Skocz do zawarto┼Ťci
Ariel

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Osmodeusz napisał:

Jakby co wal, jak w dym ­čśü

­čśů­čść

13 minut temu, woldi napisał:

Zdjęcia mało ważne, bo akwa robię pod siebie, a nie na pokaz;) Komórka strasznie zakłamuje, ale aparatu i suwaczków nie mam zamiaru używać

Tak samo ja , podejd─Ö z telefonem by zrobi─ç zdj─Öcie i jaki┼Ť czas p├│┼║niej mog─Ö sprawdzi─ç czy co┼Ť si─Ö zmieni┼éo.┬á┬á

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

@woldi, nie mam zamiaru wyprowadzać cię z błędu.

Doczytaj dokładnie i podyskutujemy - może?!

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
9 minut temu, Ariel napisał:

­čśů­čść

Tak samo ja , podejd─Ö z telefonem by zrobi─ç zdj─Öcie i jaki┼Ť czas p├│┼║niej mog─Ö sprawdzi─ç czy co┼Ť si─Ö zmieni┼éo.┬á┬á

No ja nawet nie muszę robić zdjęć porównawczych, bo wyjeżdżam na dwa tygodnie i różnice lub jej brak da się w miarę zauważyć. Gdybym codziennie widział, to już byłby problem

3 minuty temu, Osmodeusz napisał:

@woldi, nie mam zamiaru wyprowadzać cię z błędu.

Doczytaj dokładnie i podyskutujemy - może?!

Cytat wystarczy, co tu doczytywa─ç, a takich opracowa┼ä, nie ze strony sklepu,┬á kiedy┼Ť kilka czyta┼éem, a to, ┼╝e jedne niby cz─Ö┼Ťciej lub rzadziej w dzie┼ä si─Ö rozwijaja, to ju┼╝ moim zdaniem kwestia wychowania;)

P.S. 

Dendro czy tuba, tak samo pi─Ökne

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
6 godzin temu, woldi napisał:

Zdj─Öcia´╗┐ ma┼éo wa┼╝ne, bo akwa robi─Ö pod siebie, a nie na po´╗┐kaz;)´╗┐

Du┼╝o w tym prawdyÔÇŽ ale, jest ÔÇ×taka stara akwarystyczna zasadaÔÇŁ - poka┼╝ mi swoje akwarium, a powiem ci ÔÇŽ

czy dalsza polemika ma sensÔÇŽ

Moja mała kolekcja niefotek

9DBD7C2D-D1CC-4FBC-9262-006E82FD63D9.jpg

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Przyjemny zestawik;) "czarnucha" od p├│┼étora miesi─ůca mam od┼éo┼╝onego tylko jako┼Ť jeszcze nie by┼éo sposobno┼Ťci odebra─ç

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

B─Öd─Ö musia┼é si─Ö wspomuc jakim┼Ť killerem na ┼Ťlimaki osiad┼ée, wczoraj a tak w sumie dzisiaj w nocy w sumpie na skale znalaz┼éem 8 , kawa┼éek wyci─ůg┼éem zdrapa┼éem dziady i dodatkowo przetar┼éem wacikiem nas─ůczonym 10% octem . Dzi┼Ť zauwa┼╝y┼éem jednego na podstawce auraty i z tym ju┼╝ b─Ödzie problem , bo wyci─ůgn─ů─ç si─Ö nie da a siedzi przy samej podstawie . Pomy┼Ťl jest taki by nabra─ç troch─Ö octu w pipet─Ö i na┼éo┼╝y─ç na niego powinien si─Ö zmie┼Ťci─ç w rurk─Ö . Mam nadziej─Ö, ┼╝e nie wypal─Ö dziury w miejscu trzymania si─Ö auraty. Dzi┼Ť podpie┼éem fitoplankton pod pomp─Ö dozuj─ůca 24 dawki po 58ml czyli prawie 1.4 litra dziennie z pompy , troch─Ö doleje z r─Öki podczas mieszania suchego z fito .┬á

Ps :┬ápojemnik ma 2 litry i nawet je┼Ťli wleje si─Ö na raz nic si─Ö nie stanie , cz─Östo lej─Ö wi─Öcej na raz┬á­čśů

