Skocz do zawartości
Gość

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Zaczyna być takie małe poletko Tubek :huh: 

20220917_195220.jpg

Wszystkie są na jednej skałce w pełni oświetlone , ale jak dam rybą jeść to one też chcą 😋 .

Z dobrych wiadomości padła mi cyrkulacyjna jump i w jej miejsce trafi kilka małych pompek . Nie zostawię już całej roboty jednej czy dwum pompą . Narazie miesza wodę jebao slw 20 i w poniedziałek/wtorek  dojdą małe tunze 6020 i pewnie jeszcze jedno jebao . 

No3 na dzień dzisiejszy wynosiło 2 a po4 salifert nie wykrywa . 

Sory za zdjęcia , ale telefon robi mi je fioletowe . W zeczywistosci jest w baniaku lekko niebiesko i piach nie jest , czy skała nie są fioletowe .

@Osmodeusz  tubka o której wcześniej pisałem schudła i wygląda jak szkieletor w porównaniu do drugiej , ale od dwóch dni reaguje na jedzenie , nie tak mocno jak inne , ale jednak .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Ariel napisał:

Z dobrych wiadomości padła mi cyrkulacyjna jump i w jej miejsce trafi kilka małych pompek . Nie zostawię już całej roboty jednej czy dwum pompą . Narazie miesza wodę jebao slw 20 i w poniedziałek/wtorek  dojdą małe tunze 6020 i pewnie jeszcze jedno jebao . 

Nie będziesz zadowolony. Masz za duży baniak na tak małe pompki. 
6020 będzie Ci mielić wodę na max 30cm, a o dole, to już zapomnij. Lepiej dać większe i zmniejszyć moc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Raff2022 napisał:

Nie będziesz zadowolony. Masz za duży baniak na tak małe pompki. 
6020 będzie Ci mielić wodę na max 30cm, a o dole, to już zapomnij. Lepiej dać większe i zmniejszyć moc 

Ja je na tył potrzebuje . Miałem je i wiem jak działają.  Z tyłu potrzebuje coś małego i te tam idealnie się nadają , w dodatku nie brałem nowych tylko używki więc w razie czego jak zmienię zdanie to chociaż jedna pójdzie do sumpa a druga do mieszania solanki . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zamówiłem też jedną używaną tunze 6055 i wiem kto ma stary kontroller to zagadam jak będę widział,  może sprzeda i wtedy dokupię jeszcze jedną.

Właśnie skończył mi się kontroler tęperatury . Włącza się i wyłącza w odstępie 1 sekundy , zupełnie jak by się ktoś włącznikiem światła bawił.  Jak pech to pech i sypie się wszystko jedno po drugim. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nerwów ciąć dalszy , w sobotę zostały wysłane do mnie pompy i odrazu dostałem potwierdzenie nadania , przyszły dopiero wczoraj 😏 . Pewnie niektorzy zdają sobie sprawe co sie dzieje jak jest kiepska cyrkulacja w baniaku , dla tych co nie wiedzą , to podpowiem wszystko jest w cyjano i dino . Nic nie mogłem na to poradzic , tak teraz pracuje że ide do pracy przed orwarciem sklepów a wracam jak są zamkniete . W dodatku dzisiaj po kilku tygodniach padł roller i w przyszlym tygodniu raczej również nic z tym nie zrobie . A po tym jak go wyciągłem z baniaka no to już nie wytrzymałem i .... dość daleko poleciał,  ale przeszło mi choć trochę .

Plan mam taki , że jak tylko uda mi się gdziekolwiek dorwać sylikon , to obojętnie o której godzinie , abym miał choć chwilę wyciągam sumpa i wklejam przegrody na watę. Stara , ale niezawodna filtracja . Druga opcja to Clarisea , ale jeszcze nie wiem , bo znając mój pech padnie również. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem dziś przerabiać sump , bo to jedyny dzień gdzie mam trochę czasu bo na nockę idę , no ale zapomniałem o święcie i znajomy wczoraj mnie uświadomił . Czasami nie idzie tak jak sobie zaplanowałem.  Nowy rollermat zamówiony , bo czas mam wieczorami i sąsiad mi odbierze , dostałem za darmo niekompletny odpieniacz , więc zamówiłem do niego części , pompa ponoć działa , sprawdzałem nie ma rys na wirniku i wygląda wszystko bardzo dobrze . Jest trochę za duży do mojego baniaka , ale zobaczymy jak potoczą się losy baniaka , więc może się przydać 😋 . Przyjdzie jeszcze jedna jebao mlw 20 , bo jedna tunze idzie do mieszania solanki ( po 6 latach pompa do tego przeznaczona nie wyglada dobrze i musze wymienic ) . Obiegowa też będzie na dniach wymieniona , tylko czekam na nowy wirnik , jest tez mocniejsza od starej , poprzedni wirnik był uszkodzony bo właściciel go upuścił.  Orurowanie będę przerabiał , by spływ i rewizja łączyły się i szły razem do rollera. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 17.09.2022 o 19:52, Ariel napisał:

