Skocz do zawartości
Boos82

Początek- zakupy

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dino tak wysypało swojego czasu że zadusiło kila korali. Ja tylko odsyłałem co mogłem,  przedmuchiwalem skałę i wymiana nawet 2x dziennie wata w filtrze i samo z czasem odeszło(raz dolałem NO3" z głupoty" bo miałem zerowe ale to nic nie dało )

Edytowane przez Boos82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jajka od ślimakow . To chyba od tego co na zdjęciu. Zeskrobywać to czy lepiej zostawić? Sporo takich już po 2mm pełza mi po szybie przedniej i nie wiem czy moje codzienne czyszczenie szyby lepiej nie odpuścić by zwiększyć tego populację .

20220525_185840.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz czyścić szybę bez obaw i tak się rozmnożą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzicie może jakaś automatyczna dolewkę która będzie pasowała do głównego zbiornika 200L ? 

Do teraz miałem AM ale już drugi raz padły czujniki poziomu .( Nie polecam tej dolewki)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczna dolewka Levelautomatic Milestone z pompą. Taką mam po przejściu przez kilka innych produkcji i mogę ją polecić. Bez wad nie jest bo trzeba wyjątkowo ostrożnie dokręcać mocowanie czujnika na szybę gdyż uchwyt pęka z wyjątkową łatwością.

Poza tą małą niedogodnością działa. Pompa jak siądzie to wymiana nie jest jakoś specjalnie kosztowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, chwialek napisał:

Automatyczna dolewka Levelautomatic Milestone z pompą

Działa nieźle, ale pod warunkiem, że co miesiąc czyści się czujnik optyczny. Ja moczę go 1-2 godz. w occie spirytusowym . Jeśli jeszcze raz mi się zawiesi wymieniam na coś grawitacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, chwialek napisał:

Automatyczna dolewka Levelautomatic Milestone z pompą. Taką mam po przejściu przez kilka innych produkcji i mogę ją polecić. Bez wad nie jest bo trzeba wyjątkowo ostrożnie dokręcać mocowanie czujnika na szybę gdyż uchwyt pęka z wyjątkową łatwością.

Poza tą małą niedogodnością działa. Pompa jak siądzie to wymiana nie jest jakoś specjalnie kosztowna.

Właśnie kupiłem. Podziękuję :D Dwa dni dolewała i d*pa. Czujnik chyba padł. Jednak najlepsze sprawdzone pływakowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem pływakowe 6 miesięcy i dwa razy padły oba czujniki (podstawowy i awaryjny) więc muszę to zmienić na coś innego jeszcze przed urlopem. 

Dokładnie taka mam teraz

Aqua Medic Refill System 2.0 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Raff2022 napisał:

Działa nieźle, ale pod warunkiem, że co miesiąc czyści się czujnik optyczny. Ja moczę go 1-2 godz. w occie spirytusowym . Jeśli jeszcze raz mi się zawiesi wymieniam na coś grawitacyjnego.

Swojej nie czysciłem z pół roku... kiedyś pewnie się zawiesi.

Dolewka jest w miejscu gdzie światło nie dociera więc nie zarasta albo zwyczajnie mam farta. Przez 3-4 lata była czyszczona może z 6 razy nigdy bardziej niż wytarcie czujnika i przeszczotkowanie szczotką do rąk. Film bakteryjny ręką przecieram częściej.

W tym czasie poza złamanym trzymadełkiem siadła pompka więc mam kolejną pompkę.

Z dolewkami miałem różne przygody od przeropienia obudowy po pożar. A ta działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, Boos82 napisał:

Doradzicie może jakaś automatyczna dolewkę która będzie pasowała do głównego zbiornika 200L ? 

Do teraz miałem AM ale już drugi raz padły czujniki poziomu .( Nie polecam tej dolewki)

 

Mam tunze i bezawaryjny to fakt, czujniki działający bez zarzutu, ale...pompa cholernie głośna jednak można wymienić, i najgorsze ale, czyli jak wyłączysz i włączysz, czy też zabraknie prądu i ponownie się załączy, to choćbyś miał mega wysoki poziom, to i tak przez chwilę będzie dolewać wodę! Chore!!! Mi to akurat zbytnio nie przeszkadza(głośność), bo odpieniacz w nocy nie pracuje, czyli poziom w górę i nic nocą nie dolewa, ale upierdliwe to jest. Tak na marginesie, to cały sprzęt tunze jest mocno przereklamowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Levelautomatic Milestone wydaje się być dobrym pomysłem. Ma oba czujniki ponad wodą a to zaleta. Z poprzednią miałem problem jak ślimak się uczepił i nie przestawało dolewać wody. Dobrze że śpię w pokoju gdzie stoi akwarium i mam lekki i wyczulony sen na dziwne dźwięki więc nic strasznego się nie stało .  Muszę tylko poszukać sklepu co wyśle dolewkę za granicę bo w DE nigdzie nie mogę znaleźć tej dolewki .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wcześniej miałem tunze na pływaku i czujniku optycznym nie pamiętam dokładnie jak długo ale 7 lat na pewno,  teraz jest u znajomego więc ma jakieś 9 lat i działa nic się z nią nie dzieje , oczywiście pompa jest do wymiany bo głośna strasznie , ale znajomemu nie przeszkadza.  Teraz mam taką samą dolewkę i jak narazie działa,  w orginale w moim baniaku jest pływakowa/ grawitacyjna i z tego co wiem to one też działają,  wadą jest uszczelka która potrafi po iluś tam ..... przepuszczać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Boos82 napisał:

Który to model tego Tunze?

 

 

5017.000

 

14 minut temu, woldi napisał:

Mam tunze i bezawaryjny to fakt, czujniki działający bez zarzutu, ale...pompa cholernie głośna jednak można wymienić, i najgorsze ale, czyli jak wyłączysz i włączysz, czy też zabraknie prądu i ponownie się załączy, to choćbyś miał mega wysoki poziom, to i tak przez chwilę będzie dolewać wodę! Chore!!! Mi to akurat zbytnio nie przeszkadza(głośność), bo odpieniacz w nocy nie pracuje, czyli poziom w górę i nic nocą nie dolewa, ale upierdliwe to jest. Tak na marginesie, to cały sprzęt tunze jest mocno przereklamowany. 

Jak z każdym urządzeniem zależy na co trafisz . Ale pompy są głośne od dolewki , nawet nowe . Ciszej działają w plastikowych pojemnikach o jakieś 90% bo nie ma rezonansu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie chodzi o rezonans(pudełko plastikowe nic tu w tej kwestii nie zmieni), bo mam ją podwieszoną w toni odpowiednio zabezpieczoną, a zwyczajnie pompa jest głośna o czym wszyscy jej użytkownicy dobrze wiedzą, ale jak już pisałem mi to nie przeszkadza, bo w nocy się nie załącza. Natomiast drugi feler, o którym wspominałem jest zwyczajnie wkur.....i nienormalny 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, woldi napisał:

Nie chodzi o rezonans(pudełko plastikowe nic tu w tej kwestii nie zmieni), bo mam ją podwieszoną w toni odpowiednio zabezpieczoną, a zwyczajnie pompa jest głośna o czym wszyscy jej użytkownicy dobrze wiedzą, ale jak już pisałem mi to nie przeszkadza, bo w nocy się nie załącza. Natomiast drugi feler, o którym wspominałem jest zwyczajnie wkur.....i nienormalny 

Jak by nic nie zmieniło to bym nadal miał szklany pojemnik na ro , w dodatku teraz mam dolewkę na zewnątrz szafki bo w środku się nie zmieści.  Wiem co piszę , a te 100ml czy 200 co doleje u mnie po zaniku prądu nic nie zmienia , w dodatku pompę można zmienić na zupełnie inną. Liczy się to że nie mam z nią problemów . Raz na jakiś czas przetrę czujnik i to wszystko.  

I wiem że jest głośna,  ale inaczej zachowuje się w szkle a inaczej w plastiku i też mam podwieszoną .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 godzin temu, Ariel napisał:

inaczej zachowuje się w szkle a inaczej w plastiku i też mam podwieszoną .

@Ariel moja „plastikowa” dolewka jest mega cicha (chyba że mocniej przechylisz - to…), i można ją podwiesić 😜🤗😂 

64AFEC0F-099E-443E-8D5E-E0590F794252.jpg
taka hybryda optyczno - grawitacyjna (patrzysz - dolewasz), praktycznie bezawaryjna 😜🤗😂

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×