Albo tego jednego zaklej─Ö kropelk─ů w ┼╝elu.┬á┬á

Edytowane przez Ariel

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Sukces├│w ci─ůg dalszy , przyda┼éy by mi si─Ö mandaryny. Nowe auraty maj─ů jak by strupki,┬á wygl─ůda na to ┼╝e nie mog─ů do ko┼äca sk├│ry zrzuci─ç , ┼éadnie si─Ö pompuj─ů i rosn─ů , ale jak zwykle co┼Ť.┬á Podejrzewam urlop i zmian─Ö w po┼╝ywieniu . Lej─Ö mniej fito a wi─Öcej suchej karmy , mi─Ödzy innymi r├│wnie┼╝ fito tylko suszone . Stare maj─ů si─Ö dobrze tylko zadziej sk├│r─Ö zacz─Ö┼éy zrzuca─ç.┬á Dollcia si─Ö wolna zrobi┼éa,┬á mo┼╝e ju┼╝ stara jest . Ci─Ö┼╝ko co┼Ť o niej powiedzie─ç,┬á bo nie wiem jaka stara jest . Pono─ç rok ┼╝yj─ů , szkoda . Przysz┼éa lampa i boki do stellara by go skr├│ci─ç.┬á Zamierzam jeszcze raz zmieni─ç ska┼é─Ö na such─ů , lub ┼╝yw─ů by zwi─Ökszy─ç mo┼╝liwo┼Ťci filtracji.┬á Jak zwykle nie idzie po ... , coraz bardziej przymierzam si─Ö do starej metody , berli┼äskiej tylko zamiast odpieniacza glony .

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Z pami─Öci─ů ju┼╝ kiepsko , doszed┼éem o co chodzi┬á­čś¬┬á

Przed urlopem ubiłem rużyczkę i mimo że była z 15cm od aurat to dostały rykoszetem . 

Ostatnio by┼éem w piwnicy po grilla i otworzy┼éem karton do kt├│rego zagl─ůda┼éem kilka lat temu jak likwidowa┼éem baniak okaza┼éo si─Ö ┼╝e jest tam kilka kawa┼ék├│w mojej starej ska┼éy.┬á Wi─Öc trafi po wyczyszczeniu do baniaka .

Edytowane przez Ariel

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

By nie by┼éo ┼╝e zlikwidowa┼éem,┬á zmieni┼éem led na maxspect jump blue , wymieni┼éem syfiast─ů ceramik─Ö na such─ů ska┼é─Ö,┬á po ponad tygodniu tylko lekkie dojrzewanie.┬á Star─ů ceramik─Ö prze┼éama┼éem i ma w ┼Ťrodku piank─Ö ( wygl─ůda jak budowlana i jakie┼Ť w┼é├│kna) . Auraty raczej padn─ů , lec─ů od g├│ry,┬á robi si─Ö strup i idzie w d├│┼é.┬á Dolcia przestawi┼éa si─Ö na tryb nocny i mniej j─ů widz─Ö w dzie┼ä , lej─Ö mniej fito bo st─Ö┼╝onego 25-30 ml dziennie .

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Ariel napisał:

´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐ej─Ö mniej´╗┐ fito b´╗┐o st─Ö┼╝onego 2´╗┐5-30 ml dzi´╗┐enni´╗┐e´╗┐ .

Co to znaczy st─Ö┼╝onego? Wirujesz to jako┼Ť?

Edytowane przez Raff2022

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

20220625_120225.thumb.jpg.d55ef3bac134d852ff262ad2887351fa.jpg

2 godziny temu, Raff2022 napisał:

Co to znaczy st─Ö┼╝onego? Wirujesz to jako┼Ť?