Wszystkie są na jednej skałce w pełni oświetlone , ale jak dam rybą jeść to one też chcą 😋 .

taka ciekawostka (sam pierwszy raz to zaobserwowałem), to co delikatnie mówiąc - pozostało po defakacji Błazenka, chwyciła Tubastrea i ...

71-BAFE6-F-7-ED7-45-FD-A8-C2-DEB480-F66-

 

wychodzi na to, że to "gównojady" są @Ariel :D:huh::wacko:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
56 minut temu, Osmodeusz napisał:

taka ciekawostka (sam pierwszy raz to zaobserwowałem), to co delikatnie mówiąc - pozostało po defakacji Błazenka, chwyciła Tubastrea i ...

71-BAFE6-F-7-ED7-45-FD-A8-C2-DEB480-F66-

 

wychodzi na to, że to "gównojady" są @Ariel :D:huh::wacko:

Jak się nie ma co się lubi to ....🤣 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ciężkie czasy idą @Ariel, więc i niefotki muszą się przestawić i zacząć oszczędzać 🤗🤭😜
 

Kartofli w lesie sobie same nie nakopią 😂😂😂

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Osmodeusz napisał:

taka ciekawostka (sam pierwszy raz to zaobserwowałem), to co delikatnie mówiąc - pozostało po defakacji Błazenka, chwyciła Tubastrea i ...

71-BAFE6-F-7-ED7-45-FD-A8-C2-DEB480-F66-

 

wychodzi na to, że to "gównojady" są @Ariel :D:huh::wacko:

Mhmmm

Przyznaj sie, ze wyszlo szydlo z wora 😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Bart1996 napisał:

Mhmmm

Przyznaj sie, ze wyszlo szydlo z wora 😝

Jak oszczędza na jedzeniu , to wyjścia nie mają 😁🤣

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, Ariel napisał:

Jak oszczędza na jedzeniu , to wyjścia nie mają 😁🤣

No ta, bo już nie mam na czym🤔

Kranówka leci od początku, witaminy i amino z apteki, reszta ze sklepów typu „pieknacera”, to …

przestałem karmić 😜

W 100% budżetowe szkiełko za 500 + 🤗

Butle z piwnicy jeszcze z tlenem przytargałem 😂😜🤭

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, Osmodeusz napisał:

No ta, bo już nie mam na czym🤔

Kranówka leci od początku, witaminy i amino z apteki, reszta ze sklepów typu „pieknacera”, to …

przestałem karmić 😜

W 100% budżetowe szkiełko za 500 + 🤗

Butle z piwnicy jeszcze z tlenem przytargałem 😂😜🤭

Ja aż taki twardy nie jestem , dam raz na miesiąc coś dobrego w małej ilości a sam będę jadł raz na dwa , by nie było że się nad zwierzakami znęcam 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu zamówiłem sól kuchenną, nie żartuję😅
 

20 godzin temu, Osmodeusz napisał:

witaminy i amino z apteki, reszta ze sklepów typu „pieknacera”, to …

Osmo, polecisz coś do mojego baniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Osmodeusz napisał:

No ta, bo już nie mam na czym🤔

Kranówka leci od początku, witaminy i amino z apteki, reszta ze sklepów typu „pieknacera”, to …

przestałem karmić 😜

W 100% budżetowe szkiełko za 500 + 🤗

Butle z piwnicy jeszcze z tlenem przytargałem 😂😜🤭

:crazy: dotlenione tym bardziej głodne . :tease:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 godzin temu, AnT napisał:

:crazy: dotlenione tym bardziej głodne .

nie, jeszcze nie ogarnąłem...

to moja nurkowa butla, bez reduktora

6 godzin temu, Raff2022 napisał:

Osmo, polecisz coś do mojego baniaka?

jakoś nie bardzo

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×