Skocz do zawartości
Gość

Aqua Medic Armatus XD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

I kolejny dzionek przeleciał , wszystkie ryby czyściutkie.  Babki mało nie wciągną pipetę jak karmie . Czekam by tubki się mocniej otworzyły,  nakarmię i można iść spać.  Podniesienie temperatury poskutkowało wywaleniem dino . Ale się nie przejmuje , bo to nie jest nic takiego baniak się ustabilizuje po czasie . Najważniejsze,  że nikomu nic się nie stało.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2022 o 20:49, Ariel napisał:

Ps: Tak @Magrit takie przypadki jak kupno złej folji również mi sie zdażają , więc jak widzisz nie wszystko idzie jak należy .

„Ten sie nie myli co nic nie robi” jak mówi przysłowie. U siebie zaliczam właśnie pierwsze okrzemki i dzisiaj dokupiłam dodatkowy zbiornik z żywicą do filtra RoDi. Byłam pewna ze mam za***isty filtr dedykowany do akwariów z membrana 200 i do tego cieszyłam się, że w sumie woda całkiem szybko napełnia baniaki 😁 a tymczasem okazało się, że on i może jest super… ale do słodkowodnego. Zdziwiona byłam czemu mi tak od razu okrzemki wywaliło jak TDS 0 cały czas pokazywał  a tu najpewniej za małe złoże żywicy było. 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Magrit napisał:

dzisiaj dokupiłam dodatkowy zbiornik z żywicą do filtra RoDi. Byłam pewna ze mam za***isty filtr dedykowany do akwariów z membrana 200 i do tego cieszyłam się, że w sumie woda całkiem szybko napełnia baniaki 😁 a tymczasem okazało się, że on i może jest super… ale do słodkowodnego. 

 

Wszystko w temacie :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pomału się budzą 😁

 

20220825_233544.jpg

20220825_233554.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i bomba, kolejny zarażony 😂

A teraz szczerze  @Ariel, te zaznaczone „potworki” - ponad trzy lata u mnie,  no ciut urosły, nic po za tym - jak były dwie, tak są 🤗

Także, jaki akwarysta takie przyrosty 🤭

c0e16a6b158dc.jpg
 

cierpliwości i sukcesów na nowej drodze 🤭🤗😂

Tu czasu trzeba duuuużo (No wpakowałeś się 😂)

 

P.S.    Niech pięknie rosną, bo piękne zwierzaki to są. Na marginesie, czas nakarmić „żarłoki” bo już czekają, i tak co noc - a rezultaty „słabowate” jakoś mimo paru lat, nie spania😂

 

efc0b0250c860.jpg
 

Ale warto 🤚

Pretensji nie miej 😜

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
46 minut temu, Osmodeusz napisał:

Pretensji nie miej 😜

Weź mnie nie ....:woot: , zaj.... zdjęcia. 

U mnie jeszcze nie wszystkie otwarte .

20220826_233229.thumb.jpg.52fb2b1a6bcb1e8af5c3efcf8e13c2ef.jpg

w dzień ma piękny ciemnozielony kolor. 

Pewnie przez temperaturę stare jeszcze nie pootwierane jak przed kilkoma dniami . Ale czekam by się mocniej otworzyły :crazy: . 

Ps : chyba zmienię tryb lamp i jedną ustawię z nocnym oswietleniem :tease:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Ariel napisał:

w dzień ma piękny ciemnozielony kolor

Dlatego jeśli kiedyś, przejdzie mi już ta akwarystyka, to NPS się napewno nie pozbędę.

Kupie małe szkiełko tylko dla nich, i tak sobie będą tam „rozkwitały”

Będziesz zadowolony - tylko ten CZAS 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Osmodeusz napisał:

Będziesz zadowolony - tylko ten CZAS 🤭

Wcześniej stare otwierały się ładnie w dzień i były karmione , po podniesieniu temperatury nie , ale będę się starał by w dzień też się otwierały to będą częściej karmione . 

Z czasem to u mnie jak na lekarstwo,  ale nie mam zamiaru baniaka zaniedbywać.  

Glony mimo że w praktyce mam słabe oświetlenie radzą sobie i fajnie rosną , akropora która była w dobrym stanie wygląda elegancko i ma przyrosty ( powiedział bym jak na te warunki to spore ) , inną poprostu przestała gubić tkankę.  Mangrowce jeśli będę zamawiał jeszcze raz to wolał bym nasiona , bo jeden jest miękki i pewnie padnie , a jeszcze nie zacząłem przestawiać na słoną wodę.  

Narazie na te kilka Tubek poszły 2 kostki i jeszcze 2 mam przygotowane .

Po rybach nie ma śladu po chorobie , jedzą suche i mrożone.  

Do pompy dozującej chyba dokupię węże 2/4-6 powinno to zwiększyć jej dokładność.  Bynajmniej taką informację znalazłem.  Albo będę niektóre płyny rozrabiał.  Po dino i cyjano praktycznie wspomnienie . Jeszcze cyrkulacja do ogarnięcia.  Zanim trafią nowe ryby chcę jeszcze kilka korali dokupić , potem jak znajdę to dojdą jakieś NP . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z jedzeniem nie przesadzaj, bo to też nie zdrowo. U mnie to całe towarzystwo (akwarium) pochłania ok. 3 kostek.