Jak wstawisz synechoccocus sp do lod├│wki to szybko opada na dno , ju┼╝ po 24 godzinach wida─ç oddzielenie si─Ö fito od wody . Po 48 godzinach woda robi si─Ö przezroczysta i fito le┼╝y na dnie butelki . Wod─Ö odlewam a fito zostaje na dnie . To co zostaje zlewam do innej butelki , po kilku dniach fito jest tak ciemne i g─Öste ┼╝e 0,5 l butelki nie idzie prze┼Ťwietli─ç lamp─ů kt├│ra ma 7,5 W . Jak wleje 30 ml do mojego baniaka to woda robi si─Ö zielona . My┼Ťla┼éem by kupi─ç wir├│wk─Ö,┬á ale fiolki s─ů strasznie ma┼ée i dnia by brak┼éo na odwirowanie kilku litr├│w.┬á W ten spos├│b co robi─Ö nie zajmuje mojego czasu a efekt podobny . Sprawdza┼éem te┼╝ czy takie fito nadal ┼╝yje,┬á czyli jak nastawi─Ö na tym reaktor czy wystartuje i nie ma problem├│w.┬á Na 5 l wystarczy kilka ml fito i te┼╝ uda si─Ö wystartowa─ç.┬á

Edytowane przez Ariel

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Dobry pomys┼é, te┼╝ bym tak robi┼é, ale gdzie go kupi─ç? Na allegor nie podaj─ů nazwy, a jak ju┼╝,┬áto jest┬áNannochloropsis.
Kupuję od kilku producentów, ale żaden tak się nie rozwarstwiał.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Raff2022 napisał:

Dobry pomys┼é, te┼╝ bym tak robi┼é, ale gdzie go kupi─ç? Na allegor nie podaj─ů nazwy, a jak ju┼╝,┬áto jest┬áNannochloropsis.
Kupuję od kilku producentów, ale żaden tak się nie rozwarstwiał.

Ja kupiłem w plankton24.de , jak by nie było takich upałów to bym tobie wysłał , a tak to raczej padnie po drodze .

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

FA45DF9C-263E-48BA-8003-EF8293F26970.jpg

@Ariel┬árejon Trz─Ösacza, op├│r zielska ­čĄŚ­čśť­čśü

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Kup sobie co┼Ť takiego .┬á

Pół łyżeczki od herbaty na porcję .  

Zalej wod─ů i poczekaj i masz to samo bez trzymania w lod├│wce .┬á

I masz kiedy chcesz i bez k┼éopotu jak chcesz mie─ç zielon─ů wod─Ö .┬á

TARGROCH SPIRULINA PROSZEK 1kg - NUTRINER

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
10 minut temu, AnT napisał:

Kup sobie´╗┐ co┼Ť takiego .┬á

Spirulin─Ö te┼╝ podaj─Ö, ale czy jest konsumowana tak samo jak fitoplankton?

Jak wsypie spirulinę, to odpieniacz robi się zielony. 
z ch─Öci─ů odstawi┼ébym fito i sypa┼é tylko proszek, a jak mikro┼╝ycie padnie, to za nim Chelmon, Mandaryn. One mro┼╝onek nie ruszaj─ů

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Osmodeusz napisał:

FA45DF9C-263E-48BA-8003-EF8293F26970.jpg

@Ariel┬árejon Trz─Ösacza, op├│r zielska ­čĄŚ­čśť­čśü

W przysz┼éym miesi─ůcu b─Öd─Ö nad morzem┬á­čśü20220624_225620.thumb.jpg.54fa6971a971700b817af2c3501b462d.jpg

1 godzinę temu, Raff2022 napisał:

Spirulin─Ö te┼╝ podaj─Ö, ale czy jest konsumowana tak samo jak fitoplankton?

z ch─Öci─ů odstawi┼ébym fito i sypa┼é tylko proszek, a jak mikro┼╝ycie padnie, to za nim Chelmon, Mandaryn. One mro┼╝onek nie ruszaj─ů

Również mam , zmieszałem z innym suchym i czasami podaję , ale fito idzie co dziennie. 

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Raff2022 napisał:

Syp algi brunatne, wtedy nie b─Ödzie zielony ­čśť­čśé­čśé

https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Ascophyllum-nodosum-algi-brunatne/34

https://zdrowszezycie.pl/produkt/2792-morszczyn-pecherzykowaty-mielony-1kg-5902605281486.html?gclid=CjwKCAjw5NqVBhAjEiwAeCa97QVwpGoEx7aTNO3CQuXjhCdJ6sGP3RnJbYRSs8Xu5MUiKLeHE3k1jxoCJVkQAvD_BwE

przy czym nale┼╝y pami─Öta─ç, ┼╝e zawieraj─ů m.in. spore ilo┼Ťci jodu ­čĄŚ

Edytowane przez Osmodeusz

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö