Skocz do zawartości
Gość

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
20 godzin temu, Bart1996 napisał:

zrobie cala scianke jak pisalem wyzej 

Plexaurella, to duży krzaczor i potrzebuje dużo miejsca, w przeciwnym wypadku gałązki będą się zrastać ze sobą, albo przyrastać do szyb/skały 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wczoraj tylko sprawdziłem do jakich baniaków jest zalecana , ale jak zobaczyłem że do baniaka 1000l i więcej to poszukałem zdjęć i wiem już dlaczego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Osmodeusz napisał:

Plexaurella, to duży krzaczor i potrzebuje dużo miejsca, w przeciwnym wypadku gałązki będą się zrastać ze sobą, albo przyrastać do szyb/skały 

Trafna ciekawostka 😉

W takim razie bedzie jej mniej 😉

Ale bedzie 😁😁😝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Bart1996 napisał:

W takim razie bedzie jej mniej 😉

Albo będziesz robił szczepki 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiem, że się nie obrazisz (bo to Twoja rafka), dlatego szczerze powiem, s za szczerość przepraszam 🤭

SPS do tego zbiorniczka, pasują jak „świni siodło”, i pomysł z gorgoniami jest jak najbardziej na plus, ogólnie fajnie się prezentuje 

P.S.  Kursuje coś Polska-Niemcy? Co by życie wysłać ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 minut temu, Osmodeusz napisał:

Wiem, że się nie obrazisz (bo to Twoja rafka), dlatego szczerze powiem, s za szczerość przepraszam 🤭

SPS do tego zbiorniczka, pasują jak „świni siodło”, i pomysł z gorgoniami jest jak najbardziej na plus, ogólnie fajnie się prezentuje 

A żebyś wiedział , że się nie obrażę 😋 .

Patyki to tak na razie  , potem raczej miejsca nie będą miały. Ale o dziwo rosną . Jak się uda wyrobić to w przyszłym tygodniu dojdą jakieś zwierzaki falujące 😎 .

Jak do tej pory to nawet pompy dozującej nie mam podłączonej , nie wspominając o drzwiczkach do szafki . Muszę testy porobić , bo pewnie Ca i Mg spadło , podłączyć pompę i niech powoli ogarnia parametry. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I super  :banana::drinks:

I takie pomysły to lubię :D 

Ile masz chromis ?  - Jak masz z 5 szt.

Ja by dodał jeszcze z 4-5 szt. To jest ryba stadna i wtedy fajnie to wygląda .Jedynie na noc się rozpraszają do spania do skale i koralach . 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
40 minut temu, AnT napisał:

I super  :banana::drinks:

I takie pomysły to lubię :D 

Ile masz chromis ?  - Jak masz z 5 szt.

Ja by dodał jeszcze z 4-5 szt. To jest ryba stadna i wtedy fajnie to wygląda .Jedynie na noc się rozpraszają do spania do skale i koralach . 

 

Dziękuję.  Chromisów mam tylko 4 , miałem 3 ale ostatnio dokupiłem tylko jednego bo więcej nie mieli . Potem ospa i się wstrzymać musiałem z obsadą .

59 minut temu, Osmodeusz napisał:

S.  Kursuje coś Polska-Niemcy? Co by życie wysłać ?

Teoretycznie wysyłka GO powinna być dostępna.  Ale pewności nie mam i to idzie bodajże przez dhl , ale pewności nie mam jak to dokładnie działa. 

https://www.general-overnight.com/deu_de/produkte/go-express/go-overnight/preise.html 

Przez tą firmę dostaje paczki jak zamawiam zwierzaki  , dziś wysyłasz a jutro jest .

A tak prezentuje się całość z miejsca gdzie mogę poleżeć i patrzeć na to co mam 20220828_191835.thumb.jpg.04a080375e38966344a17da67da85872.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Eeeee

źle nie wygląda🤗

2 godziny temu, Ariel napisał:

Patyki to tak na razie  , potem raczej miejsca nie będą miały. Ale o dziwo ros

Proste SPS to nawet u mnie rosną „w kranie” i pod 2xT5, o kolor nie pytaj (naturalny bardzo)

😂😂😂

A co dopiero pod takim „słońcem” 🤗

 

P.S   Tu też jakaś odpowiedź na pytanie @Bart1996 

 https://www-saltwateraquariumblog-com.translate.goog/gorgonian-coral-care-guide/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

u mnie Plexaurella niektóre koralowce drażni, innym nie przeszkadza zupełnie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę pomarudźmy :D 

Może jakaś korona , by tak nie dawało na oczy niebieskim ? 

Było by miodzio . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Osmodeusz napisał:

Proste SPS to nawet u mnie rosną „w kranie” i pod 2xT5, o kolor nie pytaj (naturalny bardzo)

😂😂😂

A co dopiero pod takim „słońcem🤗

Domyślam się jaki to kolor 🤣

U mnie lampy chodzą na 80% mocy , czyli jakieś 156W łącznie na 390l brutto.  Jakoś pod 0,4-05W wyjdzie na litr . 

42 minuty temu, AnT napisał:

To trochę pomarudźmy :D 

Może jakaś korona , by tak nie dawało na oczy niebieskim ? 

Było by miodzio . 

Tylko ja koron nie lubię i tu jest pies pogrzebany . Baniak wtedy wydaje mi się taki przytłoczony.  

Ps: ogólnie to zdjęcia takie wychodzą , bo w rzeczywistości tak niebiesko to tam nie jest . Jak leżę to po gałach specjalnie nie razi , od wyra do baniaka kilka metrów jest .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Ariel napisał:

Domyślam się jaki to kolor 🤣

U mnie lampy chodzą na 80% mocy , czyli jakieś 156W łącznie na 390l brutto.  Jakoś pod 0,4-05W wyjdzie na litr . 

Tylko ja koron nie lubię i tu jest pies pogrzebany . Baniak wtedy wydaje mi się taki przytłoczony.  

Ps: ogólnie to zdjęcia takie wychodzą , bo w rzeczywistości tak niebiesko to tam nie jest . Jak leżę to po gałach specjalnie nie razi , od wyra do baniaka kilka metrów jest .

Tez nie bylem za korona

A odbieram od szklarza w przyszlym tyg 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Bart1996 napisał:

Tez nie bylem za korona

A odbieram od szklarza w przyszlym tyg 😁

Jak widać upodobania z czasem się zmieniają . U mnie nigdy korony nie było , może przez to mi się nie podoba . Ale pewnie kiedyś zdanie zmienię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Raff2022 napisał:

Lubię te zmiany :) 

49FDF125-7107-403B-9568-65234C25F32C.thumb.jpeg.281c80668fd1b3248c6db9e7db8274b0.jpeg

👍

Pomalutku , ale są .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taka tam nędzna fotka z okazji zakupów 😁 , dziś nawet pompę dozującą udało sie podłączyć . Po testach wyszło niskie Kh więc trzeba trochę podbić i No3 ale te powinny zalatwić ryby . Jest 11 hromisów . Zmieniłem ustawienia lamp z lps blue na sps blue i dużo lepiej glony wygladają.  Doszły  4 mangrowce i 2 pół martwe calustery , gosciowi się baniak przegrzał jak był 3 tygodnie na urlopie i nic więcej nie przeżyło , mimo konkretnego osprzetu i wentylatorów . Patyki wielkości piłki do koszykowki poszły  w diabły . Dziwi mnie że rozgwiazda przeżyła a ryby i ślimaki nie .

 

 

20220830_225006.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×