Skocz do zawartości
Boos82

Początek- zakupy

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Właśnie dzisiaj chcę zamówić oświetlenie . Będzie to chińczyk 

https://www.amazon.de/MTTK-Aquarium-Spectrum-Double-Dimmer/dp/B07W54ZD8V/ref=mp_s_a_1_1?crid=2QTXP315ERXYF&keywords=B07W54ZD8V&qid=1637842424&sprefix=b07w54zd8v%2Caps%2C266&sr=8-1 

I do tego będzie jedna lub dwie belki z sera - tylko po to by podpiąć automatyczny symulator wschodów i zachodów. 

Dolewka Będzie z AM

Edytowane przez Boos82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgar napisał:

Tak mi sie wydaje ze jeszcze przy słodkowodnym akwarium jesteś

Właśnie już nie . Wszystko wyprzedałem bo za tydzień przeprowadzka i nie miałem zamiaru wszystkiego przewozić . Na nowym mieszkaniu wystartuję z całkiem nowym sprzętem i słoną wodą.  To co już do nowego akwarium zamówiłem jest jeszcze w kartonach więc prościej do przewozu :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 25.11.2021 o 14:46, Boos82 napisał:

Właśnie już nie . Wszystko wyprzedałem bo za tydzień przeprowadzka i nie miałem zamiaru wszystkiego przewozić . Na nowym mieszkaniu wystartuję z całkiem nowym sprzętem i słoną wodą.  To co już do nowego akwarium zamówiłem jest jeszcze w kartonach więc prościej do przewozu :biggrin:

Jasne że lepiej i mniej kłopotu .I na jaki baniak się zdecydowałeś ?

tu masz link jak mi się nudziło z lido 200 nie ma tam wszystkiego , ale cześć jest. Najpierw robiło za słodkowodne , innych zdjęć już nie mam . Może znajdę coś z 450l też sam przerabiałem .

https://youtu.be/FqI-iMXFgNw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Ariel napisał:

.I na jaki baniak się zdecydowałeś ?

Raczej będzie to lido 200 bo z czasem może je też tak przerobię lub zrobię z tyłu panel bo jest tam trochę miejsca  Nie będę wiercić od razu otworów technologicznych w nowym akwarium bo najpierw chce ze 2 lata zobaczyć czy mi się uda w miare stabilnie prowadzić zbiornik na osprzęcie wewnętrznym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. U mnie przeprowadzka pełną parą ale akwarium już doszło i na dniach chcę je zalać. Oto lista tego co już posiadam i pytanie co jeszcze potrzeba:

Akwarium Juwel Lido200 (71×51×65)

W oryginalnym filtrze wewnętrznym  zmieniłem pompę z 600 na 1000L/H bo była taka opcja.

Grzałka 200W plus dodatkowy kontroler temperatury

Odpieniacz Tunze 9004

Falowniki Jebao rw4 (2szt)

Dolewka AM refill system 2.0

Sól AF Sea salt

Bakterie mam jeszcze kilka kapsułek z tetry Biocoryn i nadają się do morskiego 

Siporax narazie 1L bo muszę zobaczyć ile wejdzie jak poukładam 

Skała sucha Aquascaping Rock 20kg. 

Oświetlenie narazie jedna belka sera marine ze sterowaniem by mieć wschody i zachody a docelowa lampa jeszcze nie doszła (teoretycznie "160W" w ledach będzie?)

Filter RODI , miernik tds i refraktometr - mam

Niestety walizka z testami była po terminie więc poszła do kosza . Dokupiłem też " małą Hankę " do pomiarów wody. Czy polecacie testy z JBL lub sera  do morskiego bo akurat tylko takie mam na miejscu? 

Czy 10kg piasku starczy?

Jaka kolejność mediów filtracyjnych na start? ( woda wpływa do filtra tylko od góry) 

Czy sklejać skałę? Jak tak to czym najprościej?

Czy mogę posolić wodę jak już będzie wszystko w akwarium?( osprzęt i sucha skała? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Zrobiłem wodę do akwarium. Zmierzyłem wodę kranową TDS I wyszło sporo bo 260ppm  . Po membranie ma 3 ppm a już po żywicy 0 ppm. Wszystko fajnie by było gdyby nie to że po zalaniu akwarium czystą wodą (jeszcze bez soli) skała musiała coś jeszcze oddać do wody pomimo płukania wcześniejszego w wodzie ro i teraz mam w akwarium woda z 24ppm. I takie pytanie. Wylać tą wodę i zalać nową? Czy zasolić tak jak jest? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz , ja bym zalewal

Skala jesli ma oddawac to odczujesz to po parametrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powiem wam szczerze , że jeszcze nie miałem skały czy piasku w Morskim co by po zalaniu RO na tds nic nie pokazały . Już wiem czemu szkło wsadza się do baniaka , lub żywice 🤣 .

