Skocz do zawarto┼Ťci
Ariel

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

chapeau bas ­čÖĆ

Moim zdaniem - jesli byly na tyle zdrowe by wydalic plemniki to i one beda w stanie sie rozwinac ­čÖâ

U mnie "pomimo wszystkiego" Widac ze zle im nie jest.. Ale co bedzie dalej to sie okaze ­čśů

IMG_20220719_005340.jpg

IMG_20220719_005442.jpg

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

Ma┼éa aktualizacja , z m┼éodych aurat nic nie zosta┼éo,┬á stare ┼╝yj─ů i ca┼ékiem dobrze wygl─ůdaj─ů. Makroglony kt├│re zam├│wi┼éem i przysz┼éy w dobrym stanie jeszcze ┼╝yj─ů , te co zamiast by─ç zielone przysz┼éy br─ůzowe niestety nie . Po pierwsze by┼éy wys┼éane trupy a po drugie woda w kt├│rej przysz┼éy mia┼éa 32 stopnie wi─Öc nie ma co si─Ö dziwi─ç. Tylko te co przysz┼éy w dobrym stanie ( kolor mia┼éy w miar─Ö dobry ) nie urosly ani milimetra.┬á W dodatku szczepka dos┼éownie 2 cm na 4 mm to troch─Ö s┼éabo.┬á Zn├│w nastawi┼éem nowe fito , doda┼éem krople jodu i 2 ml NP plus , jutro podmiana wody i czyszczenie szyb .

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Raff2022 napisał:

i tak do usranej ┼Ťmierci ­čĹŹ

Tak to ju┼╝ jest . Raz si─Ö uda i cieszysz si─Ö jak glupi a 10 razy nie┬á­čś¬┬á. Zosta┼éo mi jeszcze wode podmieni─ç i wolne z baniakiem na dzi┼Ť.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

By┼éem dzi┼Ť w sklepie zoologicznym i by┼é facet kupowa─ç jedzenie dla ryb I musz─Ö si─Ö przyzna─ç ┼╝e ciut pods┼éucha┼éem co m├│wi┼é do sprzedawcy . Mowa by┼éa o sprzeda┼╝y akwarium kt├│re dopiero co zam├│wi┼é , ale z powodu przeprowadzki b─Ödzie je sprzedawa┼é.┬á Podszed┼éem , porozmawia┼éem chwil─Ö , podjecha┼éem na miejsce gdzie stoi ( gara┼╝ )┬ái musz─Ö transport za┼éatwi─ç┬á­čśť┬á . Baniak troche wiekszy od mojego , bo ma 150x65x40 wysoko┼Ť─ç.┬á Lampy ju┼╝ zamowione 2 x maxspect mj-l165 blue bo mam jedn─ů to bed─ů 3 . Cyrkulacja pujdzie ta co mam i jedna jebao slw 20 co on ma w kartonie , obieg narazie m├│j , czyli maxspect jump 6000 , zakupi─Ö jeszcze troche suchej ska┼éy i piachu.┬á Przesiadka jak dobrze p├│jdzie za miesi─ůc , chyba ┼╝e znajde czas . Narazie musze miejsce znale┼║─ç na nowy baniak.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Ariel napisał:

Narazie´╗┐ musze miejsce ´╗┐´╗┐z´╗┐´╗┐nale┼║─ç na nowy ba´╗┐niak´╗┐.´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐´╗┐

­čÜĘ­čÜĹ

Lekarza! ­čĄ¬

Jednych kryzys wykańcza, innych motywuje. 
­čĹĆ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Raff2022 napisał:

­čÜĘ­čÜĹ

Lekarza! ­čĄ¬

Jednych kryzys wykańcza, innych motywuje. 
­čĹĆ

Glony sporo miejsca zajmuj─ů , a przy tak niskim baniaku , bo poziom wody bez piachu to oko┼éo 35cm zu┼╝ycie pr─ůdu na lampach znikome . Wszystkie 3 b─Öd─ů wysoko by r├│wno o┼Ťwietli─ç zbiornik .┬á

3 godziny temu, Boos82 napisał:

Szcz─Ö┼Ťcie dopisuje┬á­čĹŹ

Zapłacę połowę ceny za nowy zbiornik , więc chyba masz rację. 

