie swietnie i pojawily sie nowe glony na skalach i tez maly grzybek i z tego powodu dokupilem jedna skalke na ktorej sa grzyby i cos zielonego . krewetka pozostawila wylinke to chyba tez dobra wiadomosc ze w akwarium dzieje sie dobrze

2796_thumb.attach

2797_thumb.attach

2798_thumb.attach

2799_thumb.attach

2800_thumb.attach

2801_thumb.attach

2802_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bvc20

1. Jak poprzednicy odradzam tuf, nie będę się powtarzał.

2. Masz zbiornik podobny do mojego i pompę 12000l/h z tego co rozumiem. Pisałeś że ma niby mieć jakieś rozdzielenie. U mnie jest cyrkulacja około 16000l/h ale z 4 pomp łącznie.

3. Czy wymieniłeś już żarniki i czy masz do tego dołożone jakieś T5 niebieskie ? Jeśli tak to napisz ile i jakie żarniki.

4. Z ostatnich zdjęć widzę, że już pojawiają się problemy. OKRZEMKI to ten nalot na skale i zapewne na piasku też jest. Dodatkowo na zdjęciu 4 to czerwone to cyjano (zbierają się na tym bąbelki zapewne) któe powstają w miejscach o słabym ruchu wody

5. Wielkie szczęście z tym hepatusem masz, ja swojego wpuściłem jak miałem 4 krewetki i był obsypany przez 2 tygodnie.

6. Odpieniacz jaki ja mam to Deltec APF 600 i wydaje mi się odpowiedni do zbiornika. Zależy wszystko oczywiście od tego ile ryb będziesz miał, bo jak będzie ich gęsto to pomyślałbym o jeszcze większym. Ja mam łącznie 16 ryb 4 krewetki 2 rozgwiazdy 1 wężowidło i nie wiem czy zaryzykuje jeszcze coś więcej. Zwłąszcza jeśli chodzi o pokolce na przykład.

P.S.

Dlaczego tak bywa, iż ludzie zaczynają mając cząstkową wiedzę w jak to zostało już określone sposób odwrotny niż się powinno ???

Bvc20 poczytaj trochę więcej, a może tragedii nie będzie. (jeśli chodzi o okrzemki to polecam użycie preparatów usuwających fosforany, które wydziela cała ta martwa skała)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nalot to nie wiem czy to okrzemki z nimi mialem do czynienia w tropikalnym i wygladalo to jak pedzelki ale moze sie myle poslucham cie i znajde cos na te fosforany .

dolacze fotke na zblizeniu moze to upewni cie w twojej diagnozie

jesli chodzi o zarniki to kupilem aqualine 10000 150w 2 sztuki do moich halogenow i okazalo sie ze te haloheny to nie takie jak powinny byc i teraz jestem w trakcie zalatwiania lampy nie wiem jak dlugo to potrwa . oswietlenie terazniejsze to 3 aqua 50w jazeniowki 1 bluemoon i 30 niebieskich LED jako nocne skimer narazie mam tez co pisalem ale gdy odpale sumpa to wymienie na wiekrzy obsada narazie to blazenek(nemo) niebieska(przyjaciulka nemo) cztery male niebieskie Chrysiptera taupou krewetka z czerwonym paskiem i 3 grzybki i jeden jakis ukwial maly

2804_thumb.attach

2805_thumb.attach

2806_thumb.attach

2807_thumb.attach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam akwarium o podobnym litrażu do Twojego i... mimo iż sama jeszcze niewiele wiem, włos mi się jeży jak czytam Twoje wypowiedzi. Masz dzieci, jesteś dorosłym człowiekiem i nie wmówisz mi, że dziecku się odmówić nie da i kupujesz wszystko o co poprosi. Start bez odpieniacza, bez LR, bez odpowiedniego oświetlenia z zerową wiedzą na temat akwarystyki morskiej. Teraz doczytałam, że sumpa dopiero odpalasz. Ale kasa na życie się znalazła. Nie potrafisz nawet nazwać zwierząt, które już posiadasz, co pozwala mi na wysnucie wniosku, że w ogóle nie czytałeś na temat ich wymagań. Jakiś ukwiał też się znalazł... a to wszystko zanim zbiornik zdążył dojrzeć. Przepraszam za ostry ton, ale ogarnij się, zacznij czytać i pytać w razie wątpliwości ZANIM cokolwiek kupisz.

Mimo wszystko trzymam kciuki, żeby się udało i jakimś cudem te zwierzaczki przeżyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za kazda krytyke i czytam wiele ale w ten sam sposub zaczynalem z akwarium slodkim i nie mialem przykrych doswiadczen . z morszczyzna nie mialem do czynienia i zaczolem nie majac zadnej wiedzy na dzien dzisiejszy zadna ryba nie zginela wszystkie czuja sie swietnie wiec mysle ze nie jest tak zle poprostu wszystko idzie w dobrym kierunku . jak napisalem w temacie pierwsze w zyciu morskie akwarium . jezeli zgina ryby czy inne zyjadka wtedy bede mial do siebie pretensje i napewno nie bedzie mi milo narazie jestem zadowolony z wynikow i z tego ze mnie krytykujecie ale wolal bym wiecej porad ktore pomogly by mojemu zyciu w akwarium .

ps

jezeli chodzi o ryby to wszyscy mowia ze sa kosztowne a za te ryby zaplacilem strasznie male pieniadze w porownaniu nie wiecej niz 1% do calego sprzetu ktory juz zgromadzilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ja bym nie była dumna z eksperymentowania na żywych stworzeniach.

2. Jaki odpieniacz teraz masz?

3. Jakie oświetlenie? Coś wspominałeś, że kupiłeś oprawki przemysłowe i teraz dokupujesz żarniki. Jakie żarniki? Ile K, jaka moc oświetlenia?

4. Nadal masz tego fluvala?

5. Podłączyłeś już sumpa?

6. Co spowodowało, że masz 2 sumpy? Jak to będzie działać?

7. Jakie masz pompy obiegowe?

8. Dokupiłeś jeszcze jakąś pompę cyrkulacyjną?

9. Jak rozwiążesz chłodzenie akwarium latem?

10. Masz filtr DI?

11. Co jaki czas robisz podmianki wody?

12. Jaki masz system uzupełniania odparowanej wody? Automatyzacja czy codziennie dolewasz?

13. Jaki masz plan obasdy? (ryby + korale)

14. Jakie masz parametry wody?

15. Jakiej marki testy posiadasz?

16. Czym karmisz ryby?

I na końcu z czystej ciekawości: jaki Ci się sprzęt jeszcze udało zgromadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za kazda krytyke i czytam wiele ...

z morszczyzna nie mialem do czynienia i zaczolem nie majac zadnej wiedzy ... jak napisalem w temacie pierwsze w zyciu morskie akwarium . jezeli zgina ryby czy inne zyjadka wtedy bede mial do siebie pretensje i napewno nie bedzie mi milo narazie jestem zadowolony z wynikow i z tego ze mnie krytykujecie ale wolal bym wiecej porad ktore pomogly by mojemu zyciu w akwarium .

....

bardzo dobrze, że czytasz! sam będziesz potrafił ocenić co zrobiłeś dobrze a co źle. i dobrze, że za krytykę się nie obrażasz.

źle że zacząłeś bez żadnej wiedzy, bo mimo Twoich najlepszych chęci całość "ociera" się jednak o eksperymentowanie. i to co mnie trochę razi, nie korzystasz z rad i doświadczeń innych. a to jest ta naprawdę nieoceniona pomoc. jeżeli już trochę poczytałeś. to wiesz, ze i światło i cyrkulację dobieramy do planowanej obsady. tak jak filtrację. i cały czas się zastanawiam, dlaczego uparcie obstajesz przy tufie wapiennym? ponawiam pytanie, które zadałam ciut wcześniej-na czym planujesz oprzeć filtrację?

pomimo tego, ze wiele osób Ci podpowiada, nie do końca to przyjmujesz i w efekcie końcowym możesz doprowadzić do kłopotów. które to z kolei skutecznie zniechęcą Cię do morskiego zbiornika, a przecież nie o to chodzi.

trudno dawać rady i podpowiadać, jeżeli sama "podstawa" jest nieodpowiednia i nic z tym nie robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego uwazasz ze nic z tym nie robie jak pompy cyrkulacyjne na dzien dzisiejszy mam 2 jedna http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280426949321&ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

druga mniejsza 2000l/h z starego filtra zewnetrznego + fluval fx5 ktory chodzi ma tez 2300l/h mysle ze na moj zbiornik ktory w tym momencie nie jest napelniony do konca woda ze wzgledu na skimer 14300l/h przeplywu wody to dosc swiatlo na dzien dzisiejszy 3 X t5 swietlowki +jedna blu +diody niebieskie

do jak doczytalem wystarczajace do ukwialow miekkich

do momentu nie kupienia halogenow i odpalenia sumpa nie mam zamiaru zwiekrzac obsady

a jezeli chodzi o skimer to dziala w zbiorniku jak bedzie sump to go wymienie . obecnie ilosc wody to okolo 300l - 350l wiec filtracja jest wystarczajaca .

wszystko to co opisalem jest to sluchanie tego co mowicie i za to dziekuje prosze o wiecej porad i napewno bede w przyszlosci wdrazal je w zycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×