Boss82 zostaw jak jest i się nie przejmuj .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką podpowiedź. 

Mam w zapasie 60L wody RO to tylko podmienię i czas posolić wodę. 

Edytowane przez Boos82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Ariel napisał:

Powiem wam szczerze , że jeszcze nie miałem skały czy piasku w Morskim co by po zalaniu RO na tds nic nie pokazały . 

 

Może przez obecność np. węglanu wapnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Osmodeusz napisał:

Może przez obecność np. węglanu wapnia?

Nie tylko , również przez to co zalegało w środku skały ( jeśli brałem suchą ) . Z resztą tak jak piszesz , naturalna skała nie jest obojętna i zawsze tds coś pokaże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Boos82 napisał:

Dzięki za szybką podpowiedź. 

Mam w zapasie 60L wody RO to tylko podmienię i czas posolić wodę. 

Co chcesz podmieniac? To nic nie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Akwarium zalane i posolone dnia 28.12.21

Teraz walczę już drugi dzień z odpieniaczem Tunze 9004 bo puszcza pełno mikro bombelków do wody już drugi dzień  a do tego  mam mleczną wodę ( a to trochę dziwne bo była już klarowna) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Boos82 napisał:

Ok. Akwarium zalane i posolone dnia 28.12.21

Teraz walczę już drugi dzień z odpieniaczem Tunze 9004 bo puszcza pełno mikro bombelków do wody już drugi dzień  a do tego  mam mleczną wodę ( a to trochę dziwne bo była już klarowna) 

Za kilka dni się uspokoi i nie będzie bąbli puszczał . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wsypałem cienką warstwę suchego piasku (6kg) I to też zmetnilo lekko wodę.  Jak to wszystko się wyklaruje wstawię fotkę Jak to wygląda. Musiałem jeszcze przerobić auto-dolewkę bo ta co kupiłem chyba nie była przystosowana bezpośrednio do akwarium tylko do sump z znacznie niższym poziom wody. ( ale już  też działa)

Dziękuję wszystkim za pomoc i liczę że w razie potrzeby pomożecie w prowadzeniu zbiornika 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Boos82 napisał:

Dzisiaj wsypałem cienką warstwę suchego piasku (6kg) I to też zmetnilo lekko wodę.  Jak to wszystko się wyklaruje wstawię fotkę Jak to wygląda. Musiałem jeszcze przerobić auto-dolewkę bo ta co kupiłem chyba nie była przystosowana bezpośrednio do akwarium tylko do sump z znacznie niższym poziom wody. ( ale już  też działa)

Dziękuję wszystkim za pomoc i liczę że w razie potrzeby pomożecie w prowadzeniu zbiornika 😁

To normalne , że jak dodałeś piach jest lekkie zmętnienie , trzeba długo płukać . Ale to taki standard . Co masz za dolewkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Ariel napisał:

Co masz za dolewkę ?

 

Aqua Medic Refill System 2.0, system uzupełniania z zabezpieczeniem https://www.amazon.de/dp/B08BLNJJWC/ref=cm_sw_r_apan_glc_i_MBDV92C0QBZA2RZ0V5P1?_encoding=UTF8&psc=1

Działa bardzo dobrze i jest bezgłośna ( to istotne by akwarium było ciche bo śpię w pokoju gdzie stoi akwarium ) 

Edytowane przez Boos82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie - najlepszego w nowym roku.

Mam pytanie. Czy wyznacznikiem za dużej cyrkulacji może być zbyt duże przesuwanie się piasku?( gradacja około 1mm)  Mam pompę w filtrze wewnętrznym 1000L/H skierowany wylot ku górze na taflę wody  i dwa Falowniki jebao rw-4 na tylnej szybie około 5cm pod taflą wody skierowane na przednia szybę  1/3 mocy w trybie ciągłym. Czy to za dużo przepływu na takie akwarium? 70x50x60

Oświetlenie jeszcze przejściowe bo lampa docelowa ma dopiero dojść 

IMG_20211231_162147.jpg

Edytowane przez Boos82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×