Dzi┼Ť odebra┼éem tubki i jak narazie zamkni─Öte .┬á

Ps : lekko si─Ö otworzy┼éy , poczekam do pierwszej i spr├│buj─Ö nakarmi─ç┬á­čśŐ┬á, czlowiek zamiast spa─ç siedzi po nocach i kombinuje , jak tu zwierzaki nakarmic ­čĄú

Edytowane przez Ariel

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Ariel napisał:

Zap┼éac─Ö´╗┐ po┼éow─Ö ceny za nowy zbiornik , wi─Öc chyba ma´╗┐sz racj─Ö.┬á

´╗┐ Dzi┼Ť odebra┼éem tubki i jak narazie zamkni─Öte .┬á

kisspng-jesus-dogma-buddy-christ-thumb-s

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
8 minut temu, Osmodeusz napisał:

kisspng-jesus-dogma-buddy-christ-thumb-s

Otworzy┼éy si─Ö w nocy , nie tak pi─Öknie jak w poprzednim baniaczku , ale jednak . Musz─Ö butelk─Ö kupi─ç bo zbyt szybko jedzenie odlatuje i nie mog─ů z┼éapa─ç.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
41 minut temu, Ariel napisał:

Musz─Ö´╗┐ butelk─Ö kupi─ç bo zbyt szybko je´╗┐dzenie ´╗┐odlatuje i nie mog─ů z┼éapa─ç.┬á

Wy┼é─ůcz cyrkulacj─Ö na czas karmienia samych Tubek.

Wcze┼Ťniej normalnie nakarm zwierzaki, i b─Ödzie dobrze ­čĄŚ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

6 godzin temu, Osmodeusz napisał:

Wy┼é─ůcz cyrkulacj─Ö na czas karmienia samych Tubek.

Wcze┼Ťniej normalnie nakarm zwierzaki, i b─Ödzie dobrze ­čĄŚ

Cyrkulacyjn─ů wy┼é─ůczy┼éem , chodzi┼éa tylko obieg├│wka.┬á Dzisiaj przyjd─Ö to podnios─Ö czujnik od dolewki by alarm si─Ö nie w┼é─ůczy┼é jak poziom wody si─Ö podniesie w sumpie . Dzi┼Ť go┼Ťciu wys┼éa┼é mi baniak przez spedycj─Ö troch─Ö taniej mnie wyjdzie jak wynaj─Öcie busa . Sklep wys┼éa┼é mi te┼╝ lampy i piach . Mam nadziej─Ö ┼╝e baniak w dobrym stanie dojdzie , niby jest oryginalnie zapakowany na palecie , ale r├│┼╝nie bywa .

Pomalutku si─Ö budz─ů , o 21:00 zgas┼éy t5 maxspect b─Ödzie si─Ö pali┼é do 23:00 .

20220729_213642.thumb.jpg.a4ac7fb8cdf98d0e30de6135eccb4d59.jpg

Edytowane przez Ariel

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

@Ariel┬áu mnie s─ů ju┼╝ w ka┼╝dym zak─ůtku ska┼éy, jako┼Ť specjalnie ÔÇ×dopaszczowoÔÇŁ ich nie karmi─Ö, bo i nie mam jak - daj─ů rad─Ö ­čĄŚ

AFECF5BF-D8BA-423B-B7CB-CCA96CAE52A5.jpg
D1FC3D71-1017-4555-AAE2-507CDD58C571.jpg
B3922BF1-2602-4CF0-947F-D8F50AEB7CE4.jpg

Tak┼╝e spokojnie, b─Ödzie OK

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
10 minut temu, Osmodeusz napisał:

Tak┼╝e´╗┐ ´╗┐spokojnie, b─Ödzie OK

U znajomego te┼╝ pi─Öknie rosn─ů i nic z nimi nie robi a te ┼╝├│┼éte co na zdj─Öciu mam r├│wnie┼╝ by┼éy du┼╝e i pi─Ökne , ale sam wiesz jak jest , co┼Ť nowego i cz┼éowiek si─Ö martwi bo szkoda zwierzaka . A jeszcze dobrze si─Ö nie najad┼éy u mnie a w przysz┼éym miesi─ůcu b─Öd─ů 3 dni bez jedzenia . Najlepsze jest to ┼╝e u znajomego w dzie┼ä otwarte przy hqi i t5 a u mnie przez przenosiny tylko w nocy .

