Skocz do zawartości
Boos82

Początek- zakupy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.09.2022 o 16:34, Boos82 napisał:

Czy tak zabezpieczone cyrkulatory wystarczą by nie wciągło ukwiała ? Czy wylot też musi być zabezpieczony ? 

 

Na tyle Ukwiałów co mam a chyba będzie z 5 rok jeszcze mi żadnego nie zmielało czy też wciągnęło, ale jak już zabezpieczasz to jednak coś o mniejszych oczkach  , wylot nie trzeba zabezpieczać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa ukwiały. Mały zielony jak wyciągiem go z doniczki i wsadziłem w skałę to od trzech tygodni siedzi w miejscu ( widocznie mu pasuje) a czerwony jak wyjąłem z doniczki to na drugi dzień już zmienił swoje miejsce . Nie przeszkadza mi za bardzo że se poszedł bo mam mało korali jeszcze więc szkody nie narobił a ulokował się też w fajnym miejscu.😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pożyjemy zobaczymy.  

4 godziny temu, JaRRoT napisał:

Na tyle Ukwiałów co mam a chyba będzie z 5 rok jeszcze mi żadnego nie zmielało czy też wciągnęło, ale jak już zabezpieczasz to jednak coś o mniejszych oczkach  , wylot nie trzeba zabezpieczać 😉

To znaczy ile ? I jakie odmiany ? 

 

3 godziny temu, Boos82 napisał:

Mały zielony

 

3 godziny temu, Boos82 napisał:

a czerwony

To znaczy jakie ? 

Musisz wiedzieć co masz , w baniaku . A kolor to kolor . Liczy się nazwa i odmiana . 

Przyda się to potem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ariel napisał:

To znaczy jakie

entacmaea quadricolor  

Ale już pisałem w temacie jakie to ukwiały 😉

Edytowane przez Boos82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Boos82 napisał:

entacmaea quadricolor  

Ale już pisałem w temacie jakie to ukwiały 😉

Sorki , nie zauważyłem. 

Quadri nie parzą tak mocno i potrafią siedzieć po kilka lat w jednym miejscu zanim się ruszą . Potrafią jednak odczepić się i płynąć z prądem , by znaleźć odpowiednie miejsce . 

Gorzej z końskimi , czy dywanowymi te parzą wszystko jak leci i to bardzo mocno . Ze wszystkich Ukwiałów jakie miałem , quadri najwięcej u mnie chodziły,  ale to pewnie przez to że miałem inne ukwiały w baniaku . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te dwa zoa mogą być blisko siebie czy lepiej je odseparować?

16641007755661228987049778168459.jpg

I jeszcze jedno🙂 . Mam w filtrze wewnętrznym siporax poukładany w koszykach po oryginalnym cirax z juwela . Tylko te koszyki po prawie roku strasznie porosły różnym "badziewiem"  i mogę zmieścić max 4 takie koszyki. Czy może będzie lepszym rozwiązaniem przesypać ten siporax do siatki ? (Wtedy zmieści mi się jeszcze około litr więcej )

IMG_20220923_095340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Boos82 napisał:

Mam w filtrze wewnętrznym siporax poukładany w koszykach po oryginalnym cirax z juwela . Tylko te koszyki po prawie roku strasznie porosły różnym "badziewiem" 

To samo mam u siebie, tylko cierpliwości nie miałem tak ładnie poukładać 🤗

Woda z podmiany, szczotka i …

tak co czas jakiś 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzicie może jakie pompy cyrkulacyjne są dobre do mojego zbiornika( i w miarę niedrogie) ? Na tą chwilę mam 2szt jebao RW4 (4000L/H) ale nie jestem z nich zadowolony. Jedna z nich ma problemy z ruszeniem a poza tym jakoś słabo dmuchają ( nawet w trybie ciągłym na 100%) Do mieszania świeżej solanki mam pompę 2600-8000L/H i ta nawet na najwolniejszym biegu robi mi pralkę w akwarium, tylko że ma lekko uszkodzony kabel i nie dam jej do głównego zbiornika.  Wymiary zbiornika to 70x50x60. Szerokość x głębokość x wysokość  

Myślałem o 2x Tunze 6045 ale chcę poznać waszą opinię. Proszę.

I jeszcze jedno pytanko. Czy płyta z tworzywa sztucznego ABS nadaje się żeby zrobić filtr kasetowy do akwarium morskiego? 

Edytowane przez Boos82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2022 o 06:55, Boos82 napisał:

Myślałem o 2x Tunze 6045 ale chcę poznać waszą opinię. Proszę.

 

Nikt się nie wypowiedział w tej sprawie , ale to nie szkodzi. Doczytałem w dziale technicznym że cyrkulatory Sicce są fajne ale niestety za długo bym musiał czekać na dostawę więc zdecydowałem się na : Aqua Medic SmartDrift 7.1. 

Ponoć są ciche🙂

Jeszcze dzisiaj wstawię do akwarium i zobaczymy jak kręci - podzielę się z wami opinią 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Boos82 napisał:

Nikt się nie wypowiedział w tej sprawie , ale to nie szkodzi. Doczytałem w dziale technicznym że cyrkulatory Sicce są fajne ale niestety za długo bym musiał czekać na dostawę więc zdecydowałem się na : Aqua Medic SmartDrift 7.1. 

Ponoć są ciche🙂

Jeszcze dzisiaj wstawię do akwarium i zobaczymy jak kręci - podzielę się z wami opinią 😉

Jakoś mi przeleciało i nie zauważyłem Twojego posta .

AM i Jebao to to samo obie są ciche I mają te same problemy , sterowanie przez wifi działa lepiej w AM , ale również błędy wywala . Tunze czasami są głośne,  a na początku 1-2 tygodnie to praktycznie wszystkie tunze są głośne. 

Ale coś o o pompach już gdzieś wspominałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ariel napisał:

Tunze czasami są głośne,  a na początku 1-2 tygodnie to praktycznie wszystkie tunze są głośne. 

Tylko te Tunze 6045 są zasilane bezpośrednio z sieci a nie przez zasilacz wiec z nich zrezygnowałem z obawy o bezpieczeństwo ( może nie słusznie)😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Boos82 napisał:

Tylko te Tunze 6045 są zasilane bezpośrednio z sieci a nie przez zasilacz wiec z nich zrezygnowałem z obawy o bezpieczeństwo ( może nie słusznie)😁

Masz grzałkę ? 🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2022 o 10:19, Ariel napisał:

Masz grzałkę ? 🤣🤣

A mam. W szafce😁. Specjalnie zrobiłem sobie dwie pokrywy na akwarium by utrzymać temperaturę wody i bez grzałki przez cały rok miałem temperaturę wody 24-25 stopni. Nie ukrywam że przez to też chciałem zaoszczędzić na opłatach za prąd 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie? Próbowałem sam to znaleźć w internecie tylko nie wiedziałem jak to sformułować. Na środku tej euphili jest taki jak by balonik średnicy około 2cm . Co to może być waszym zdaniem? Ona się tak dzieli czy to jakaś choroba? 

IMG_20221103_112002.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Boos82 napisał:

W końcu znalazłem na jednym z filmów odpowiedź na moje pytanie.

To podziel się wiedzą, też jestem ciekaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Raff2022 napisał:

To podziel się wiedzą, też jestem ciekaw

Główka korala się dzieli. Tak po prostu się rozmnaża . Na filmiku w necie widziałem kilka rodzajów euphili z takim samym balonikiem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×