A dopaszczowo ich nie karmię, do tego są też z tyłu skały, i jakoś sobie radzą (pipetą nawet nie mam jak się tam dostać)

 

i już przygasa światło, na tej śmiesznej rafie 🤗🤭🥱

8521920bc6b54.jpg

P.S.  Tubki są jak dzieci w fabryce czekolady, będą pchały w siebie tyle, na ile im pozwolisz

a wtedy albo się porzygają, albo padną 🤢

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Osmodeusz napisał:

Z jedzeniem nie przesadzaj, bo to też nie zdrowo. U mnie to całe towarzystwo (akwarium) pochłania ok. 3 kostek.

A dopaszczowo ich nie karmię, do tego są też z tyłu skały, i jakoś sobie radzą (pipetą nawet nie mam jak się tam dostać)

8521920bc6b54.jpgzapodaj.net/bfb595cbbe867.j

To nakarmię jeszcze tylko te co nie dostały . Część z tego co dałem oczywiście odlatuje z prądem . Pompy obiegowej nie ruszam bo dalej zastanawiam się jaką kupić,  a ten badziew co mam mnie irytuje po wyłączeniu . 

Wiadomość dla tych co narzekają na oprogramowanie lamp . Przestawiłem swoją środkową na oświetlenie nocne i nie miałem problemow , program nie odpalany kilka dni . Więc nie mam na co narzekać.  Bo fajnie działa , ale pompy które są u mnie to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
47 minut temu, Ariel napisał:

To nakarmię jeszcze tylko te co nie dostały . Część z tego co dałem oczywiście odlatuje z prądem

Omijaj tematy (rady) typu -https://nano-reef.pl/forums/topic/113128-shadow-tank-czyli-powrót-syna-marnotrawnego/page/2/

Pomysł ze „sterylizacją bakterii UV w celach „karmowych” - delikatnie mówiąc … hmm

😏😖🫣🤬

i będzie dobrze 🤫

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Osmodeusz napisał:

Omijaj tematy (rady) typu -https://nano-reef.pl/forums/topic/113128-shadow-tank-czyli-powrót-syna-marnotrawnego/page/2/

Pomysł ze „sterylizacją bakterii UV” - delikatnie mówiąc … hmm

😏😖🫣🤬

i będzie dobrze 🤫

Ale ja je lubię 🤣 .

Jeszcze siedzę jak widać . Woda do dolewki jeszcze się napełnia.  Jak skończę remont pokoju , to szafkę z ro muszę wypoziomować,  bo teraz to średnio wygląda.  Tubki nakarmiłem , postaram się by same łapały bez pipety , ale jakiś czas potrwa . Jak znajdę czas to umowie się z facetem co ma całe  czarne . Auraty ostatnio widziałem,  ale jak dla mnie to trupy ( taka sama infekcja jak u mnie i jeszcze jednego posolonego ) . Więc z daleka się trzymam . Miękkie AZOX to nie dla mnie,  choć piękne i w dobrym stanie widziałem.  Marzy mi się gorgonia , ale nie mogę dostać na miejscu w dobrym stanie , o gąbkach już nie wspomnę,  ale może kiedyś , jak wiedza będzie większa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
57 minut temu, Ariel napisał:

Marzy mi się gorgonia , ale nie mogę dostać na miejscu w dobrym stanie

Jest wiele pięknych Gorgonii, które możesz trzymać z powodzeniem, nie martwiąc się czy je wykarmisz. W zbiorniku z makroglonami to 😍

https://aqua-reef.pl/topic/15873-karaibskie-gorgonie-piękno-w-ruchu/

Pterogorgie są np. ciekawe (mam, więc polecam 😜)

purpleseablade11.jpg

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie 😝

Fakt , gorgonie mega 😁 widzi mi sie cala tylna scianka w galeziach gorgonii 😋 nie orientowalem sie czy gorgonie roznych gatunkow moga sie dotykac i nie parzyc 🙄

@Osmodeusz czysto tam u Ciebie 😂😝

@Ariel 3mam kciuki z NP 👍

Ja dzis podejmuje Sie kapieli auraty 😑 Widzialem tylko koncowke wieloszczeta jak w nia wchodzil 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, Bart1996 napisał:

Ja dzis podejmuje Sie kapieli auraty 😑 Widzialem tylko koncowke wieloszczeta jak w nia wchodzil 

 

I tak w kółko , zajęcia nie brakuje. 

Już nawet pseudogorgonie miałem zarezerwowaną , ale jak przyjechałem odebrać to szału nie było  , więc zrezygnowałem.  A na forum krzaki aż miło do oddania . Za tydzień , lub dwa wybieram się do sklepu to coś pewnie przytargam . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Ariel napisał:

I tak w kółko , zajęcia nie brakuje. 

Już nawet pseudogorgonie miałem zarezerwowaną , ale jak przyjechałem odebrać to szału nie było  , więc zrezygnowałem.  A na forum krzaki aż miło do oddania . Za tydzień , lub dwa wybieram się do sklepu to coś pewnie przytargam . 

Mam jedna Pseudogorgonie ta grubsza .. 😅🤦‍♂️ nie znam nazwy dokladnej ale ladna i zrobie cala scianke jak pisalem wyzej 

🙄

 

IMG_20220827_131842.jpg

Edytowane przez Bart1996

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panie / Panowie pytanie bez odpowiedzi kiedy was dogonimy skoro dalej się rozwijacie ? Ponoć teraz łatwiej  , ale to sciema . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×