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Na pocz─ůtek z pipety np. ikra (homara, kraba, morska), oczlik - to b─Ödzie ┼éatwo im chwyta─ç, nawet jak nie b─Öd─ů w pe┼éni otwarte, pami─Ötaj ┼╝e przekarmienie to te┼╝ si─Ö mo┼╝e odbi─ç ÔÇ×czkawk─ůÔÇŁ

Na zdj─Öciach wida─ç, ┼╝e s─ů w dobrej kondycji (pulchniutkie), tak┼╝e kwestia aklimatyzacji i ÔÇŽ

Wolno i spokojnie, i b─Ödzie dobrze ­čĄŚ

Edytowane przez Osmodeusz

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Osmodeusz napisał:

Na pocz─ůtek z pipety np. ikra (homara, kraba, morska), oczlik - to b─Ödzie ┼éatwo im chwyta─ç, nawet jak nie b─Öd─ů w pe┼éni otwarte, pami─Ötaj ┼╝e przekarmienie to te┼╝ si─Ö mo┼╝e odbi─ç ÔÇ×czkawk─ůÔÇŁ

Na zdj─Öciach wida─ç, ┼╝e s─ů w dobrej kondycji (pulchniutkie), tak┼╝e kwestia aklimatyzacji i ÔÇŽ

Wolno i spokojnie, i b─Ödzie dobrze ­čĄŚ

Wczoraj wpuszcza┼éem. Najpierw dip wed┼éug producenta , potem godzina mo┼╝e troch─Ö wi─Öcej podmian na moj─ů wod─Ö z baniaka . Wod─Ö z dipem najpierw odlewam by by┼éo jej mniej , a potem dolewam mojej i odlewam i tak w k├│┼éko . Kilka robili odpad┼éo,┬á pod ska┼é─ů kilka wyci─ůga┼éem pipet─ů , ale pod wod─ů .┬á

Papu ju┼╝ si─Ö moczy w wodzie z baniaka . Dobrze by by┼éo by co┼Ť zjad┼éy , o przekarmieniu czyta┼éem , ┼╝arcie potrafi gni─ç,┬á problem jest indywidualnie dostosowanie jedzenia do tego co si─Ö ma . I b─ůd┼║ tu m─ůdry.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
8 minut temu, Ariel napisał:

problem´╗┐´╗┐´╗┐ jest indywidualnie dostosowanie jedzenia ´╗┐´╗┐d´╗┐´╗┐o´╗┐ tego co si─Ö ma . I b─ůd┼║ tu m─ůdry.┬á´╗┐´╗┐´╗┐

@Ariel, one op─Ödzluj─ů praktycznie wszystko, u mnie chwytaj─ů nawet ma┼éego kryla, jak nabior─ů wigoru chwyc─ů wszystko co wpadnie w macki.

Poda┼éem przyk┼éad jak ja robi─Ö z nowymi osobnikami, kt├│re niech─Ötnie si─Ö jeszcze otwieraj─ů, p├│┼║niej ju┼╝ si─Ö nie cackam, przy okazji ikra jest do┼Ť─ç po┼╝ywna┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Ps : narazie mam artemie , bo nic nie by┼éo ale jutro podejd─Ö do innego sklepu . I┬átak mi po drodze , do budowlanego a chcia┼ébym kupi─ç klej do drewna w zwi─ůzku z szafk─ů i sylikon by ┼é─ůczenia uszczelni─ç.┬á Niby wszystko przyjdzie w poniedzia┼éek.┬á┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö